Způsobují proleženiny nepohodlí vám nebo vašim blízkým? Vyzkoušejte tyto domácí prostředky pro okamžitou úlevu

Úvod

Díváme se na svou postel, kdykoli pomyslíme na odpočinek po náročném dni. Možná vás však překvapí, že můžete mít i zranění, když budete spát nebo odpočívat na posteli po dlouhou dobu.

I když si toho možná často nevšimnete, proleženiny jsou běžné problémy, které se vyskytují u lidí, zejména těch, kteří jsou upoutáni na lůžko nebo na invalidním vozíku. Kvůli neustálému tlaku na záda nebo páteř se snižuje prokrvení kůže a tkání pod nimi, což vede k proleženinám.

Jakákoli oblast těla pod tlakem může způsobit tlakové poranění. Častými oblastmi pro proleženiny jsou boky, páteř, lokty a paty. Podle toho, jak je to vážné, bude opruzenina vypadat úplně jinak.

Zde vám pomůžeme s některými domácími prostředky, které můžete použít, abyste se zbavili proleženin, účinně redukovali infekci a léčili tento stav.

Nejlepší domácí prostředky pro úlevu od nepříjemných proleženin

Naneste kurkumovou pastu

Kurkuma je přírodní lék na hojení ran a působí antibakteriálně. Z hlediska procesu hojení je to docela výhodné. Úspěšně také léčí problémy a zároveň urychluje hojení ran. Pro vyšší účinnost aplikujte pastu přímo na ránu.

Primární bioaktivní složka kurkumy, kurkumin, pomáhá při hojení ran a obnově pokožky. Kurkuma se musí smíchat s malým množstvím vody, aby vznikla hustá pasta. Doporučuje se také vyčistit ránu a aplikovat ji dvakrát denně.

Vyberte si matrace, které mají polštáře, které pomáhají zmírnit tlak

Na trhu můžete najít konkrétní polštář, který vám může pomoci snížit pacientovy proleženiny. Tyto matrace jsou vyrobeny z jedinečného materiálu obsahujícího vodu a vzduch, aby ulehčily osobě a poskytly pacientovi podporu. Pokud se proleženiny neléčí v raných stádiích, mohou být extrémně bolestivé kvůli těžkým ranám.

Použijte syrovou pastu z papáji

Léčba blízkých mrtvých buněk je alternativní metodou léčby proleženin. Urychluje hojení ran a eliminuje hlavní zdroj infekce. Papája pasta vyrobená ze surové papáji může být použita k odstranění mrtvých tkání, protože je obtížné je dostat ven a povzbudit ránu k dalšímu otoku. Mohl by být extrémně účinný při odstraňování oblasti mrtvých tkání a buněk.

Na ránu naneste roztok cukrové soli

Málokdo si uvědomuje, že cukr funguje jako náplast, která spojuje kůži a ránu dohromady. Pokud to snižuje závažnost rány, může to být prospěšné. V těle může cukr aktivně povzbuzovat vývoj nových tkání. Může pomoci snížit infekci tím, že odstraní bakterie. Nanesením směsi na ránu před převazem do bavlny vám může pomoci tuto pastu aplikovat.

Může také pomoci při vstřebávání tekutiny z rány, která je klíčovým faktorem růstu bakterií a infekcí.

Naneste med

Med je již dlouhou dobu známým způsobem léčby nebo prevence infekce. Je to přírodní antiseptikum a pomůže zjemnit pokožku, snížit bolest a podpořit proces hojení.

Přidejte stejné poměry cukru a medu, abyste vytvořili hustou směs, poté aplikujte směs přímo na proleženinu a překryjte ji čistým obvazem. Měňte jednou denně až do vyléčení.

Závěrečné myšlenky

I když možná budete muset v závažných případech vyhledat lékařskou pomoc, většinu případů lze léčit pomocí některých jednoduchých a účinných domácích prostředků.

I když stav pokožky může někdy znesnadnit vidění, můžete postupovat podle těchto kroků pro mírné zlepšení. Navíc je nutné ránu pravidelně čistit, aby se zabránilo dalšímu šíření infekce. Ránu můžete dokonce umýt jemným mýdlem a vodou.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka Pomáhá med na proleženiny?

Ve srovnání s jinými obvazovými materiály je med ekonomický a účinnější z hlediska kontroly infekce, hojení proleženin a úlevy od bolesti z proleženin.

Otázka Proč jsou proleženiny tak bolestivé?

Proleženiny mohou být extrémně bolestivé. Je to v podstatě otevřená rána a obvykle se vyvíjí v oblastech těla, na které je těžké se vyhnout tlaku.

Otázka Je kokosový olej dobrý na proleženiny?

Masáž kokosového oleje nebo olivového oleje, dokud se úplně nevstřebá, je pro pokožku vynikající.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *