Zjistěte, proč je lipozomální hořčík tím nejlepším sportovním doplňkem…

Děje se to – svět se opět staví na nohy! Oprašte své trenažéry, naplňte si láhev vodou a připravte své tělo na dráhu, činky a kardio.

Pokud jde o protažení svalů, které zůstaly nečinné během posledního roku blokování, a nastartování vašeho metabolismu, existuje jeden základní minerál, který může vrátit akci zpět do vašeho tréninkového plánu – hořčík.

Nedostatek hořčíku

Nedostatek hořčíku je velmi častý u sportovců a u každého, kdo žije sportovním nebo aktivním životním stylem. Hořčík přispívá k více než 300 reakcím v těle, takže je životně důležitý pro vaši každodenní pohodu. Tento mocný minerál také pomáhá vašemu tělu udržovat si zdravou zásaditou rovnováhu tím, že tlumí kyselý dopad vyvolaný probíhajícím stresem, buněčným metabolismem, špatnou stravou, nadměrnou konzumací alkoholu, kofeinu a cukru a dokonce i nedostatkem spánku.

Pokud je vaše strava a životní styl příliš kyselý, snadno se tím vyčerpá vaše zásoby hořčíku. Proč je to relevantní? No, protože bez dostatečného množství hořčíku vaše svaly pravděpodobně nebudou na vrcholu své hry, váš metabolismus bude na lavičce, vaše energie se nedostane ze startovacího bloku a váš výkon nebude zdaleka působivý.

Přírodní zdroje hořčíku

Mezi potraviny, které přirozeně obsahují dobrý zdroj hořčíku, patří ořechy, semena a zelená listová zelenina. Ale pokud vaše každodenní strava neobsahuje dostatek těchto potravin a/nebo zvyšujete intenzitu tréninku, pak vaše svaly mohou o výhody hořčíku přicházet. To je místo, kde denní sáček lipozomálního hořčíku pomáhá vyvážit dietní nedostatky a poskytuje praktický způsob, jak rychle doplnit hořčík, který se z těla ztrácí během poceného tréninku.

Vypadni z gauče!

Letargie zablokování vás mohla nechat pevně zakořeněnou na gauči a snažit se sebrat nadšení pro nový fitness režim. Tady jsou chytré aplikace jako Couch to 5K užitečné, cenově dostupné a rozumné. Kondiční plán, který začíná nízko a buduje se stabilní a realistickou rychlostí, se snadno drží a pomáhá předcházet zraněním. Aby vaše kondice trochu povzbudila, doplnění hořčíku vám může pomoci vstát z pohovky, protože tento minerál přispívá ke snížení únavy a vyčerpání.

Udržujte svůj metabolismus na správné cestě

Jakmile dosáhnete svého kroku a uděláte pokrok ve své kondici, je to váš metabolismus, který musí držet tempo. Chytře prodávané sportovní nápoje bohaté na glukózu a kofein nabízejí rychlé řešení, ale tato falešná paliva obvykle vytvářejí rychlý zvuk následovaný všemocným propadem.

Udělejte laskavost svému metabolismu tím, že se zaměříte na sacharidy s pomalým uvolňováním a kvalitní bílkoviny pro udržitelnější rovnováhu krevního cukru a posilte ji doplněním hořčíku, který přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

Zapojte hlavu do hry

Pokud jde o sabotáž vaší kondice, není nic demotivujícího, než mít špatnou náladu, cítit se špatně nebo se obávat, že konkurence má navrch. Stres, frustrace a hněv mohou být někdy snadno nasměrovány do motivace a cíle, aby podpořily váš výkon. Ale nesprávné rozpoložení může snadno položit vaši hru na zadní nohu.

Doplnění hořčíku vám může pomoci vrátit hlavu do hry a přelstít konkurenci, protože tento minerál přispívá k normální psychické činnosti a pomáhá uklidnit a uklidnit nervový systém. Dobrou zprávou je, že hořčík, který pomáhá uklidnit zaneprázdněnou mysl, je také užitečný, pokud vám předsoutěžní nervozita brání v dobrém regeneračním spánku před sportovní akcí.

Letní úprava těla

Po tak neobvyklém roce, kdy jste pravděpodobně byli více neaktivní než kdykoli předtím, by nebylo divu, pokud nejste ve formě, tělo je docela připravené vykročit po pláži v plavkách. Spálit nějaká kila na pár lekcích HIT, nabrat svaly opakováním závaží a zatáhnout bříško pomocí pilates nebo jógy, to všechno jsou skvělé možnosti, jak své tělo připravit na léto.

Úprava a tónování je o budování bílkovin a hádejte, který minerál vám podá pomocnou ruku? To je pravda, jeho hořčík, který hraje roli v procesu dělení buněk a přispívá k normální syntéze bílkovin, což vám pomáhá proměnit veškeré vaše fitness úsilí ve vysoké skóre pro výsledky v kondici těla!

Klíčové elektrolyty pro udržení hydratace

O tom není pochyb, cvičení je žíznivá práce! A čím více se potíte, tím důležitější je doplnění klíčových elektrolytů, myslete na sodík, draslík, vápník, hořčík. Elektrolyty se rychle ztrácejí kůží při pocení a hrají klíčovou roli ve svalových kontrakcích, nervových vzruch a také dohlížejí na hydrataci a rovnováhu pH.

Hořčík přispívá k rovnováze elektrolytů a správná hydratace se neobejde bez pomoci elektrolytů, které nasávají vodu do buněk procesem známým jako osmóza, čímž zabraňují dehydrataci. Pokud jde o dosažení vašich sportovních cílů, je klíčové vyhnout se dehydrataci. I pouhé 2% snížení tělesné hmotnosti v důsledku ztráty vody může zhoršit váš výkon až o 20 %!

Žádná bolest, žádný zisk

Pokud existuje jedna věc, která vystavuje váš tréninkový plán riziku sabotáže, jsou to obávané DOMS (Delayed Onset Muscle Soreness). Je snadné předpokládat, že svalová bolest a ztuhlost, kterou pociťujete několik hodin až několik dní po tréninku, je způsobena nahromaděním kyseliny mléčné. Tento druh svalové bolesti, který vzniká při cvičení s vysokou intenzitou, je však ve skutečnosti způsoben mikrotrhlinami ve svalových vláknech (myofibrilách), které spouštějí zánět, aby chránily svaly, když se zotavují.

DOMS mohou být nepříjemné, ale jsou nezbytnou součástí procesu, který umožňuje vašim svalům růst a rozvíjet se, takže můžete zlepšit svou vytrvalost, sílu a výkon. Jak tedy hořčík zapadá do plánu obnovy DOMS? Hořčík přispívá k normální funkci svalů a hraje klíčovou roli v regeneračním procesu, který se podílí na hojení mikrotrhlin svalového vlákna, podporuje zotavení z bolestivých, bolavých a křečí svalů.

Hořčíkový olej vs lipozomální hořčíkový sáček

Někteří sportovci volí transdermální hořčíkové oleje nebo krémy. Než se však hořčík vydá krevním řečištěm do cílového svalu, chvíli trvá, než projde kůží a tukovou tkání. Další komplikací hořčíkového oleje je, že je těžké rozluštit, kolik hořčíku se skutečně vstřebává. Některé vysoce pevné hořčíkové oleje mají také tendenci dráždit pokožku a spouštět kožní vyrážky. Ne to, co potřebujete, když jste unavení a rozbolavělí po intenzivním tréninku nebo soutěži.

Lipozomální hořčík vyhrává zlatou medaili za svou rychlou absorpci ve srovnání se standardními doplňky hořčíku. Přidaným bonusem je, že můžete snadno dosáhnout terapeutické dávky, která zasáhne krevní oběh v rekordním čase, čímž získáte náskok pro to, abyste se dostali do svalových buněk hluboko v těle.

Hodovat na hořčíku

Sportovní výživa vám může pomoci získat to nejlepší z vašeho fitness plánu a skutečně vás vyživit směrem k lepšímu zdraví a lepšímu výkonu. Chcete-li zařadit hořčíkový faktor do svého jídelníčku, zaměřte se na potraviny uvedené níže, které jsou přirozeně bohaté na hořčík. Pokud tyto potraviny nejsou součástí vašeho pravidelného denního jídelníčku, pak je doplnění lipozomálního hořčíku chytrým krokem k doplnění hladiny hořčíku a podpoře svalové funkce a kondice.

POTRAVINY PŘIROZENĚ BOHATÉ NA HOŘČÍK

MASO

OVOCE

LUŠTĚNINY

Hovězí

Avokádo

Černé fazole

Kuře

Banán

Cizrna

Ostružiny

Edamame fazole

RYBA

Obr

Fazole

halibut

Kiwi

Čočka

Makrela

Sušené švestky

Lima fazole

Losos

Rozinky

Námořnické fazole

Maliny

Hrách

MLÉČNÉ VÝROBKY

Tvaroh

ZELENINA

ZRNKA

Řecký jogurt

Artyčoky

hnědý chléb

Kozí sýr

Brokolice

hnědá rýže

Mléko

Chard

Pohanka

parmazán

Kapusta

Ovesné otruby

Ricotta

Brambor

Oves

Jogurt

Špenát

Quinoa

Squash

Pšeničný klíček

ALTERNATIVY

Sladké brambory

Mandlové mléko

Kešu mléko

OŘECHY

SEMENA

Kokosové mléko a jogurt

Mandle a mandlové máslo

Chia semínka

Sojové mléko a jogurt

brazilské ořechy

Lněná semínka

Tofu

Kokosová voda

Dýňová semínka

Kešu a kešu máslo

Hořká čokoláda

Arašídy a arašídové máslo

Způsoby, jak užívat lipozomální hořčík

Užívání lipozomálního hořčíku nemůže být jednodušší, sáčky lze snadno strčit do kapsy, zastrčit do sportovní tašky nebo uložit na stůl, abyste je měli vždy po ruce.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *