Zjistěte, jak zázvor letos v zimě posílí vaši imunitu!

Úvod

Zima má různé vizuální charakteristiky, které přesahují vnější klima. Všechno kolem nás se okamžitě změní, jakmile teplota klesne, od oblečení až po jídlo. Zatímco prominentní zimní pochoutky jako Sarson ka saag, gajar ka halwa a další sezónní potraviny mohou být na našich talířích častěji k vidění, jednu superpotravinu bychom v zimním období neměli ignorovat. Ano, je to zázvor.

Od nepaměti se zázvor v naší zimní stravě stále více uplatňuje, zvláště když nachlazení a chřipka jsou rozšířené. Mnoho domácích prostředků, které léčí zimní nemoci, obsahuje zázvor, protože zázvor hraje klíčovou roli při zlepšování imunity. Poznejme výhody zázvoru v zimě.

Zázvor a zima jsou dokonalá kombinace

Prohřívající zázvor má účinnou látku zvanou gingerol, která je zdrojem nejvýznamnějších zdravotních výhod koření. Gingerol rychle prohřeje vaše tělo a zmírní běžné nemoci. Jak jste již možná viděli, zázvor je docela účinný při snižování známek a příznaků nachlazení a kašle. A z tohoto důvodu je zázvor v zimě považován za fantastický posilovač imunity.

Výhody zázvoru pro zimní imunitu

Zázvor zabraňuje nachlazení a kašli

Zázvor je bohatý na těkavé oleje, které mají protizánětlivé vlastnosti srovnatelné s vlastnostmi NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky). Díky své kvalitě je zázvor skvělou potravinou při léčbě příznaků nachlazení, kašle a chřipky.

Zázvor snižuje zánět

Zázvor pomáhá snižovat účinky zánětu a v důsledku toho chrání před šířením infekcí. Dokonce i trávení je podporováno a problémy, jako je nadýmání a nevolnost, jsou vyloučeny.

Zázvor odstraňuje hlen

Doporučuje se mít zázvor, zvláště pro lidi s alergií na znečištění, protože je prokázáno, že pomáhá vyčistit hlen. Navíc udržuje tělo v teple.

Zázvor může pomoci v prevenci rakoviny

Zázvor byl zkoumán jako doplňková léčba mnoha typů rakoviny.

Předpokládá se, že látka gingerol, která je v syrovém zázvoru hojná, má protirakovinné schopnosti.

2 gramy zázvorového extraktu denně významně snížily prozánětlivé signální molekuly v tlustém střevě ve 28denní studii s lidmi, kteří mají normální riziko kolorektálního karcinomu.

Zázvor může být užitečný při léčbě jiných gastrointestinálních malignit, jako je rakovina slinivky břišní a rakovina jater.

Zázvor pomáhá při zmírnění přetížení

Zácpy jsou v zimě problémem mnoha lidí. Zánět i překrvení lze zmírnit zázvorem. Přidejte pár kapek zázvorové šťávy do půl polévkové lžíce medu a vezměte si tuto odvar před spaním, pokud máte rýmu nebo kašel. Za jediný den se díky němu budete cítit lépe.

Výhody Zázvor V zimě I Zázvor Domácí Léky Na Zimu

Zázvor a med

Bolest v krku je hlavním příznakem, který je způsoben jakýmkoli typem chřipkového onemocnění. Nastrouhejte trochu zázvoru a poté ho přidejte do hrnce s vroucí vodou. Když dojde k varu, přidejte med a polovinu citronu a můžete jít. Jak bolest v krku, tak kašel mohou být zmírněny, pokud máte tuto směs. Zázvor zmírňuje otoky způsobené bolestí v krku, zatímco med ji pomáhá zklidňovat a kontrolovat záchvaty kašle.

Zázvor a tulsi

Po velmi dlouhou dobu se toto léčilo ve většině indických domácností. Stačí nastrouhat zázvor a přidat 4 až 5 lístků tulsi do vody, kterou používáte k přípravě čaje. Ostatní ingredience přidejte poté, co nechte vodu vařit asi minutu. Pokud máte horečku, tato kombinace zázvoru a tulsi vám pomůže snížit tělesnou teplotu a zároveň poskytne úlevu od bolesti hlavy a kašle.

Nápoj z citronové trávy a zázvoru

Citronová tráva má také mnoho protizánětlivých a protiplísňových vlastností, které vám mohou pomoci bojovat s chřipkou, nachlazením a kašlem. Tento nápoj není ve spojení se zázvorem ničím menším než magickým. Přidáme sušené popř čerstvou citronovou trávu do vroucí vody spolu s nastrouhaným zázvorem. Vypněte plamen a nechte tři až čtyři minuty odpočívat. Pokud chcete sladké, můžete přidat med.

Zázvorové cukroví

Jsou k dostání v obchodě s potravinami ve vašem okolí. Tyto zázvorové bonbóny dodají vašemu tělu teplo mírnějším způsobem. Chcete-li utišit hrdlo a získat úlevu od kašle, můžete každý den zkonzumovat až tři bonbóny.

Závěrečné myšlenky

Zázvor má dlouhou historii používání jako bylinná léčba nachlazení. Jeho terapeutické vlastnosti mohou zmírnit otoky a zmírnit bolest v krku.

Čerstvý zázvor může navíc antimikrobiálně pomoci při prevenci infekce virem nachlazení.

Zázvor lze konzumovat jako čaj, nápoj nebo pastilku. Zázvor lze zahrnout do jídel nebo smoothies. Běžnou metodou, jak zmírnit bolest v krku, je smíchání zázvoru s medem a dalšími protizánětlivými látkami.

Zázvor je jediné koření, které má nepřeberné množství výhod a tuto zimu dokáže s vaším zdravím zázraky. Toto úžasné koření je elektrárnou živin a je známo, že má tolik léčivých vlastností.

Není divu, proč je zázvor součástí ajurvédských léků po celé věky.

Od pradávna se také používal jako domácí prostředek k léčbě běžných zdravotních problémů a pokaždé vyšel na výbornou. Je to jistě superpotravina, která může být vaším nejlepším přítelem nejen v tomto zimním období, ale i po něm.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Co se stane, když piju zázvor každý den?

Pít extrakty ze zázvoru každý den je velmi dobrý nápad. Pomáhá při hubnutí a udržuje vaše trávení silné.

Otázka: Bojuje zázvor s infekcí?

Gingerol, speciální složka zázvoru, pomáhá snižovat riziko infekcí.

Otázka: Mohu jíst syrový zázvor?

Ano, můžete jíst syrový zázvor k léčbě kašle a nachlazení.

Otázka: Jak pít zázvor?

Zázvorovou šťávu můžete smíchat se zeleným čajem a normálním mléčným čajem. Můžete ho také přidat do polévek.

Otázka: Mohu jíst zázvor na lačný žaludek?

Zázvorový čaj nalačno může posílit trávicí systém, uklidnit nevolnost a poskytnout úlevu od škrábání v krku.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *