Zimní speciál – 6 důvodů, proč jsou arašídy tím nejlepším zimním občerstvením!

Úvod

Zima je především o touhách bez viny a neustálém žvýkání. Všichni jsme vyrostli a žvýkali různé zimní svačiny jako čakli, gajak, til ka laddoo a další.

Zima je obdobím křupavých a křupavých arašídů, které lze přidat do různých pochoutek.

Jednou z nejoblíbenějších zimních pochoutek jsou arašídy. Jak se blíží zima, trh je zahlcen tunami arašídů, které jsou v mrazivých měsících vynikající. Má skvělou chuť a lze ho jíst v jakékoli formě, včetně syrového, vařeného, ​​namáčeného nebo pečeného. Nejlepší zábavou je vytahování arašídů ze skořápek a do úst.

Jsou skvělou svačinou, protože jsou delikátní, ořechové a křupavé. Je běžnou složkou mnoha indických jídel, jako je poha.

Nutriční hodnota arašídů

Zde je nutriční hodnota pro 100 gramů syrových arašídů:

 • Kalorie: 567
 • Voda: 7 %
 • Bílkoviny: 25,8 g
 • Sacharidy: 16,1g
 • Cukr: 4,7g
 • Vláknina: 8,5g
 • Tuk: 49,2 g
 • Nasycené: 6,28 gramů
 • MononenasycenéHmotnost: 24,43 gramů
 • Polynenasycené: 15,56 gramů
 • Omega-3: 0 gramů
 • Omega-6: 15,56 gramů
 • Transmastné kyseliny: 0 gramů

6 hlavních důvodů, proč jíst arašídy v zimě

Funguje nejlépe pro diabetiky

Hořčík je pro pacienty s cukrovkou kouzelný. Hádejte, co jsou tyto zimní ořechy skvělým zdrojem tohoto minerálu. Hořčík pomáhá při metabolismu tuků a sacharidů, což zlepšuje kontrolu krevního cukru. Můžete si je dát pečené nebo v salátech jako zimní svačinu.

Arašídy zlepšují zdraví srdce

Arašídy, pokud jsou konzumovány s mírou, jsou dobré pro zdraví srdce.

Olejové kyseliny, mononenasycené tuky a polynenasycené tuky, které jsou všechny obsaženy v arašídech, pomáhají snižovat špatný cholesterol a zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu v krvi.

Dobré pro pokožku a vlasy

Dobré tuky v arašídech jsou skvělé, pokud sníte o zářivé a krásné pleti. V arašídech jsou bohaté i vitamíny C, E a resveratrol, které oddalují vznik vrásek. Kromě toho arašídy stimulují syntézu biotinu, který pomáhá stimulovat růst vlasů.

Je to výhodné a zdravé pro pokožku.

Resveratrol a mononasycené kyseliny pomáhají hydratovat a vyživovat pokožku a dodávají jí zdravý lesk. Protože nabízejí pokožce přírodní olej, který je pro pokožku vynikající, zimní měsíce přinášejí mnoho kožní problémy. Jejich mononenasycené mastné kyseliny a resveratrol pokožku nejen hydratují, ale také jí dodávají zdravý lesk.

Arašídy jsou vysoce výživné

Arašídy jsou oblíbené kvůli klasické chuti a hlavně díky jejich nutričnímu profilu jsou vitálnější.

Jsou nejlepší v uspokojování nutričních potřeb těla, protože jsou plné životně důležitých výhod.

Obsahuje bílkoviny, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vlákninu, biotin, měď, folát, vitamín E, fosfor a mangan. Ve srovnání s masem poskytuje 250 gramů těchto ořechů více živin.

Pomoc při zvládání úzkosti a stresu

Tryptofan, aminokyselina přítomná v arašídech, způsobuje uvolňování chemických látek v mozku, které pomáhají předcházet smutku, úzkosti a stresu. Arašídy mají schopnost pozvednout náladu.

Vyrovnává hladinu cholesterolu

Obsahuje značné množství mononenasycených a polynenasycených tuků. Kyselina olejová v těchto ořeších snižuje hladinu LDL neboli špatného cholesterolu v krvi a zvyšuje HDL neboli dobrý cholesterol. Podporuje zdravý profil krevních lipidů, což snižuje cholesterol a snižuje riziko koronárních onemocnění srdeční choroby a mrtvice.

Nejlepší na hubnutí

Tyto super ořechy jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu. Vláknina zvyšuje hladinu sytosti, což snižuje pravděpodobnost přejídání tím, že jídla jsou snáze stravitelná.

Závěrečné myšlenky

Je sezóna arašídů. Všichni jsme si vědomi popularity těchto ořechů kvůli jejich chuti a nutričnímu podílu.

Tyto super ořechy obsahují vysoké množství několika vitamínů, minerálů a látek rostlinného původu.

Mohou vám pomoci zhubnout a snížit pravděpodobnost vzniku žlučových kamenů a srdečních onemocnění.

Zima je nejlepší čas na zdravé stravování, protože svačiny můžete vyměnit za zdravé možnosti mlsání. Zkuste se tuto zimu zaměřit na pečlivé stravování a moudrý výběr zimních svačin.

Kromě toho má dobrý výběr životního stylu, pokud jde o stravovací návyky, cvičení a duševní zdraví, velký rozdíl ve vašem zdraví. Je také důležité sledovat svůj zdravotní stav pravidelnými zdravotními prohlídkami.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Je dobré jíst arašídové máslo v zimě?

Je to skvělý rostlinný zdroj bílkovin a v zimě můžete jíst arašídové máslo.

Otázka: Proč jsou arašídy nejlepší svačinou?

Arašídy jsou plné výživy a tvoří zdravou svačinku. Jsou plné vlákniny, bílkovin a zdravých tuků, které mohou pomoci při regulaci hmotnosti tím, že vás udrží déle syté.

Otázka: Ve kterém ročním období jíme arašídy?

Arašídy se většinou jedí během zimní sezóny.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *