Zimní speciál – 10 výhod konzumace okurky v zimě

Úvod

Nakládané okurky jsou dobré pro vaše zdraví. Budete tomu věřit? Ne, většina z nás má pocit, že okurky škodí našemu zdraví, ale není to úplná pravda. Kdo věděl, že jíst okurky je dobré.

Tradiční metodou konzervace potravin je moření. Téměř jakýkoli předmět, včetně mrkve, rajčat, citronů, manga, červených a zelených chilli papriček, okurek, ryb, drůbeže a koření, může být vyroben na okurky. Je to příloha, která se hodí prakticky ke všem indickým jídlům.

Když mluvíme o zimní speciální dietě, nemůžeme ignorovat pikantní a lahodné okurky. Nakládané okurky zvýrazní chuť každého pokrmu. Během zimy můžete mít pikantní a delikátní nakládanou mrkev, ředkvičky a zelí. Tyto okurky nejen zlepšují chuť vašich nudných jídel, ale mají také působivé zdravotní výhody.

Při pouhé zmínce o Gajar, Mooli a Gobhi ka achaar téměř cítíte na chuťových buňkách jejich pikantnost a kořenitost. . Každá kuchyně se skvěle hodí k těmto základním indickým okurkám, které milují lidé všech věkových kategorií. Nakládané okurky jsou klíčovou složkou chutí indické kuchyně nejen pro chuť a vůni, kterou propůjčují mnoha pokrmům, ale také pro jejich nutriční výhody. Zimní kyselé okurky máme všichni rádi, ale jen málokdo z nás si uvědomuje jejich výhody.

Dejte nám vědět, jak jsou pro nás okurky prospěšné.

Jak vám okurky prospívají v zimní sezóně?

Nakládané okurky jsou dobré pro střeva

Nakládané okurky jsou prospěšné nejen pro střevní flóru, ale proces fermentace také částečně nálev tráví, uvolňuje více živin, což umožňuje vašemu tělu absorbovat více výživy s menší fyzickou námahou a poskytuje střevům tolik potřebnou relaxaci.

Nakládané okurky jsou také bohaté na určitou vlákninu, která funguje jako prebiotika nebo potrava pro probiotické střevní bakterie a vyživuje zdravou střevní flóru.

Fermentovaná zelenina byla podle studií spojena se zlepšením trávení a snížením příznaků zácpy a průjmu.

Okurky bojují proti rakovině

Zelenina obsahuje karoten, který může bojovat proti rakovině. Svůj každodenní jídelníček můžete doplnit lžící okurky, která vám pomůže získat potřebné živiny.

Zkuste do svého jídelníčku zařadit každý den jeden bio nálev. Použijte zbylou zeleninu v lednici k domácí výrobě okurky. Snadno se připravují pouze z několika ingrediencí.

Okurky snižují bolest svalů

Někdy se obtížně vyrovnáváme s bolestí a tělesnou aktivitou, když máme svalové křeče, protože mohou být spíše tvrdohlavé. Ztuhlé svaly nám brání v pohybu a neumožňují našim svalům pracovat efektivně. Zkuste sníst k obědu lžíci okurky, abyste viděli rozdíl.

Okurky snižují buněčnou toxicitu

Naše tělesné buňky potřebují živiny, které často přijímáme, a proto bychom měli jíst zdravá jídla, která podporují zdraví našeho těla. Nakládané okurky obsahují antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a snižují poškození buněk tím, že udržují škodlivé viry a bakterie mimo naše systémy.

Nakládané okurky podporují hubnutí

Kvůli pracovnímu tlaku a špatným stravovacím návykům máme tendenci zanedbávat své zdraví a v důsledku toho přibírat na váze. Nakládané okurky mohou pomoci při hubnutí, když se jí v malých množstvích. Nakládaný ocet potlačuje hlad a podporuje fyzickou kondici.

Připravte si okurky doma a jezte je s jinými jídly, jako je rýže, chapati nebo paratha, protože domácí produkty jsou vždy mnohem čerstvější a zdravější než ty, které najdete v obchodech.

Nakládané okurky chrání játra

Naše těla zákonitě vyžadují správné fungování našich jater. Nakládané okurky vyrobené s amlou nám pomáhají udržovat zdravý a šťastný životní styl tím, že chrání naše játra. Protože přemíra všeho může mít vážné důsledky, je důležité konzumovat okurky s mírou. Připravte si domácí čerstvé okurky amly, abyste získali výhody konzumace živin, které nabízejí.

Nakládané okurky redukují vředy

Vředy jsou bolestivé a jsou způsobeny špatnými stravovacími návyky a interakcí kyseliny s tkáněmi. Žaludeční vředy a překyselení jsou způsobeny ztenčením sliznic. Zvažte, co každý den jíte, protože špatné stravovací návyky mohou trvale ovlivnit vaše zdraví. Svačinu na zdravé potraviny, aby se zabránilo onemocnět.

Nakládané okurky podporují svěží dech

Všichni potřebujeme osvěžovače úst, zvláště když máme povinnost účastnit se akcí a shromáždění na veřejnosti. Nakládané okurky vám mohou pomoci osvěžit dech. Nakládané okurky nám pomáhají rychle obnovit svěží dech tím, že eliminují bakterie v našich ústech. Různé okurky obsahují antimikrobiální vlastnosti, které jsou užitečné v boji proti špatnému dechu.

Okurky jsou dobré pro těhotné ženy

Existuje několik věcí, které těhotné ženy chtějí během těhotenství. Jednou z jejich oblíbených touh jsou kyselé okurky, které, když je berou s mírou, prospívají jejich zdraví. Protože šťávy přítomné v nakládaných okurkách obsahují draslík a sůl, udržuje rovnováhu elektrolytů v našem těle pod kontrolou.

Nakládané okurky pomáhají snižovat cholesterol

Okurky (nakládané okurky) jsou prospěšné pro snížení hladiny cholesterolu v našem těle. Chcete-li kontrolovat hladinu cholesterolu a udržovat si kondici a zdraví, připravte si čerstvé okurky z různých druhů zeleniny, jako je okurka, mrkev nebo květák. Naše těla mohou správně fungovat, když konzumujeme fermentované okurky s běžnými jídly. Betakaroten v kyselých okurkách je údajně zodpovědný za snížení rizika některých forem srdečních chorob.

Význam koření a kadidla

Nakládané okurky by měly být vždy na slunci a mělo by se používat mleté ​​koření. Tyto faktory podle názoru zdravotníků zlepšují nutriční hodnotu kyselých okurek. Ty pomáhají urychlit metabolismus. Nakládané okurky vyrobené z hořčičných semen mohou pomoci lidem s dýchacími problémy.

Výživný obsah tuřínu, mrkve a květáku se výrazně zvýší tím, že je necháte na slunci. S parathas, dal, rýží a khichdi jsou okurky ideální kombinací. Konzumace tradičně vyráběných zimních okurek pomáhá zmírnit nepohodlí kloubů a kožní problémy a zároveň snižuje problémy související s pokožkou. Tradiční jídla konzumovaná v souladu s ročním obdobím podporují dobré zdraví.

Závěrečné myšlenky

Je to skoro jako šok vědět, že okurky jsou prospěšné. Ale je to pravda. Indická tradiční jídla zahrnují okurky, aby byly šetrnější ke střevům a byly chutnější. Všichni jsme jistě slyšeli, že jíst okurky není zdraví prospěšné. Ale naopak je fakt, že kyselé okurky obsahují spoustu minerálů a vitamínů.

Nakládané okurky nejsou jen požitkem pro vaše chuťové buňky, ale jsou také dobré pro vaše zdraví, protože pomáhají regulovat hladinu cholesterolu, zmírňují bolesti kloubů, chrání játra a nabízejí mnoho dalších zdravotních výhod. Můžete si přečíst výše uvedené výhody konzumace okurek.

Kromě toho je vždy důležité dávat pozor na své zdraví tím, že se zaměříte na své životní návyky a budete pravidelně chodit na zdravotní prohlídky.

Často kladené otázky (FAQ)

Je okurka dobrá pro mozek?

Konzumace fermentovaných potravin – jako je jogurt, kysané zelí, nakládané okurky a kimchi – výrazně snižuje sociální úzkost, když se jí střídmě, je to dobrá potrava pro mozek.

Co se stane, když denně jíme okurky?

Je v pořádku jíst nakládané okurky s mírou, protože jejich nadbytek může způsobit riziko srdečních onemocnění a vysokého krevního tlaku.

Má okurka vedlejší účinky?

Ano, konzumace kyselých okurek má výhody i vedlejší účinky. Jíst příliš mnoho okurky může být riskantní pro každého, kdo má onemocnění jater nebo ledvin.

Kdo by neměl pít okurkovou šťávu?

Lidé s vysokým krevním tlakem by se měli vyvarovat pití šťávy z okurek.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *