Zimní koření – 7 úžasných koření pro dobré zdraví v zimě

Úvod

V Indii je k dispozici velké množství koření, z nichž každé má svou vlastní jedinečnou chuť a vůni a pěstuje se v různých klimatických podmínkách. Indická kuchyně by neexistovala jako nyní bez veškerého koření, které často používáme v našich každodenních pokrmech. Znali jste koření pro dobré zdraví? Pojďme číst podrobně.

Ve skutečnosti se koření používá terapeuticky v různých domácích lécích kromě potravin. Nelze popřít, že koření hraje významnou roli v každodenním životě, ať už v horké sklenici mléka s trochou černého pepře a kurkumy nebo jen žvýkáním hřebíčku, abyste si ulevili od bolesti zubů. Zkuste vypít horkou sklenici mléka okořeněného černým pepřem a kurkumou, abyste zmírnili bolest v krku.

Četné druhy koření zahrnují výhodné antibakteriální vlastnosti, které zvyšují jejich terapeutické výhody a podporují odolnost vůči chorobám.

Je jen málo věcí lepších než se během chladné zimní noci sejít s blízkými, doplněné domácím chai. Když se vrátíte domů z procházky s křupáním listů v lese a chcete se přitulit, tyto směsi jsou perfektní, protože zimní koření v nich vyvolává hřejivé a šťastné pocity blaženosti. Nejlepší na tom je, že je můžete použít kdykoli během roku potřebujete vyzvednutí!

Přirozeným a zdravým přístupem k udržení se v teple během chladu je konzumace koření v jídlech a nápojích.

Zde je seznam zimního koření 7 úžasných koření pro dobré zdraví a sílu v zimě

7 koření pro dobré zdraví v zimě

Kurkuma

Toto koření se z dobrého důvodu používá ve všech indických receptech. Hlavní sloučenina kurkumy, kurkumin, z ní dělá silnou protizánětlivou, protiplísňovou a antioxidační složku. Zmírňuje bolesti při artritidě, chrání před rakovinou a zlepšuje trávení. Navíc zmírňuje nadýmání.

Kurkuma se budete cítit lépe, možná zvyšuje serotonin v mozku. Kromě toho může řešit více každodenních zdravotních problémů, protože hlavní složka kurkumy, kurkumin, je silným antioxidantem.

Zrzavý

Jedním z mnoha důvodů, proč je zázvor tak milovaný, je ten, že má tak všestranné výhody. Funguje dobře ve sladkých i slaných receptech a může být teplý, ale uklidňující.

Existuje mnoho variant zázvoru, jako je čerstvý, mletý, nakládaný a krystalizovaný. Můžete přidat trochu zázvoru do polévek a zimních kadhas pro lepší výsledky při kašli a nachlazení Čaj, zázvorové pivo a suché zázvorové pivo je několik příkladů nápojů, které používají zázvor. Síla zázvoru zmírňovat nevolnost a zažívací potíže je široce oceňována zdravotními odborníky.

Černý pepř

Černý pepř má silné aroma, které z něj dělá přírodní lék proti kašli a nachlazení. Je bohatý na minerály, včetně vitamínu C, flavonoidů, antioxidantů a antibakteriálních vlastností. Šálek pepřového čaje po ránu nebo pepř s medem je nejlepší tradiční lék, jak se vyhnout zimnímu nachlazení nebo ho léčit. Zabraňuje také vysoušení pokožky a udržuje vaši pokožku vláčnou v zimě, pokud ji konzumujete horkou vodou.

hřebíček

Používání hřebíčku má mnohem více výhod kromě jeho dobře známé schopnosti léčit problémy se zuby a dásněmi. Díky svým antivirovým, protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem je hřebíček prospěšný při léčbě horečky, nachlazení, kašle i ztuhlých zimních kloubů. Hřebíček, známý také jako silná expektorans, pomáhá při zkapalňování hlenu v krku a usnadňuje vykašlávání tohoto hlenu.

Kardamon

Indická kuchyně často používá kardamom, původní koření, v kari, dezertech a dokonce i v čaji. Udělat si v zimě šálek zahřívacího mléčného čaje s kardamomem, šafránem, čajovými lístky a cukrem je ta nejlepší věc. Dodává hřejivou chuť dušené nebo vařené rýži a může výrazně zlepšit chuť a strukturu pokrmu.

Čajová masala

Jaké komponenty jsou potřebné k výrobě lahodného masala chai? Nemluvíme o čaji, mléce nebo cukru; spíše diskutujeme o masalech, nepovšimnutých přísadách. Masala chai může pomoci chránit vaše tělo před chladem po celou zimu. Kromě toho může čaj masala zmírnit kašel a nachlazení.

Závěrečné myšlenky

Zahrnutí koření do každodenní stravy během chladných měsíců vás může zahřát nejen psychicky, ale i fyzicky. Proto doporučujeme zahrnout toto robustní koření do vašeho zimního vaření. Pokuste se tuto zimu najít rovnováhu, díky které se budete v chladném počasí cítit příjemně a pohodlně.

Jednoduše přidejte toto koření do svého jídla, abyste si vychutnali chuť a posílili imunitní systém. Koření je uznáváno pro své terapeutické výhody. Výše uvedený seznam koření vám může pomoci zůstat tuto zimu zdravý. Vybírejte organické koření místo konvenčního nebo anorganického, které by pro vás mohlo být škodlivé kvůli vysokému obsahu chemikálií a pesticidů.

FAQ (často kladené otázky)

Q. Které indické koření je nejlepší na zimu?

Kurkuma, hřebíček, černý pepř, kardamom a hřebíček jsou jedny z nejlepších zimních koření.

Otázka: Je každodenní konzumace koření zdravá?

Ano, jíst koření každý den je zdravé. Pomáhá zlepšit váš střevní mikrobiom, případně snížit krevní tlak, zlepšit hladinu dobrého cholesterolu a dokonce zrychlit metabolismus.

Otázka: Má suché koření přínos pro zdraví?

Ano, suché koření má zdravotní přínosy. Ať už použijete koření čerstvé nebo sušené, stále získáte prospěšné sloučeniny, jako jsou antioxidanty, antivirové vlastnosti a také zlepšuje trávení.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *