Zimní dietní tipy – 5 jednoduchých tipů, jak zhubnout v zimě

Úvod

Když teplota klesne, je těžké zhubnout. Ve skutečnosti má mnoho lidí tendenci během zimy přibírat, což se označuje jako zimní váha. Stáváme se méně aktivními, omezujeme příjem vody, jíme více zpracovaných potravin pro pohodlí a dostáváme se do omezeného množství slunečního záření. Společně tyto faktory poškozují vaše cíle v oblasti hubnutí a udržování hmotnosti. Způsobují zpomalení metabolismu, takže je pro naše tělo obtížnější spalovat kalorie a udržovat si zdravou váhu.

Plán hubnutí musíte upravit podle počasí. Udělat nějaké zdravé dietní a denní rutinní úpravy a zároveň mít na paměti chladné klima vám může pomoci zůstat na správné cestě a shodit přebytečná kila. Dodržováním níže uvedených tipů, jak zhubnout, můžete začít zdravým a fit životním stylem.

5 jednoduchých tipů, jak zhubnout v zimě

Tip č. 1: Zůstaňte hydratovaní

Tekutiny tvoří 80 % vašeho těla, nicméně to je někdy ignorováno, když mluvíme o udržení zdraví nebo regulaci hmotnosti. A během zimy se problém zůstat hydratovaný ještě více zhoršuje, protože reakce těla na žízeň se sníží až o 40 procent. Chcete-li maximalizovat ztrátu hmotnosti, ujistěte se, že během zimy vypijte 8-10 šálků vody denně. Pokud vám dělá potíže pít běžnou vodu za studena, přejděte na vlažnou. Pití vlažných tekutin pomáhá regulovat tělesnou teplotu a zvyšuje metabolismus tím, že rozpouští tukové usazeniny v těle. Navíc je to skvělý způsob, jak pomoci tělu zbavit se toxinů a zlepšit trávení. Má řadu zdravotních výhod, které vám přirozeně pomohou udržet si váhu. Směs vypijte po přidání kapky citronové šťávy a nastrouhaného zázvoru, abyste zůstali zdraví.

Tip č. 2: Zvyšte příjem bílkovin

Protein je král živin, pokud jde o hubnutí. Přehled existujících výzkumů vysokoproteinových diet dospěl k závěru, že vysokoproteinová dieta může zvýšit metabolismus až o 80–100 kalorií denně. Je to proto, že vaše tělo spaluje kalorie při trávení a metabolizaci bílkovin, které jíte. Navíc strava s vysokým obsahem bílkovin zvyšuje sytost a snižuje pocit hladu. Během zimy konzumujte potraviny jako vejce, kuřecí maso, ryby, libové maso a fazole. které mají vysoký obsah bílkovin a relativně nízký obsah tuku.

Tip č. 3: Trávit čas venku

V zimním období je naše úsilí o hubnutí často vykolejeno nutkáním vynechat trénink. V chladném zimním ránu se nic nevyrovná útulné dece a šálku horké kávy. Pro toto pomíjivé potěšení jsme často ochotni obětovat své cíle. Díky tomu spálíme méně kalorií a méně hubneme. Opalování však může hrát na vaší cestě zimního hubnutí hlavní roli. Věděli jste, že nedostatek vitamínu D způsobuje přibírání na váze a ztěžuje hubnutí. Ujistěte se, že se každý den alespoň na 30 minut projdete na zimním slunci.

Tip č. 4: Jezte sezónní potraviny

Během zimy konzumujte na své cestě za hubnutím sezónní potraviny a zimní superpotraviny. Sezónní potraviny zrychlují metabolismus a posilují tělo. Zahrňte do jídla všechny příchutě (sladké, slané, svíravé, kyselé, štiplavé a hořké), abyste udrželi tělesné prvky v rovnováze a zabránili přibírání na váze. Příliš sladká a slaná jídla přispívají k přibírání na váze. Zařaďte do svého jídelníčku také bajra/ragi/jowar roti s čerstvě uvařeným sabzi a dal.

Tip č. 5: Konzumujte ořechy a semínka

Ořechy a semínka jsou superpotraviny, které mohou urychlit proces hubnutí a usnadnit vám shazování přebytečného tělesného tuku. Je to proto, že mají vysoký obsah vlákniny, bílkovin, zdravých tuků, vitamínů a minerálů. Když držíte dietu, ořechy a semínka vás zasytí na delší dobu. Konzumace správného množství ořechů každý den vám může pomoci zhubnout. Udělejte si ze všech ořechů směs a snězte jich každý den hrst. Pro efektivní hubnutí kombinujte ořechy se zdravou stravou a nějakou fyzickou aktivitou. Konzumace ořechů a semínek je jedním z nejúčinnějších tipů, jak v zimě zhubnout.

Závěrečné myšlenky

Za předpokladu vyvážené stravy a vhodných změn ve svém životním stylu není v zimě těžké zhubnout. Zapojit se do jakéhokoli druhu fyzické aktivity – ať už je to jogging, běh, jízda na kole, silová chůze nebo pěší turistika – je skvělý způsob, jak spálit kalorie. Přesto se doporučuje, abyste se místo toho, abyste se soustředili pouze na hubnutí, upřednostňovali v zimě vyživovat své tělo výživnými potravinami. Jezte, abyste zlepšili své zdraví, štěstí a kondici, nejen proto, abyste zhubli a zaměřte se na trvalé změny životního stylu spíše než na přijímání dočasných opatření. Postupujte podle těchto jednoduchých tipů, jak zhubnout v zimě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *