Zdravý a šťastný nový rok 2023: Vytvořte si nové já

Jste připraveni přivítat nový rok 2023?

Chcete se držet zdravého jídelníčku? Chcete získat ten zdravý lesk? Nový rok 2023 je vaším rokem, příteli! Nikdy není pozdě, začněte zdravým životním stylem, protože vám to jen prodlouží roky života. Tento Nový rok vytvoří nové já – dejte si zdravé novoroční překvapení.

Jak dodržovat zdravý životní styl v Novém roce 2023?

První otázka, kterou musíte mít, je, jak přejít z nezdravého životního stylu na zdravý a jak dodržovat rutinu během všech oslav Nového roku. Dodržování zdravé rutiny se snadněji řekne, než udělá. Ale pokud přesně víte, co máte dělat, polovina vaší práce je již hotová.

Zdravá rutina není nic jiného než způsob života, který zahrnuje téměř vše, co je zdravé. Ať už je to vaše jídlo, činnost, spánek, hygiena, osobní vztahy a dokonce i vaše myšlenky. Ano, zdravý životní styl zahrnuje všechny tyto věci a přechod na něj může být velmi jednoduchý, jakmile se rozhodnete.

Zde je několik účinných způsobů, jak přejít na zdravou rutinu:

Jezte vědomě– Plánujte vyvážená jídla

 • Zařaďte ovoce, zeleninu, komplexní sacharidy, libové bílkoviny a zdravé tuky.
 • Vyhraďte si na jídlo exkluzivní místo a čas a dodržujte rutinu.
 • Vyhněte se rušivým vlivům, zejména gadgetům a televizi.
 • Ujistěte se, že pijete hodně vody; odstraňuje toxiny a udržuje vás hydratovanou.

Být aktivní – Vyberte si být aktivní

 • Choďte po schodech nebo jděte po uličce na nákup, abyste zrychlili svůj metabolismus.
 • Dopřejte si každý den nějakou formu fyzického cvičení, například běhání, jízdu na kole, plavání, aerobik nebo sport.
 • Pokud nic jiného nezabírá, procházejte se denně 20 až 30 minut.

Dobře se vyspi – Nejlepší část zdravé rutiny; dobře se vyspěte

 • Dostatečný spánek vám může pomoci udržet si zdravou váhu a posílit váš imunitní systém.
 • Pomáhá při léčení těla i mysli.

Dýchejte volně – Jednoduché, ale účinné

 • Cvičte správné dýchací techniky.
 • Vdechněte maximum vzduchu a úplně vydechněte.

Cítit se dobře – Buďte velkorysí, buďte pozitivní

 • Zvykněte si udělat každý den alespoň jeden dobrý skutek, stejně jednoduché, jako když pomůžete starému muži přejít silnici, vám pomůže k duševnímu klidu.
 • Nejen, že odstraňuje negativitu, ale také se cítíte dobře a udržuje vás v růžovém zdraví.

A nejdůležitější pro vás je smát se a vyjádřit se, abyste zůstali šťastní a zdraví. S měnícími se trendy se lidé více nacházejí ve virtuálním světě, ale v pravém slova smyslu se od sebe oddělili. Místo toho, aby se k vám tato osamělost dostala, odstěhujte se, promluvte si se svými přáteli a příbuznými a zapojte se do zdravé konverzace. Nejen, že posílí vaše pouto, ale také vám pomůže uvolnit vaši mysl.

Snadné rychlé tipy k vybudování nového já v novém roce 2023

Když přemýšlíte o zahájení nového, zdravějšího životního stylu, můžete mít spoustu otázek. Většinou se tyto dotazy stávají záminkou pro uchýlení se ke starým nezdravým opatřením. Zde jsou tedy jednoduchá a praktická řešení většiny vašich problémů. Díky těmto tipům bude váš nový rok 2023 zdravý.

Začněte brzy vstávat nebo chodit brzy spát, jak to uděláte?

Podívejte se, co vám nedá spát, a naučte se, jak se s tím vypořádat. Naplánujte si den tak, abyste byli schopni spát včas. Připravte svou mysl na to, abyste se probudili včas, jak jste se rozhodli. Proveďte postupné změny, například spát o patnáct minut dříve a podle toho se probouzet.

 • Za prvé, rozlučte se se všemi gadgety alespoň hodinu před spaním.
 • Dodržujte spánkový rituál – dejte si koupel, připravte se na čas spánku a poslouchejte uklidňující hudbu nebo praktikujte meditaci.
 • Během dne buďte fyzicky aktivní a vyhněte se odpolednímu spánku.

A co je nejdůležitější, vyhněte se všem stimulujícím aktivitám, náročným cvičením, pozdním večeřím a večerním nápojům s kofeinem. Držte se svého rozvrhu, abyste udrželi své biologické hodiny – pomůže vám to udržet si zdravou rutinu.

Jak se vyvarujete jíst nezdravé potraviny, když vás přepadne hlad?

Naplánujte si jídlo předem a mějte připravený oběd nebo svačinu. Zabalte si také zdravé svačiny, jako je ovoce, ořechy, semínka a salát. Je důležité mít po ruce možnosti zdravého občerstvení, abyste se vyhnuli konzumaci nezdravých potravin, když máte hlad. Vyhněte se průchodu přes prodejny nezdravého jídla, když máte hlad, abyste se nenechali unést. Připomeňte si zdravotní rizika nezdravého jídla, když vás přepadne hlad, a máte jistotu, že vyhrajete.

Abyste se vyhnuli touze po nezdravém jídle, nevynechávejte jídla. Zahrňte také všechny druhy potravin, abyste se vyhnuli deficitům a měli dostatek vody po celý den, abyste zůstali hydratovaní.

Jak omezit příjem alkoholu na společenském setkání?

Abyste omezili konzumaci alkoholu na společenském setkání, buďte na událost připraveni, naplánujte si příjem alkoholu předem a nikdy nedovolte, aby vás fakt o negativních účincích alkoholu na játra opustil. Při oslavách Nového roku nebo jakékoli události v průběhu roku se držte svého plánu a sledujte svůj pitný režim; v případě potřeby přijměte pomoc od blízkého přítele. Ujistěte se, že máte jídlo a vodu, abyste zůstali hydratovaní, a ne pouze pití. Dejte svým blízkým najevo, že jste lehký piják, a mějte na paměti výhody nepijícího alkoholu. Silné odhodlání vám může pomoci omezit příjem alkoholu.

Jak si během dne najít čas na cvičení nebo jednoduché protažení?

Naplánujte si vstávání půl hodiny před plánem, abyste si udělali čas na cvičení. Pomoci může i základní rozcvička, ranní protažení nebo krátká procházka či běhání. V kanceláři buďte také aktivní; jděte dolů, dejte si sklenici vody a po obědě si udělejte krátkou procházku. Stolní jógu můžete provádět i v kanceláři; protažení krku a ramen může pomoci.

Jak si najít čas na všechna jídla, když máte termín?

Abyste měli jídlo včas, musíte si udělat nějaké zdravé domácí úkoly. V případě potřeby můžete získat pomoc. Nejlepší je naplánovat si šikovná jídla, pokud víte, že budete v termínu zaneprázdněni. Zabalte rohlíky nebo zábaly se spoustou zeleniny do celozrnného čapátí. Připravte si zdravá rychlá sousta nebo mějte připravené ovoce a salát.

Pamatujte, že krátká přestávka v práci a jídlo včas může ve skutečnosti zvýšit váš výkon, než abyste se drželi v práci a hladověli. To pouze snižuje vaši efektivitu a činí váš život nezdravým.

Jaké jsou běžné překážky na vaší cestě ke zdravé rutině v tomto novém roce?

Důležité věci, které je třeba poznamenat, jsou překážky, které vám mohou přijít do cesty. Mohou vám bránit v dosahování vašich cílů a obecně se stávají výmluvami, které dáváte za svůj nezdravý život. Pokud ale tyto překážky překonáte, nic vám nezabrání ve vítězství.

Některé běžné překážky

 • Několik dní nevolnosti nebo týdenní výlet mohou někdy vyhodit vaši zdravou rutinu mimo trať. Nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat, je zůstat odhodlaný udržovat rutinu po celou dobu, aniž by vás rušily nějaké vzestupy a pády. I když došlo k přestávce, skočte zpět ke své rutině co nejdříve.
 • Dalším důležitým bodem je neignorovat signály svého těla. Sledujte své příznaky, buďte si vědomi a vyhledejte včasnou lékařskou pomoc. Přidejte do své zdravé rutiny každoroční preventivní zdravotní prohlídky.
 • Dávejte si pozor na záchvatovité přejídání, emocionální přejídání a někdy i šťastné okamžiky, které vyžadují párty. Cvičte relaxační techniky, hluboké dýchání a cvičení denně, abyste porazili stres, spíše než se oddávat nezdravým stravovacím návykům.

Toto je jen několik zdravotních tipů, kterými se můžete řídit, abyste si vytvořili nové já místo toho, abyste přemýšleli a zpochybňovali, jak být zdravý. Můžete být kreativnější a přidat k tomu více. Jen sledujte své potřeby a vyhodnoťte dostupné zdroje. Zapojte se do svého zdravého životního stylu a budete to mít. S velkým odhodláním jste si jisti, že váš nový rok 2023 bude šťastný nový rok.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *