Zdravotní přínosy NADH

Předpokládá se, že doplňky NADH zvyšují přirozenou produkci NADH v mozku. Ti, kteří tvrdí, že mohou zvrátit kognitivní úpadek spojený s demencí, dokonce tvrdí, že dokážou obnovit paměťovou funkci.

Dokonce se zkoumá možnost podávání NADH infuzí nebo intravenózně (ve žíle) pro zpomalení Parkinsonovy nemoci.

Současný výzkum ukázal následující výsledky:

Únavový syndrom (chronická únava)

Většina výzkumů NADH je v současnosti zaměřena na léčbu ME/CFS. Většina literatury je založena na případu nebo je odvozena z racionálních teorií namísto klinických informací.

Z mnoha důvodů může být NADH prospěšná, včetně:

  • Adenosintrifosfát (ATP) je metabolickým vedlejším produktem přeměny potravy na energii v těle. Několik studií naznačilo, že pacienti s ME/CFS mají nízké hladiny ATP.
  • Kromě toho může NADH také stimulovat fungování mozku, což pomáhá zmírnit neurologické poškození, které přichází s CFS/ME.
  • Konkrétně NADH funguje tak, že obnovuje mitochondriální funkce (malá struktura ve vašich buňkách, která produkuje energii). Předpokládá se, že pacienti s ME/CFS trpí mitochondriální dysfunkcí.
  • S NADH můžete ve svém mozku vytvářet neurotransmitery, jako je serotonin, adrenalin a dopamin.

Účinky, které se mohou objevit

Při mírném užívání jsou pilulky NADH zřídka škodlivé. Konzumace příliš velkého množství NADH však může způsobit nervozitu, stres a nespavost. Místo vpichu může otéct a zčervenat, pokud je NADH podán injekcí.

Pokud jde o bezpečnost NADH při dlouhodobém používání, byl proveden malý výzkum. Doplňky obsahující NADH se nedoporučují dětem, těhotným ženám nebo kojícím matkám, i když se předpokládá, že jsou bezpečné.

Jak používat a připravovat

Na doplňky NADH ve formě kapslí nebo gastrorezistentních tablet není potřeba předpis. Doplňky nabízejí internetové lékárny a prodejny výživových doplňků a také velké maloobchodní prodejny.

Dosud žádná dávka nebyla prokázána jako účinná nebo bezpečná pro léčbu ME/CFS. Průměrná dávka NADH za den je pět až deset miligramů (mg). Užívání na prázdné břicho 30 minut před jídlem je optimální doba.

Doplňky NADH nedělají u pacientů s Parkinsonovou chorobou rozdíl, bez ohledu na jejich dávku. Spíše než jako solitární léčba PD je NADH považována za nedílnou součást celkového léčebného plánu. Ošetřující lékař by měl podat dávku jako injekci do svalu nebo intravenózní infuzi.

Interakce mezi NADH a jinými léky nebo doplňky není známa. Bylo nalezeno velmi málo důkazů na podporu takové interakce. Nikdy neužívejte doplňky nebo léky bez předpisu, aniž byste se poradili se svým poskytovatelem zdravotní péče v případě nežádoucího vedlejšího účinku.

Hledejte tato znamení

Doplňky nejsou podrobeny stejně přísnému výzkumu a testování jako farmaceutické léky. Je důležité vybrat produkty, které byly nezávisle testovány organizacemi, jako je americká lékárna, ConsumerLab a další nestranné instituce. Doplňky, které obsahují tuto certifikaci, jsou vyráběny v souladu s vládními nařízeními a obsahují množství účinných látek uvedené na obalu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *