Zdraví žen – 6 nejlepších potravin pro období menopauzy

Úvod

Každá žena musí někdy v životě zažít menopauzu. Menstruace končí s menopauzou. Poté, co žena prošla 12 měsíci bez menstruačního cyklu, se říká, že prošla menopauzou.

Ženy procházejí během menopauzy velkou proměnou. Mohlo by to být jako obrovská úleva, že už k vám každý měsíc nepřichází menstruace. Ne vždy je však úprava pro všechny ženy jednoduchá. Vaše tělo prochází během menopauzy řadou změn.

Tyto modifikace mohou být mentální, emocionální nebo fyzické. Zdravá strava a životní styl usnadní přechod do menopauzy a zmírní jakékoli problémy, které mohou během této doby nastat.

Co je menopauza?

Menopauza nastává v ženském těle přirozeně a biologicky. Vaše menstruace v tuto dobu skončí a váš reprodukční systém bude neaktivní.

Ženy ve věku 40 až 50 let často prožívají menopauzu. V Indii žena obvykle dosáhne menopauzy ve věku 46 let.

Po roce bez menstruace nebo menstruace je žena považována za ženu ve fázi menopauzy. Hormonální posuny způsobují zmatek ve vašem těle během menopauzy. Vaše energetické hladiny mohou být vyčerpány příznaky, jako je noční pocení, návaly horka, úzkost a poruchy spánku, které mohou mít také emocionální dopad. Zde jsme poskytli nejlepší potraviny pro cestu menopauzy každé ženy.

Hormonální terapie a dietní úpravy jsou dvě terapie, které se obvykle doporučují ženám v menopauze.

Příznaky menopauzy

Existují různé příznaky, které ženy pociťují před menopauzou, které se liší žena od ženy.

Tyto zahrnují

 • Vaginální suchost
 • Návaly horka
 • Noční pocení
 • Zimnice
 • Změny nálady
 • Zpomalený metabolismus
 • Přibývání na váze
 • Ředění vlasů
 • Suchá kůže
 • Ztráta plnosti prsou
 • Narušený spánek
 • Únik moči

6 nejlepších jídel pro léta menopauzy

Dobré zdraví si můžete udržet konzumací nutričně bohatých a dobře vyvážených jídel. Kromě toho pomůže snížit nepříjemné příznaky menopauzy.

Mějte na paměti, že neexistuje žádná dieta nebo superpotravina, která by zmírnila příznaky menopauzy. Doporučuje se držet se dietního plánu, který je přizpůsoben vašim potřebám a tělesné hmotnosti. Jednoduchý klimakterický jídelníček si sestavíte s pomocí šikovného výživového poradce nebo dietologa.

Níže je uvedeno šest nejlepších potravin, které lze konzumovat během menopauzy. Tyto potraviny jsou bohaté na živiny a lze je začlenit do vaší stravy pro dosažení nejlepších výsledků.

Ořechy

Hořčík, který je bohatý na ořechy a je zvláště prospěšný pro snížení úzkosti, nespavosti, změn nálad a smutku. Hořčík je také považován za nezbytný pro pevnost kostí.

Kromě toho jsou ořechy skvělým zdrojem vápníku, zinku, omega-3 mastných kyselin, bílkovin a dalších živin, které pomáhají při léčbě symptomů menopauzy.

Doporučujeme vám omezit denní příjem ořechů na maximálně hrst, protože jsou kalorické.

Brokolice

Pomáhá zvyšovat hladinu estrogenu. Je bohatý na vápník, zabraňuje osteoporóze a podporuje hustotu kostí.

Nadýmání je častým symptomem menopauzy, který brokolice také léčí. Zaměřte se na alespoň 5 porcí brokolice každý týden.

Do svého jídelníčku můžete přidat další brukvovitou zeleninu, jako je květák, kapusta a dětské zelí.

Vejce

Ženy v menopauze mají obecně železo a nedostatek vitaminu D. Vejce můžete zařadit do své menopauzální stravy, protože jsou bohatá na železo, bílkoviny a vitamín D. Pomáhají také snižovat hladinu cholesterolu v krvi a pomáhají předcházet přibírání na váze, které je nejčastější během menopauzy.

Kurkuma

Jasně žluté koření zvané kurkuma, běžně označované jako „indický šafrán“, je zázračné koření kvůli mnoha faktorům.

Nejlepším protizánětlivým přípravkem ve vaší kuchyni je kurkuma, která obsahuje aktivní složku kurkumin.

V indické kuchyni je již široce používán. Každý večer si můžete dát „zlaté mléko“, abyste využili co nejvíce výhod kurkumy. Díky svým protizánětlivým vlastnostem pomáhá kurkuma ženám při kontrole různých symptomů menopauzy, jako jsou návaly horka a bolesti kloubů. Předpokládá se, že kurkuma jako „zahřívací koření“ zvyšuje průtok krve, stimuluje trávení a zlepšuje vstřebávání živin.

Celá zrna

Vitamin B, minerály, živiny a vláknina jsou přítomny v celých zrnech. Dělají zázraky pro vyrovnání hladiny energie a zlepšení metabolismu. Celá zrna jsou důležitá pro nervový systém a náladu a vláknina pomáhá udržovat vás v psychické i fyzické kondici. Výzkum také ukazuje, že konzumace celých zrn namísto rafinovaných obilovin může snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Zelená listová zelenina

Vápník, který je nezbytný pro udržení zdravých kostí a prevenci osteoporózy, která je běžná po menopauze, je hojně zastoupena v zelené listové zelenině. Jsou také bohaté na antioxidanty, které zmírňují příznaky a snižují zánět.

Zařaďte do svého pravidelného vaření listovou zeleninu, jako je špenát, kapusta, hořčičné zelenémethi atd.

Závěrečné myšlenky

Menopauza není nemoc, ale životní etapa. Považujte to za nový začátek další kapitoly vašeho života.

Zaměřte se na 8 sklenic nebo více vody každý den, abyste zůstali hydratovaní. Vyhněte se věcem, které mohou zvýšit příznaky, jako jsou návaly horka a dehydratace, jako je káva, kořeněná jídla a alkohol.

Osvojte si zdravý životní styl a udržujte si váhu pod kontrolou. Součástí vašeho denního režimu by měla být pravidelná chůze. Zapojením se do online fitness programu vám umožní cvičit z pohodlí domova s ​​vyškoleným fitness trenérem.

Váš jídelníček by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, ořechů a potravin s vysokým obsahem vlákniny, železa, vápníku a dalších živin. Můžete si vybrat nejlepší potraviny pro menopauzu, dobrý dietní plán pro vás na základě vaší tělesné hmotnosti a nutričních potřeb. Můžete se obrátit na kvalifikovaného dietologa, který vám poskytne personalizované doporučení kliknutím na následující odkaz –

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *