Zde je 5 detoxikačních nápojů pro posílení funkce štítné žlázy

Úvod

Věděli jste, že jedním z nejrozšířenějších endokrinních stavů postihujících zhruba 42 milionů Indů je onemocnění štítné žlázy? Zaměřili jste se někdy na to, jak posílit funkci štítné žlázy?

Onemocnění štítné žlázy je jedním z nejčastějších problémů v moderním světě a obvykle postihuje lidi všech věkových kategorií a pohlaví. Před krkem je vidět žláza ve tvaru motýla nazývaná štítná žláza. Hormony uvolňované touto žlázou regulují řadu tělesných procesů, včetně svalové kontrakce, trávení a tělesné teploty. Jakákoli dysfunkce této žlázy může mít za následek problémy se štítnou žlázou, jako např hypertyreóza nebo hypotyreóza. Abyste se vyhnuli problémům se štítnou žlázou, zaměřte se na posílení funkce štítné žlázy přidáním zdravých potravin a detoxikačních nápojů.

Léčba problémů se štítnou žlázou se stává zásadní, když má člověk různé problémy a stav má tendenci se časem komplikovat. Zde je pět receptů na detoxikační nápoje, které můžete vyzkoušet v pohodlí domova, abyste získali úlevu od problémů se štítnou žlázou a podpořili její činnost.

Detoxikační nápoje na podporu funkce štítné žlázy

Hlávkový salát-petržel-koriandrová šťáva k posílení funkce štítné žlázy

Detoxikační nápoj, který kombinuje zdravotní přínosy několika druhů ovoce a zeleniny, včetně mrkve, jablek, zázvoru, koriandru, citronu, hlávkového salátu a petržele. Všechny tyto druhy ovoce a zeleniny jsou bohaté na živiny a mají detoxikační vlastnosti. Ukázalo se, že pravidelná konzumace šťávy je zvláště účinná při zlepšování funkce štítné žlázy.

Tato zelenina může být také použita k prevenci makulární degenerace související s věkem (rozmazané vidění), protože má vysoký obsah antioxidantů a vitamíny jako A a C. K výrobě této šťávy nakrájejte najemno čtyři mrkve, jablko, hrst salátu, půl palce zázvoru a tři snítky koriandru. Rozmixujte toto ovoce a zeleninu v mixéru s trochou vody. Použijte síto a důkladně profiltrujte objemné krmivo. Pijte tento pravidelně, abyste zlepšili funkci štítných žláz a získali výhody jeho čisticích vlastností.

Okurková šťáva

Okurka má obsah vody kolem 70 % a je přirozeně hydratační zeleninou. Pravidelné užívání okurkové šťávy má snižovat hladinu cholesterolu, zlepšovat imunitu, napomáhat při detoxikaci organismu, chránit zrak a má také protirakovinné účinky. Konzumace okurek je považována za zvláště prospěšnou při zlepšování funkce štítné žlázy, protože pomáhá čistit a detoxikovat tělo.

Spolu se zvýšením schopnosti těla eliminovat škodliviny slouží k výživě ledvin a několika dalších orgánů. Okurky je třeba oloupat a nakrájet na kousky. Po přidání trochy vody je důkladně rozmixujte v mixéru. K přecezení šťávy použijte jemné sítko a dejte si ji pravidelně.

Kurkumová voda k posílení funkce štítné žlázy

Koření zlatý kořen je v poslední době pro své četné zdravotní výhody velmi oblíbené. Pravidelné používání kurkumy, která je bohatá na antiseptické, antibakteriální, antioxidační a antivirové vlastnosti, je považováno za velmi dobré pro vaše zdraví. Kurkuma má několik zdravotních výhod, včetně zlepšení kardiovaskulárního zdraví, zmírnění bolesti kloubů, detoxikace jater a vlastností, které ředí krev. Kromě toho všeho jsou kurkuma a černý pepř považovány za vynikající pro zdraví štítné žlázy. Bylo prokázáno, že kurkuma zvyšuje funkci štítné žlázy v lidském těle, snižuje zánět a zvyšuje antioxidační schopnosti. Přidejte 1/4 čajové lžičky čerstvě nastrouhaného kořene kurkumy do sklenice vlažné vody. Přidejte špetku černého pepře a dobře promíchejte. Pijte tento kurkumový nápoj každé ráno, abyste zlepšili své celkové zdraví a podpořili činnost štítné žlázy.

Celerová šťáva

Je fantastickým zdrojem minerálů včetně vitamínů A, C, K, folátu a draslíku a také antioxidantů. Tato zelenina s nízkým obsahem sodíku má řadu zdravotních výhod, včetně podpory zdravého trávení, snížení zánětu a zlepšení funkce štítné žlázy.

Systém štítné žlázy lze očistit od škodlivin konzumací celerové šťávy. Tato zelená zelenina také pomáhá při syntéze hormonů štítné žlázy. Rozmixujte trochu celeru poté, co byl řádně opláchnut vodou. Po dobrém smíchání s trochou vody se stane hladkou šťávou. Vezměte si ranní dávku této směsi po scezení.

Citronová voda

Pravidelná konzumace citronového detoxikačního nápoje je považována za podporu při detoxikaci systému, posílení imunity a regulaci hladiny pH v těle. Citrony jsou známé jako skvělý zdroj vitamínu C. Pití tohoto citronového detoxikačního nápoje navíc pomáhá zhubnout, čistí pokožku a snižuje chuť k jídlu. Přidejte několik čerstvě nakrájených kousků citronu do sklenice balené vody. Abyste z této vody vytěžili maximum, pijte ji celý den.

Závěrečné myšlenky

Malá, neškodná struma může být příznakem onemocnění štítné žlázy nebo může být příznakem vážnějšího onemocnění, jako je rakovina. Dobrou zprávou je, že problémy se štítnou žlázou lze obvykle kontrolovat správnou diagnózou a léčbou. K udržení zdravé štítné žlázy může výrazně napomoci zdravý životní styl, který zahrnuje pravidelné cvičení a vyváženou stravu. K tomu dochází v důsledku některých diet obsahujících živiny, které mohou zlepšit funkci štítné žlázy. Byly to jednoduché detoxikační nápoje, které pomohou štítné žláze správně fungovat.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *