Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých jógových pozic pro menstruační křeče

Úvod

Pro mnoho žen jsou menstruační bolesti nepříjemným zážitkem. Jak se děloha stahuje, aby vypudila endometrium, vede to k pulzující nebo křečovité bolesti v podbřišku. Jóga může pomoci s menstruačními křečemi. Menstruační křeče mohou být pro některé ženy nepříjemné a závažné. Nepohodlí zad a vnitřní strany stehen je doprovázeno menstruační bolestí. Některé ženy pociťují během menstruace nevolnost, vertigo, bolesti hlavy a řídkou stolici.

Endometrióza, děložní myomy a zánětlivé onemocnění pánve vše může způsobit menstruační křeče. Ženy zkoušejí několik metod, jak zmírnit menstruační křeče. Většinou používají sáček s horkou vodou, popíjejí heřmánkový čaj a během období relaxují. Zatímco mnoho žen také zvládá svou bolest pomocí domácích léků, některé se rozhodnou používat pilulky, aby se zbavily nepohodlí.

Cvičení nebo jóga jsou však jednou z nejlepších metod, jak se rozloučit s těžkými menstruačními křečemi. Fyzické cvičení jakéhokoli druhu může snížit nepohodlí. Ženy často považují za náročné věnovat se namáhavé činnosti v tomto období měsíce. Proto je jóga tím pravým zachráncem.

Zde je 5 jógových pozic, které vám mohou pomoci snížit bolest, kterou pociťujete kvůli menstruačním křečím:

5 jednoduchých jógových ásan pro menstruační křeče

Uttanasana (předem ohnutá póza)

Ve stoje roztáhněte chodidla na vzdálenost boků. Pomalu spusťte tělo přes trup, aniž byste pokrčili nohy. Ujistěte se, že máte kolena rovná. Můžete jen držet nohy u kotníků nebo nechat ruce zhoupnout se a opřít se o podlahu dlaněmi nahoru. Po setrvání v této poloze po dobu 8 až 10 dechů se opatrně postavte zpět. Poloha předklonu pomáhá aktivovat břišní orgány. Kromě toho kontroluje průtok krve, uklidňuje tělo a udržuje srdeční frekvenci.

Balasana (dětská póza)

Klekněte si na kolena v Balasaně (Baby Pose), udržujte si rovnou páteř. Nyní se jemně předkloňte, dokud nebudou obě stehna v kontaktu s vaším hrudníkem. Pokračujte v předklánění, dokud vaše hlava nedosáhne země za kolenem. Rucemi směrem k podlaze a vzpřímenými pažemi je zkřížte za nohama. Udržujte své tělo v této poloze po dobu 20–25 sekund, poté opakujte 2-3krát po krátké pauze. Nejen, že pomáhá při ohýbání vaječníků, ale také zmírňuje stres v krku, zádech a ramenou.

Matsyasana (rybí póza)

Matsyasana poskytuje protažení zad a stimulaci břišního svalstva. Uvolňují se při něm i menstruační křeče. Začněte tím, že se položíte na zem. Při ohýbání kolen mějte nohy pevně na zemi. Místo skládání nohou před sebou je můžete udržovat rovně. Nyní položte ruku pod hýždě, dlaněmi dolů. Zvedněte horní část těla, hlavu držte na podlaze a držte předloktí pevně opřená o zem. Držte pozici a několikrát se zhluboka nadechněte.

Viparita Karani (Legs Up The Wall Pose)

Je to jedna z nejvíce uklidňujících pozic, která vám umožní ležet na zemi s nohama nahoře, aniž byste se museli hodně kroutit nebo otáčet. Nejenže zlepšuje oběh, trávení a krevní tlak a zároveň ho snižuje, ale také zvyšuje hladinu energie a uklidňuje nervový systém. Navíc prodlužuje a tonizuje břicho, což pomáhá tělu zotavit se z menstruačního nepohodlí a dokonce se bránit únavě a stresu.

Dhanurasana (póza luku)

Úklon, neboli Dhanurasana, posiluje naše jádro a stimuluje reprodukční systémy. Navíc zmírní vaše menstruační potíže a zácpu. Začněte tím, že se položíte na zem. Snažte se držet chodidla na šířku boků a ruku u vás. Při skládání kolen držte kotníky. Nadechněte se, zvedněte nohy a zvedněte horní část trupu. Držte tuto pozici a zhluboka se nadechujte. V tomto bodě se vraťte do výchozí pozice.

Závěrečné myšlenky

Jóga má několik zdravotních výhod, jedním z nich je, že pomáhá při menstruačních křečích. Na druhou stranu je důležité vědět, jaké pozice můžete provádět, když máte menstruaci. Dopřejte si čas na relaxaci, regeneraci a zotavení během vašeho měsíčního cyklu. Vyhněte se stresu a ve dnech menstruace nezapomeňte pít hodně vody, abyste zůstali hydratovaní.

Poskytli jsme vám ty nejjednodušší jógové pozice, které vám pomohou ulevit od menstruačních křečí. Přečtěte si a vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých jógových pozic pro menstruační křeče.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Pomáhá jóga v bolestivých obdobích?

Jóga a dechová cvičení se mohou ukázat jako prospěšné při snižování bolesti způsobené křečemi.

Otázka: Jaká je dobrá jóga pro začátečníky?

Některé z nejlepších jógy pro začátečníky jsou Adho Mukha Svanasana, Tadasana, Utthita Ashwa Sanchalanasana, Trikonasana, Kumbhakasana, Chaturanga Dandasana a Urdhva Mukha Svanasana.

Otázka: Stačí 10 minut jógy denně?

Nejen, že stačí 10 minut jógy, ale ve skutečnosti vám to dává více příležitostí, jak si každý den užívat zdraví, kondice a všímavosti, pokud chcete!

Otázka: Může jóga snížit břišní tuk?

Jóga účinně pomáhá lidem s nadváhou zhubnout, včetně břišního tuku.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *