Výživové rady pro podporu artritidy během chladných a vlhkých zimních měsíců

Podle Arthritis Research UK trpí 10 milionů lidí artritidou, bolestivým stavem, který může vzplanout během chladnějších měsíců roku. Existují různé formy artritidy a revmatoidní artritidy, ale všechny mají společné záněty v kloubech. Hledání způsobů, jak kontrolovat úroveň zánětu a chránit chrupavku, je klíčovým faktorem při zvládání symptomů a zachování vaší mobility.

Uzemněný počasím

Většina z nás ráda chodí ven a chodí za slunečného letního slunce, ale jakmile se přiblíží chladnější měsíce, vyměníme tenisky nebo vycházkové boty za holínky nebo pantofle a méně se chceme vydat do mrazivé přírody! V důsledku toho mohou být podzimní a zimní měsíce mnohem sedavější, což může způsobit ztuhnutí a bolesti svalů, šlach, vazů a kloubů. Přihlášení na indoorovou aktivitu, jako je jóga, pilates, tanec, plavání nebo fitness lekce přizpůsobené vašemu věku a schopnostem, je fantastický způsob, jak udržet své tělo pružné a zabránit zadření svalů a kloubů. Pokud máte napjaté svaly, pak je to minerál hořčík, který pomáhá změkčit a uvolnit svalová vlákna.

Liposomální hořčík – skutečný společný hrdina

Tento minerál má v těle mnoho rolí a kromě své užitečné role při zklidnění unavených a napjatých svalů také pomáhá podporovat zdraví kloubů. Chrupavka, která působí jako polštář mezi kloubními prostory, je tvořena gelovitou látkou zvanou kyselina hyaluronová, která působí jako houba, nasává vodu a vyplňuje polštářek chrupavky. Stres, toxicita a stárnutí způsobují, že hladiny kyseliny hyaluronové klesají, což má za následek ztenčení kazety, což způsobuje bolesti kloubů a problémy s pohyblivostí. Často slýcháme, jak je vápník prospěšný pro silné kosti, ale skutečným hrdinou pro klouby a chrupavky je hořčík. Hořčík pomáhá aktivovat enzym zvaný hyaluronan syntáza, který se nachází v chrupavce a který zvyšuje biosyntézu kyseliny hyaluronové. Stres vyčerpává tělo hořčíku, takže můžete zjistit, že vaše bolesti kloubů jsou horší v době dlouhodobého stresu. Užívání doplňku obsahujícího hořčík, jako je lipozomální Altrient B, je vysoce doporučeno pro podporu zdraví a pohyblivosti kloubů. Mezi potraviny bohaté na hořčík patří zelená listová zelenina, ořechy a semínka, takže si je nezapomeňte přidat do nákupního seznamu!

Lipozomální vitamin C – sada na opravu kloubů

Pokud jde o osteoartrózu, je to lipozomální vitamín C, který vede opravný tým. Tento silný antioxidant je známý jako chondroprotektivní, což znamená, že chrání specializované buňky zvané chondrocyty nacházející se v chrupavce. Vitamin C také podporuje aktivitu chondrocytů a pomáhá jim efektivně fungovat. Chondrocyty produkují kolagen a proteoglykany, které udržují tekutinu v chrupavce, gelovité a schopné fungovat jako tlumiče nárazů chránící klouby před opotřebením. Liposomal Altrient vitamin C se osvědčil jako nezbytný doplněk pro zvýšení hladiny kolagenu v kožních buňkách, díky čemuž je tento doplněk vitaminu C jasnou volbou pro podporu produkce kolagenu v chrupavce a poskytuje cennou antioxidační ochranu pro zdraví kloubů.

Potravinářství – lilek, omega a vláknina

Hnusné nočníky…

U některých jedinců trpících artritidou může být nutné se vyhnout čeledi lilek, která zahrnuje rajčata, bílé brambory, papriky a lilek. Tato zelenina obsahuje toxin zvaný solanin, který může narušit funkci svalů a způsobit bolest a nepohodlí.

Fakta o vláknech

Studie z University of Illinois naznačuje, že rozpustná vláknina snižuje zánět tím, že zvyšuje produkci protizánětlivého proteinu interleukinu-4. Mezi dobré zdroje rozpustné vlákniny patří ovoce, zelenina, ořechy, semena, ovesné vločky, ovesné otruby, ovesné vločky, ječmen, luštěniny (fazole, hrách a čočka) a lněná semínka. Kromě toho, že jsou dobrým zdrojem vlákniny, jsou tyto potraviny také výborným zdrojem antioxidantů. Ujistěte se, že jste dosáhli svého 5denního cíle, nebo pokud možno sáhněte na 8denní. Červené a fialové bobule a další ovoce, jako jsou černé hrozny, borůvky, černý rybíz a borůvky, jsou obzvláště bohaté na skupinu antioxidantů nazývaných antokyanidy a proanthokyanidiny, které mají velmi silné protizánětlivé vlastnosti.

Užitečné omega-3

Studie ukázaly, že zvýšení omega-3 tuků obsažených v tučných rybách, jako je losos, makrela, tuňák, pstruh a sardinky, spolu s vlašskými ořechy, lněnými a konopnými semínky, je také vysoce prospěšné pro zvládání bolesti a zánětu. Omezení potravin bohatých na prozánětlivé nasycené tuky, jako je máslo, sýr, zmrzlina, smetana, červené maso a trans-tuky, které se nacházejí v komerčním pečivu, zpracovaných potravinách a některých margarínech, je také dobrým tipem na jídlo pro osoby trpící artritidou.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *