Výhody mandlového oleje pro pokožku a vlasy

Úvod

Pamatujete si ještě, jak důrazně vám vaši rodiče radili konzumovat mandle, abyste si udrželi vynikající zdraví a bystrou paměť? Nelze popřít, že mandle jsou elektrárnou bílkovin, omega-3 mastných kyselin a vitamínu E, které mohou prospět naší pokožce a celkovému zdraví. Většina lidí teprve nedávno zjistila, jak důležité mohou být mandle v péči o vlasy, zvláště když se používají jako olej.

Hořký mandlový olej a sladký mandlový olej jsou dva druhy mandlového oleje. Každá odrůda se liší svými vlastnostmi a použitím.

Mandlový olej vyrobený lisováním ořechů je účinný elixír, který může být zvláště užitečný pro ty, kteří chtějí bojovat proti padání vlasů a suché kůži a vyživují své kořínky pro lepší růst vlasů. Tento článek se bude zabývat možnými výhodami používání mandlového oleje.

Zabraňuje předčasnému šedivění

Někdy jsou naše preference životního stylu nevhodné. Texturu vašich vlasů ovlivňují špatné stravovací návyky, neklidné noci a nadměrné znečištění. Nezdravý způsob života poškozuje kořínky vlasů a způsobuje předčasné šedivění. Proto je třeba najít nápravu, která to zastaví.

Všichni víme, že mandlový olej je pro vlasy prospěšný, ale to platí pouze tehdy, když je olej čistý a vyrobený z přísad, které jsou bezpečné a bez toxinů. Kromě toho by vlasový olej, který používáte, měl hydratovat pokožku hlavy a oživit kořínky a folikuly. Dodržováním tohoto pravidla se můžete vyhnout běžným problémům, jako jsou lupy, odlupování, roztřepené konečky, suchost a předčasné šedivění.

Dodá vaší pleti lesk

Pravidelná aplikace mandlového oleje prý zlepšuje zářivost pleti. Má se za to, že olej má mnoho rozjasňujících vlastností, díky kterým bude vaše pleť vypadat orosená a mladá. Tato výhoda je někdy připisována obsahu vitamínu E v oleji. Vitamín může také udržovat vláčnost a měkkost pokožky, podle neoficiálních důkazů.

Použijte jej jako sérum po umytí

Téměř každý den vystavujeme vlasy faktorům, které je mohou poškodit, jako je sluneční záření, znečištění a topná zařízení. Bohužel neděláme mnoho kroků, abychom těmto škodám zabránili nebo je dokonce léčili. Mandlový olej se proto může hodit. Přírodní SPF v mandlovém oleji chrání vaše vlasy před dalším poškozením, zejména při použití jako sérum po umytí. Vitamin E a biotin opravují poškození v podobě vypadávání vlasů a roztřepených konečků.

Zklidňuje jemné linky

Vitamín A, který se nachází v mandlovém oleji, údajně redukuje jemné vrásky na obličeji. Kromě redukce vrásek způsobených přirozeným stárnutím je vitamin A také spojován se zvýšením produkce látek, které napomáhají růstu pokožky, podle studií se v mandlích nacházejí také omega-3 mastné kyseliny a vitamin A, které zabraňují předčasnému stárnutí. olej.

Zjemňuje vlasy

Mandlový olej je změkčovadlo, což znamená, že může vyplnit buněčné mezery ve vlasech. Vaše vlasy jsou také hladší na dotek. Mandlový olej dodává vlasům časem měkčí texturu. Možná zjistíte, že používání mandlového oleje ve vaší péči o vlasy usnadňuje rozčesávání a úpravu vlasů.

Závěrečné myšlenky

Rutina péče o vlasy a pleť je komplexní koncept, který vyžaduje více než jen režim, aby byl konzistentní. I když všichni máme pravidla, která péči o vlasy usnadňují, výběr ideálního vlasového oleje stále vyžaduje více znalostí než inteligenci. Díky četným výhodám mandlového oleje je ideální pro každodenní použití a studie ukázaly, že časté používání nabízí řadu výhod.

Doporučujeme vám také provést nějaké pozitivní změny ve vašem životním stylu. To může zahrnovat omezení příjmu nezdravého jídla, pití velkého množství vody, dostatek spánku, dodržování zdravého fitness režimu a spánek alespoň osm hodin každý den. Cvičení jógy a meditace by vám také pomohlo mít časem lepší výsledky.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *