Výhody lipozomálního glutathionu, Lypo-sférického glutathionu

Článek o výhodách Lypo-spheric Glutathione od nezávislé výživové poradkyně a spisovatelky Jenny Tschiesche BSc (Hons) Dip ION FdSc mBANT CNHC Registrováno:

Pokud jste nikdy neslyšeli o glutathionu, nejste sami. V průzkumu deseti mých nejbližších o tom ani jeden z nich neslyšel. Předpokládali, že v tomto tématu budu jejich ‚telefonním přítelem‘. Zdá se, že mi do cesty přichází cokoli, co vágně vědecky zní.

Když jsem stejným přátelům řekl, že je pro jejich zdraví tak důležité, že žádný z antioxidantů, které konzumují, bez něj nemůže fungovat, posadili se a poslouchali. Mezitím jsem se posadil a pomyslel si: „Ach, bože, oni vědí, co je to antioxidant“. To je nepochybně díky reklamě v televizi na konkrétní značku fialové hroznové šťávy, která představuje pružná těla oblečená ve fialovém stylu Cathy Freeman, vše v jednom. Správně, jsou to ti vitamínoví superhrdinové, kteří pomáhají bojovat s chemickými darebáky, ze kterých byste jinak onemocněli.

No, právě tak důležitá tato živina je. Jako většina živin není sama o sobě důležitá. Je to důležité, protože dokáže pracovat s jinými živinami a tělesnými systémy.

Ve světě výživy se někdy setkáte s konkrétními živinami, které jsou pro vaši pohodu tak životně důležité, že bez dostatečného množství byste mohli zrušit dokonalý fyzický tréninkový režim nebo dietní plán. V případě glutathionu se bez něj nebo spíše bez jeho dostatečného množství prostě neobejdete. Bez ohledu na to, co jíte, co suplementujete, jak moc cvičíte nebo jak si myslíte, že jste zdraví – nedostatek této jediné živiny by mohl zvrátit veškeré vaše úsilí. Hádej co? Většina z nás ho má nedostatek.

Pojďme se tedy dozvědět více. Zde je odpověď na deset nejčastějších otázek mé nevědecké kohorty nových zainteresovaných stran:

Co je vlastně Glutathion?

I přes svůj význam je glutathion ve skutečnosti velmi malá molekula. Naše tělo ho produkuje a nachází se v každé buňce.

Proč je glutathion tak důležitý?

Glutathion je hlavní přirozeně se vyskytující antioxidant přítomný v našich buňkách. Další antioxidanty konzumované naší stravou, jako jsou vitaminy C a E, na ní ve své funkci skutečně závisí.

Ještě jsem o tom neslyšel. Je to dobře prozkoumané?

Je to skutečně dobře prozkoumáno. Ve skutečnosti bylo v letech 2005-2008 zveřejněno více než 38 000 výzkumných prací zabývajících se glutathionem a jeho účinkem na onemocnění.

Co to dělá?

Glutathion hraje klíčovou roli při detoxikaci, tj. zbavování se toxinů z prostředí, včetně těžkých kovů, insekticidů a herbicidů, znečištění výfukovými plyny a mnoha vedlejších produktů cigaretového kouře. Nejsou to však jediné toxiny, proti kterým může glutathion působit. Všichni jsme vystaveni mnohem většímu stresu, než jaké mělo naše tělo vydržet. Tento stres může způsobit oxidaci v těle, kterou je třeba řešit pomocí antioxidantů, jako je glutathion, a přesto příliš mnoho stresu může vyčerpat naše vlastní zásoby.

Jak poznám, že mám nedostatečné množství?

Neexistuje žádný specifický znak nebo symptom, pokud nemáte klinický nedostatek, ale buďte si jisti, že nedostatečné množství glutathionu je také známo, že způsobuje problémy vašemu imunitnímu systému. Víme například, že nedostatečné množství může zastavit činnost T-buněk a lymfocytů v jejich stopách a vy nebudete schopni bojovat s infekcí. Pravidelná infekce a opakovaná infekce jsou proto příznaky toho, že byste mohli mít nedostatek glutathionu.

Odkud to mohu získat?

Dobrou zprávou je, že glutathion se přirozeně vyskytuje v mnoha potravinách, jako je čerstvé, organické ovoce a zelenina.

Špatnou zprávou je, že většina lidí jich nejí dostatek, a i když používali moderní zemědělské metody v kombinaci s nadměrným vystavením potenciálně toxickým a škodlivým toxinům z životního prostředí, může často vést k nedostatku. Kromě toho, pokud trpíte nedostatkem, budete potřebovat více, než vám může poskytnout i velké množství zeleniny a ovoce.

Jak si mohu být jistý, že dostávám dost?

Je samozřejmé, že základem zdravého těla je zdravá strava. Tato dieta by se měla výrazně zaměřit na zeleninu a nějaké ovoce, přičemž první z nich je pro tělo mnohem užitečnější než velké množství toho druhého. V ideálním případě by zelenina jako kapusta, špenát, mrkev, celer, brokolice, okurka, zelí, paprika, hrášek a fazole byla pravidelnější, každodenní součástí vašeho jídelníčku.

Dobrá strava je však jen jedním prvkem v rovnici glutathionu. Glutathion se bohužel může velmi snadno rozložit ve střevech a játrech ještě předtím, než se vůbec dostane do krevního řečiště, kde bude mít největší účinek. I když se ukázalo, že intravenózní glutathion je velmi účinný, ne všichni máme přístup k takovým způsobům podávání doplňků.

Jaká je tedy odpověď na problém nedostatku glutathionu?

Je to lipozomální glutathion. Možná si říkáte: „Co proboha znamená ten technožargon? No, je to opravdu jednoduché. Glutathion byl něčím potažen, což znamená, že se v těle nerozloží, dokud se nedostane k buňkám, které ho nejvíce potřebují.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *