Výhody hřebíčku – 7 úžasných zdravotních přínosů hřebíčku

Úvod

Sušené poupata stromu Syzygium Aromaticum jsou to, co známe jako hřebíček. Hřebíček se odedávna používá jako koření i jako lék na různé nemoci. Dříve se používal k léčbě žaludečních potíží, zápachu z úst, zubního kazu a dokonce jako afrodiziakum. Existují nějaké výhody hřebíčku? Pojďme to zjistit.

Hřebíček je důležité koření používané v různých indických lahůdkách, jako je pulao, kari, polévky a čaj. Je známá svou sladkostí a vůní, díky které je pokrm lákavější.

Hlavními producenty hřebíčku jsou země jako Indonésie, Malajsie, Indie, Srí Lanka, Tanzanie a Madagaskar. Hřebíček má také skvělé léčivé vlastnosti, jako jsou antioxidanty, tišící bolest, antibakteriální a antivirové.

Blog obsahuje vše, co potřebujete vědět o zdravotních přínosech hřebíčku, takže si pojďme přečíst dopředu a zjistit, proč je to kouzelné koření.

Nutriční hodnota hřebíčku

Jedna čajová lžička mletého hřebíčku obsahuje následující živiny:

  • Kalorie – 6 kcal
  • Bílkoviny – 0,13 g
  • Celkový tuk – 0,27 g
  • Sacharidy – 1 g
  • Vláknina – 0,7 g
  • Mangan – 1,263 miligramů (mg)

7 úžasných zdravotních přínosů hřebíčku

Hřebíček posiluje imunitní systém

Silný imunitní systém je štít, který chrání tělo před různými mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry, houby a toxiny, chemikálie produkované mikroby.

Pomáhá snižovat toxicitu v krvi a zvyšuje odolnost proti nemocem stimulací bílých krvinek.

Hřebíček pomáhá řídit hladinu cukru v krvi

Další výhodou hřebíčku je, že je antidiabetický. Protože hřebíček obsahuje jako hlavní složku nigericin, má se za to, že reguluje hladinu cukru v krvi. Může podporovat stabilní hladinu cukru a pomáhá snižovat inzulínovou rezistenci.

Inzulín je hormon, který transportuje krevní cukr z krve do buněk za účelem kontroly hladiny krevního cukru v těle. Činnosti buněk produkujících inzulin jsou zesíleny a jejich hladiny jsou lépe kontrolovány hřebíčkem.

Hřebíček podporuje dobré trávení

Jídlo musí být správně stráveno, aby se rozložilo na živiny. Tyto živiny naše tělo využívá pro vývoj buněk, opravy a energii. Krev nemůže absorbovat živiny, pokud se jídlo nerozpadne na menší molekuly.

Pokud budete konzumovat 1 až 2 hřebíčky každý den ráno, zvýší se tím uvolňování trávicích enzymů a také se sníží stavy, jako jsou poruchy trávení a zácpa. Navíc obsahují hodně vlákniny, která je dobrá pro zdravé trávení.

Hřebíček pomáhá snižovat zánět a bolest těla

Hřebíček obsahuje eugenol, který má silné protizánětlivé účinky a snižuje bolest aktivací receptorů bolesti v těle. Artritida, záněty a celkové nepohodlí jsou zmírněny hřebíčkovým olejem nebo extraktem.

Hřebíček usnadňuje dýchání

Mějte hřebíček vždy u sebe, abyste zvládli dýchací potíže během tohoto hrozného chladného počasí. Pacientům s bronchitidou a astmatem se často doporučuje vdechovat vůni hřebíčku pro okamžitou úlevu. Pro pročištění dýchacích cest přidejte do čaje dvě kapky hřebíčkového oleje. Můžete také žvýkat kousek hřebíčku, abyste zmírnili bolest v krku, pročistili ucpané dýchací cesty a zmírnili problémy s dýcháním.

Hřebíček podporuje krevní oběh

Hřebíček pomáhá při stimulaci krevního oběhu a udržování tělesné teploty. Jsou nabité antioxidanty a mohou poskytnout vnitřní záři pokožce a pročišťují krev.

Hřebíčkový olej může poskytnout okamžitou úlevu a uklidnit náladu, pokud jste ve stresu. Jemně s ním masírujte krk a ramena.

Hřebíček bojuje proti chorobám ústní dutiny

Při orálních a zubních problémech je hřebíčkový olej vysoce účinným antimikrobiálním prostředkem proti bolesti. Zánět dásní a paradentóza jsou dvě onemocnění, která souvisí s dásněmi a lze je léčit jejich konzumací. Hřebíčkový olej se obvykle aplikuje na bolestivé zuby, které jsou infikované a zasažené. Působí také jako antibakteriální a lék proti bolesti.

Závěrečné myšlenky

Prozkoumali jsme všechny výhody hřebíčku a také jejich dlouhodobé účinky. Nabízejí širokou škálu lékařských výhod kromě toho, že jsou běžným kořením v indických pokrmech.

Hřebíček má tendenci udržovat vaše tělo v teple. Proto je preferováno mít je v zimě. Mají také antimikrobiální vlastnosti. Mohou nahradit umělé potravinářské konzervační látky. Využívejte tedy naplno jeho výhody a používejte je střídmě, abyste předešli jakýmkoli zdravotním problémům.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *