Výhody bambuckého másla

Úvod

Chcete, aby vaše pokožka byla hladká jako máslo? Strom Shea je známý jako „Strom života“ díky své schopnosti léčit širokou škálu kožních, vlasových a zdravotních problémů.

Bambucké máslo, které se vyslovuje jako „shay“, je často označováno jako „kondicionér matky přírody“ díky svým mimořádným hydratačním a zjemňujícím vlastnostem.

Nechte bambucké máslo, aby se ujalo vedení ve vaší rutině péče o pleť, pokud vás vaše kožní problémy srážejí. Bambucké máslo je základem mnoha kosmetických režimů a je velká šance, že se stane vaším novým zachráncem bez ohledu na to, čím procházíte.

Shea je vynikajícím zdrojem vitamínů a životně důležitých mastných kyselin, takže je ideální pro ochranu před UV zářením a tvorbu kolagenu. Jeho 60% obsah tuku a máslová textura z něj činí perfektní volbu pro pronikání do pokožky.

Bambucké máslo navíc obsahuje přírodní zvlhčovače, které jsou podobné extraktu z mazových žláz, který se nachází v naší kůži. Shea je zázrak hydratace pokožky, protože každý z těchto faktorů je spojen dohromady.

Bambucké máslo je vynikající pro hydrataci pokožky

Bambucké máslo má vynikající kondicionační vlastnosti pro pokožku. Proto, pokud máte suchou, matnou pokožku, bambucké máslo může být použito jako součást vaší péče o pleť. Bambucké máslo nabízí řadu výhod, jednou z nich je jeho schopnost zadržovat vlhkost v pokožce a vytvářet bariéru. Díky tomu bude vaše pokožka i nadále hydratovaná a zdravá.

Další výhodou je ochrana před sluncem. Vzhledem k tomu, že bambucké máslo poskytuje pokožce extra vlhkost a živiny, které vaše pokožka snadno vstřebává, je to ideální volba péče o pleť během zimního období. Tím, že bambucké máslo chrání pokožku před spálením, černými skvrnami a záněty, může také snížit riziko vzniku rakoviny kůže.

Možné využití bambuckého másla na vlasy

Bambucké máslo může chránit vlasy před škodlivými volnými radikály přítomnými ve vodě, vzduchu a vnějším prostředí. Bambucké máslo se bez námahy roztírá po pokožce hlavy díky nemastné povaze.

Šupinatá, zanícená pokožka hlavy pohltí hustou, krémovou texturu bambuckého másla. Bambucké máslo má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhá snižovat suchost při aplikaci na pokožku hlavy.

Bambucké máslo proti stárnutí

Bambucké máslo obsahuje triterpeny, které mohou posílit funkci kolagenu a elastinu, dvou proteinů, které dodávají pokožce pevnost a chrání ji před UV zářením. Také zpomaluje proces stárnutí a udržuje pokožku svěží.

Bambucké máslo zmírňuje zánět

Bylo zjištěno, že rostlinné estery bambuckého másla mají protizánětlivé vlastnosti.

Shea zpomaluje tvorbu cytokinů a jiných zánětlivých buněk, když je aplikován na kůži. To by mohlo snížit podrážděnost způsobenou zánětlivými kožními poruchami, jako je ekzém, stejně jako vnějšími agresory, jako je suché počasí.

Je také známo, že snižuje počet zánětlivých buněk, které jsou zodpovědné za podrážděnost a kožní poruchy.

Bambucké máslo může pomoci vyhnout se akné

V bambuckém másle jsou bohaté různé mastné kyseliny. Tato výrazná směs pomáhá při odstraňování přebytečného mazu z pokožky (kožního mazu).

Bambucké máslo také doplňuje vlhkost ve vaší pokožce a uzavírá ji do pokožky, zabraňuje vysoušení a dodává vám zářivý vzhled.

Závěrečné myšlenky

Bambucké máslo je dobré pro pokožku a vlasy. Má hydratační i protizánětlivé vlastnosti. Nejjednodušší způsob, jak použít bambucké máslo na obličej, je získat krém s obsahem bambuckého másla v obchodě se zdravím, drogerii nebo online prodejci.

Měli byste si vybrat nezpracovaný, vysoce kvalitní produkt z bambuckého másla, abyste získali maximální výhody.

Bambucké máslo je také topická látka s velmi nízkým rizikem. Bambucké máslo zřídka způsobuje alergické reakce. Pokud však dojde k negativní reakci, doporučuje se konzultovat s lékařem další léčbu.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Pomáhá bambucké máslo při růstu vlasů?

Ans.

Ačkoli je nepravděpodobné, že vám tyto látky pomohou vyvinout nové vlasy, pomohou vám udržet vlasy, které již máte, tím, že vyživují pokožku hlavy a vlasové folikuly, upravují je a stimulují.

Q2. Dokáže bambucké máslo vyčistit pupínky?

Ans.

Bambucké máslo obsahuje několik vlastností šetrných k pokožce a bylo prokázáno, že je úspěšné při hojení pupínků a akné. Kromě toho je užitečný při léčbě kožních onemocnění, jako jsou jizvy po akné.

Q3. Rozjasňuje bambucké máslo vaši pleť?

Ans.

Bambucké máslo je díky vysokému obsahu vitamínu E účinným rozjasňovačem pleti. Vitamin E podporuje hojení a podporuje regeneraci kožních buněk.

Q4. Je bambucké máslo dobré pod oči?

Ans.

Studie ukazují, že bambucké máslo přirozeně podporuje tvorbu kolagenu pro zlepšení pevnosti pokožky. Vrásky a tmavé kruhy kolem očí mohou při pravidelném používání postupně mizet.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *