Výhody a nevýhody sušeného mléka!

Úvod

Po porodu a porodu je ošetřovatelství další fází pro čerstvé maminky. Pokud jde o zvyky a kulturní normy, většina z nich nepřeruší ošetřování, dokud nenastane zdravotní problém. Ale v důsledku rychle se měnící doby, oddanosti své práci nebo profesi a touze získat zpět svou váhu před otěhotněním, maminky stále častěji volí sušené mléko místo kojení nebo kojení.

Může být také požadováno zaznamenat, kolik mléka každý novorozenec spotřebuje kvůli různým zdravotním problémům, a sušené mléko usnadňuje přesné měření.

Sušené mléko je k dispozici bezpočet značek, ale je bezpečné krmit dítě sušeným mlékem? Existují nějaké vedlejší účinky sušeného kojeneckého mléka? Tyto otázky jsou záhadné a nezodpovězené.

Podívejme se hluboce na výhody a nevýhody sušeného mléka na a zdraví dítěte.

Co je sušené mléko?

Mateřské mléko je životně důležité pro růst a vývoj dítěte. Existují však situace, kdy je kojení náročné, a proto se žena může rozhodnout, že bude místo toho podávat kojeneckou výživu nebo sušené mléko. Umělé sušené mléko pro novorozence vzniká odpařováním tekutého mléka. Je speciálně navržen tak, aby vyhovoval nutričním požadavkům dítěte.

Z toho či onoho důvodu si dnes spousta žen vybírá umělé mléko. Ale jen velmi málo z nich si je vědomo výhod a nevýhod sušeného mléka. Zde jsme v tomto příspěvku zdůraznili všechna fakta související se sušeným mlékem.

Výhody sušeného mléka

Nabitý živinami

Sušené mléko nebo umělé mléko má všechny živiny potřebné pro růst a vývoj dítěte. Kromě toho chrání dítě před infekcemi a anémií. Některá sušená mléka jsou obohacena o vitamíny, železo a vápník, což v případě mateřského mléka závisí na nutriční spotřebě matky.

Žádný vliv matčiny stravy

O výživě dítěte obvykle rozhoduje také strava kojící matky. V případě sušeného mléka může matka sníst cokoli, aniž by tím bylo ohroženo zdraví dítěte.

Lze krmit kdykoli a kdekoli

Zatímco kojení se na veřejných místech stává náročným a nepohodlným, krmení sušeným mlékem se stává pohodlným.

Snížené riziko nakažlivých onemocnění

Kojení zvyšuje pravděpodobnost přenosu nemoci z matky na dítě. Podání sušeného mléka kojencům snižuje nebezpečí a zajišťuje jejich zdraví.

Snižte nepohodlí bradavek

Bolest a bolestivost bradavek během kojení poměrně převládá. Navíc jsou od tohoto problému osvobozeny maminky.

Nevýhody sušeného mléka

Těžko stravitelné

Protože je práškový a uměle vytvořený, mohl by být pro kojence obtížně stravitelný. Může vyžadovat další čas na vstřebání. Někdy kojenec po konzumaci sušeného mléka ihned zvrací.

Nedostatek protilátek

Pro zdravé miminko je důležité mít mateřské mléko. Mateřské mléko má protilátky, které posilují imunitní systém dítěte a chrání ho před nemocemi. Nedostatek protilátek v sušeném mléce může oslabit imunitní systém dítěte.

Drahé a obtížné vybrat si mezi dostupnými značkami

Sušené mléko je nutné zakoupit, zatímco mateřské mléko je zdarma. Přicházejí v různých značkách a pro různé věkové kategorie, takže jejich výběr může být náročný. Další náklady vznikají také za náklady spojené s lahvemi a cumlíky. Pro konzistentní krmení mlékem je to nákladná záležitost a vyžaduje kvalitní produkty a je třeba získat dostatek zásob.

Závěrečné myšlenky

Pro kojence je mateřské mléko jako tekuté zlato. Kojenec by měl být podle lékařů kojen minimálně šest měsíců. Vzhledem k tomu, že mateřské mléko je jediné jídlo, které může dítě konzumovat během prvních měsíců života, obsahuje všechny základní složky, které novorozenec potřebuje, aby splnil své nutriční nároky.

Mateřské mléko napomáhá rozvoji svalů dítěte, ale občas je novorozenci nejsou schopni strávit nebo matka není schopna dítě nakrmit. V těchto situacích je dítě krmeno umělým mlékem nebo sušeným mlékem.

Přestože je sušené mléko prospěšné, nemůže nahradit mateřské mléko matky. Také mějte na paměti, že pokus o úplné nahrazení nebo nahrazení mateřského mléka může být vysoce nebezpečné pro matku i dítě.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Je sušené mléko vhodné pro batolata?

Sušené mléko není vhodnou náhradou pro batolata.

Otázka: Jaký druh mléka je nejlepší pro batolata?

Mateřské mléko je nejlepším druhem mléka pro batolata.

Otázka: V jakém věku by měla batolata přestat pít mléko?

Doporučuje se pokračovat v podávání mléka batoleti spolu s jinou pevnou nebo polotuhou stravou, jakmile zavedete pevnou stravu přibližně od 6 měsíců.

Otázka: Potřebují batolata opravdu mléko?

Ano, batole opravdu potřebuje mléko, aby splnilo nutriční požadavky pro zdravý růst.

Otázka: Mohou batolata pít vodu místo mléka?

Voda není náhradou mléka. Primární stravou kojence je mateřské mléko nebo kojenecká mléčná voda nemusí být dokonce vyžadována. Dva primární nápoje pro batole jsou voda a mléko.

Pokud je vaše dítě mladší 6 měsíců, musí pít pouze mateřské mléko nebo umělé mléko. Od 6 měsíců věku můžete dítěti v případě potřeby podávat kromě mateřského mléka nebo umělého mléka také malé množství vody.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *