Vitamín E – úžasné výhody vitamínu E pro vlasy

Úvod

Byli jste často zklamáni svými pokusy o dosažení pružných, svůdných vlasů? Řešení je jednodušší, než si možná myslíte: Vaše vlasy možná potřebují jen dávku vitamínů.

Od 50. let 20. století dermatologové používali vitamín E k ochraně pokožky před poškozením sluncem, záněty a stárnutím. Antioxidant rozpustný v tucích hraje klíčovou roli při ochraně před infekcí a zachování zdravé pokožky. V poslední době si vitamín E získal obrovskou popularitu jako zázračný produkt, který dokáže přeměnit krepaté, poškozené, nezvladatelné vlasy na lesklé, svůdné kadeře.

Podle odborníků z celého světa může aplikace několika kapek oleje s vitamínem E na pokožku hlavy jednou týdně působit na vlasy jako kouzlo.

Zde je průvodce péčí o vlasy, který vám pomůže začít zařazovat vlasové oleje s vitamínem E do vaší rutiny péče o vlasy pro zdravější kadeře.

Výhody oleje s vitamínem E pro zdraví vlasů

Jak by tedy mohl vitamín E zlepšit stav vašich vlasů? Naše vlasové prameny trpí kumulativním poškozením znečištěním, životním prostředím a vystavením slunci, což vede ke zvýšenému lámání, odbarvování, šedivění, drsnosti a dokonce vypadávání vlasů. Olej s vitamínem E může v této situaci zachránit vaše vlasy. Pojďme se tedy ponořit do výhod oleje s vitamínem E pro vaše vlasy:

 • Podporuje růst vlasů: Vitamin E vyživuje pokožku hlavy a vlasy a obnovuje normální funkci pro podporu zdravého růstu vlasů. Při aplikaci na celé vlasy může pomoci zlepšit zdraví vašich kadeří. Navíc zlepšuje průtok krve do pokožky hlavy, což podporuje celkový vývoj vlasů.
 • Zabraňuje vypadávání vlasů: Vitamin E se objevil jako holistické řešení všech problémů s vlasy, zejména vypadávání vlasů. Protože hloubkově a zcela vyživují pokožku hlavy a vlasy, jsou velmi účinné v prevenci vypadávání vlasů. Různé studie prokázaly úzkou souvislost mezi oxidačním stresem a alopecií. To souvisí se skutečností, že vitamín E pomáhá snižovat oxidační stres ve vlasové pokožce.
 • Zmírňuje suchost: Při místní aplikaci na vlasy působí olej s vitamínem E jako kondicionér, pomáhá hydratovat a omlazovat suchou, šupinatou pokožku hlavy. Dobré vlastnosti vitamínu E revitalizují pokožku hlavy podobným způsobem, jakým hydratuje pokožku.
 • Posílit vlasy: Jak stárneme a používáme chemické ošetření a nástroje pro tepelný styling, naše vlasové folikuly začnou přirozeně slábnout. Výsledkem jsou roztřepené konečky a lámavost. Vitamin E olej léčí poškozené vlasové folikuly tím, že je posiluje a zlepšuje, takže je méně pravděpodobné, že se zlomí.
 • Dodává lesk: Olej s vitamínem E se používá k boji proti suchým, lámavým, krepatým nebo matným vlasům, které způsobují teplo, chemikálie a dědičnost. Produkt dodává vlasům živiny, které potřebují, aby se postupem času staly lesklejšími a působí jako ochranná bariéra.
 • Zabraňuje tvorbě lupů: Ať už se konzumuje orálně nebo olej aplikovaný lokálně, vitamín E pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky hlavy a produkci mazu, čímž zabraňuje výskytu lupů.
 • Ošetřuje roztřepené konečky: Vitamin E může hrát důležitou roli při léčbě roztřepených konečků. Poškozené vlasové folikuly vedou k roztřepeným konečkům. Vitamin E obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci bojovat proti volným radikálům, které poškozují vaše vlasové folikuly, a odstraňuje roztřepené konečky.

Jak používat vitamín E na vlasy

Kromě toho, že je dostupný jako doplňky, může být olej s vitamínem E aplikován lokálně. Mandle, avokádo, slunečnicová semínka a olej z pšeničných klíčků vám mohou pomoci splnit vaše nutriční potřeby vitaminu E. Olej s vitaminem E můžete také lokálně aplikovat na vlasy a pokožku hlavy, pokud chcete vyživit své vlasy.

Jak používat olej s vitamínem E pro zdraví vlasů

Olejování vlasů je v Indii starodávnou tradicí. Smíchejte tři až čtyři kapsle oleje s vitamínem E s kokosovým olejem nebo jojobovým olejem. Pamatujte, že olej s vitamínem E neaplikujte přímo, protože může způsobit podráždění.

Způsoby použití oleje s vitamínem E:

 • Krouživými pohyby vmasírujte již zředěný olej s vitamínem E na pokožku hlavy.
 • Jemně pročesávejte prameny vlasů pomocí hřebenu se širokými zuby.
 • Nechte olej působit alespoň 15 minut, aby se olej dostal do vlasů a pokožky hlavy.
 • Olej z vlasů opláchněte běžným šamponem.
 • Naneste kondicionér.

Závěrečné myšlenky

Vitamin E je silný antioxidant, který může být skvělým doplňkem vaší rutiny péče o vlasy. Vědecké výzkumy prokázaly, že užívání doplňků vitamínu E může výrazně zabránit předčasnému šedivění vlasů, suchosti, změně barvy a dokonce i vypadávání vlasů. Přesto je důležité, abyste si promluvili se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím léčby vitamínem E nebo užíváním doplňku, zvláště pokud máte stav vlasů, pokožky nebo pokožky hlavy.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *