Vitamin C – nejen jeden trik pony

My Britové bereme své zdraví a wellness tak vážně, že jen za vitamín C se ročně utratí neuvěřitelných 36 milionů liber. Proč se tedy lidé tak z celého srdce spoléhají na tento specifický vitamín? Zdá se, že většina to bere na podporu imunitního systému a je to tak správně.

Vědci konečně připustili, že vitamín C může pomoci zkrátit délku a závažnost běžného nachlazení, i když to nemusí nutně zabránit tomu, abyste ho chytli.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že vitamín C má v těle mnoho dalších funkcí, takže by neměl být odsunut do zadní části koupelnové skříňky, dokud nepřijde zima. Podle řady klinických, experimentálních a populačních studií může mít zvýšení hladiny vitaminu C za následek celou řadu zdravotních výhod.

Patří mezi ně zlepšení hojení ran, snížení výskytu rakoviny, zvýšení průměrné délky života, ochrana před znečištěním a cigaretovým kouřem, snížení rizika šedého zákalu a zlepšení zdraví dásní.

Proč je to tak důležité?

Vitamín C je ve vodě rozpustný vitamín, který se nachází převážně v ovoci a zelenině. Často se přidává do potravin jako konzervační látka a je snadno dostupná ve formě doplňků. Potřeba potravinových zdrojů vitaminu C je pro lidi zásadní, protože na rozdíl od mnoha našich zvířecích přátel si lidé nejsou schopni vitamin C v těle syntetizovat.

V období stresu a toxického přetížení jsou zvířata, jako jsou kozy, schopna produkovat přibližně 100 000 mg vitamínu C denně. Není divu, že onemocní jen zřídka!

Získat takové množství vitaminu C ze stravy by pro nás znamenalo sníst asi 1400 pomerančů denně – nemožný úkol, ale i suplementace vysokými dávkami vitaminu C přináší svá úskalí. Přísné regulační kontroly ve střevě a ledvinách znamenají, že absorpce standardního perorálního vitaminu C může dosáhnout bodu nasycení již při 200 mg. Ve skutečnosti čím více přijímáme, tím méně absorbujeme.

Díky nové neuvěřitelné lipozomální technologii je nyní vitamin C dostupný ve formě, která překonává obvyklé zažívací potíže a může být dodáván přímo do buněk, které jej potřebují.

Altrient C je jedním z mála lipozomálních vitamínů C dostupných v této zemi, který může nabídnout téměř 10krát vyšší biologickou dostupnost než standardní perorální doplňky.

Co to znamená? To znamená, že 98 % dobrých věcí se okamžitě vstřebá do vašeho krevního oběhu!

Zde je několik dalších skvělých výhod vitamínu C:

  • Zlepšuje kvalitu spermií
  • Snižuje bolestivost svalů související s cvičením
  • Podílí se na zdraví srdce
  • Zvyšuje produkci kolagenu
  • Zvyšuje kognitivní funkce
  • Snižuje pravděpodobnost šedého zákalu
  • Pomáhá předcházet dně snížením kyseliny močové
  • Souvisí s prevencí cukrovky
  • Pomáhá tělu adaptovat se na stres
  • Detoxikuje škodlivé chemikálie

A také může…

Bojujte s únavou

Produkce energie je silně závislá na několika vitamínech a minerálech, zejména na vitamínu C, který je nezbytným kofaktorem v metabolických procesech, které produkují energii z glukózy. Je také nezbytný pro vstřebávání železa, které potřebujeme k přenosu kyslíku do našich buněk, abychom mohli vyrábět energii. Nízký obsah železa je častou příčinou únavy.

Rozjasněte svůj den

Vitamin C by neměli přehlížet lidé trpící špatnou náladou. Nachází se ve vysokých koncentracích v mozku a hraje klíčovou roli při syntéze neurotransmiterů norepinefrinu a dopaminu – obojích nezbytných pro regulaci nálady. Studie zjistily korelaci s nízkou hladinou vitaminu C a depresí.

Významné zdravotní přínosy vitaminu C nelze ignorovat, takže se ujistěte, že jeho příjem zvyšujete každý den – nejen jednou ročně!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *