Vaše doplňky na podporu plodnosti, které musíte mít

Proč, když žijeme v tak hojném životě na Západě, s přístupem k hojné potravě přivážené z celého světa, naše plodnost klesá? Nutriční terapeutka Angela Heap odhaluje, proč jsou Altrient vitamin C, Altrient B a Altrient Acetyl L-karnitin na vrcholu jejích „nepovinných“ živin pro předkoncepční a další…

V říjnu 2017 vyšla zpráva pojednávající o mužské plodnosti za posledních 45 let a výsledky byly alarmující. Počet spermií se oproti roku 1973 snížil téměř o 60 % a až 1 ze 6 párů trpí neplodností. Předtím se financování a výzkum silně zaměřovaly na ženy jako na rozhodující příčinu poklesu plodnosti. V současné době se začínají vytvářet předpoklady, proč k tomuto strmému stoupání došlo v tak krátkém časovém horizontu. Mnozí se dívají na výživu a životní styl jako na přispěvatele těžké váhy tohoto problému.

Jídlo versus plodnost…

V 21. století je k dispozici obrovské množství potravin. Ale při poskytování tak širokého výběru a množství pro nasycení rostoucí populace mohla kvalita utrpět nad kvantitou. Předpokládá se, že velká část konvenčních produktů, které dnes jíme, má nižší hladiny živin než před 50 lety a je silně kontaminována chemikáliemi a hormony. Nástup zpracovaných potravin také znamenal obrovskou zátěž pro tělo, které ve skutečnosti nebylo navrženo tak, aby se stravovalo tímto způsobem. Někteří říkají, že to je možná důvod nižší plodnosti a proč se mnozí nyní rozhodují pro asistované metody pro mít děti.

Strava + doplňky = zdravá plodnost

Dietní směrnice ve Spojeném království uvádějí, že vaše nutriční potřeby by měly být splněny prostřednictvím stravy. Pro některé lidi a situace jsou však doplňky důležité, aby zajistily dosažení všech úrovní živin. Řešení pro zlepšení plodnosti může být tak jednoduché, jako změna životního stylu a používání zdravé stravy spolu s některými klíčovými doplňky výživy. V roce 1995 Surrey University zveřejnila studii, kde pracovali s více než 300 páry, které měly dříve problémy s plodností. Na základě nutričních potřeb aplikovali na všechny zúčastněné specifický „program plodnosti“, což vedlo k tomu, že více než 80 % párů mělo úspěšný porod.

Vaše nejlepší doplňky na podporu plodnosti

Nyní existuje obrovské množství vědeckých poznatků o tom, jak zacílit na tyto živiny prostřednictvím doplňků stravy, které pomohou vyrovnat hormony a zlepšit plodnost. Pokud jde o doplňky, je to jejich nosný systém, který určuje jejich rychlost vstřebávání a biologickou dostupnost. Všechny doplňky Altrient jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální vstřebávání pomocí fosfolipidového nosiče, který umožňuje, aby se tyto živiny dostaly přímo do buněk, a protože vnější vrstva spermií i vajíčka je vyrobena z lipidů, podporuje to také rychlejší a cílenější dodání.

  • Altrient lipozomální vitamín C – je zásadní pro podporu zdraví spermií a vajíček a jako klíčový antioxidant pomáhá odvrátit oxidační stres. Pokud dojde k oxidaci, může to mít za následek degradaci zdraví vajíčka i spermií a tím způsobit poškození chromozomů. Vitamin C je také životně důležitý pro podporu zdravého vývoje dítěte a podporuje zdraví placenty, když je dítě v děloze, čímž pomáhá předcházet potratu.
  • Altrient liposomální vitamín B a minerální komplex – poskytuje celé spektrum vitamínů B včetně Quatrefolic®, folátů nové generace, který poskytuje zvýšenou biologickou dostupnost a hraje klíčovou roli v prevenci raných středních defektů, jako je rozštěp páteře. Altrient B také obsahuje B12 a B6, které pomáhají podporovat zdravou replikaci DNA a hormonální rovnováhu. Altrient B obsahuje také minerály selen, zinek a chrom čtěte dále…
  • Altrient liposomal Acetyl L Carnitine – tato aminokyselina prokazatelně pomáhá podporovat pohyblivost a kvalitu spermií a zároveň chránit spermie před oxidačním poškozením. Bylo také prokázáno, že pomáhá při ovulaci a otěhotnění u žen, které hledají podporu plodnosti.
  • Selen – tento silný antioxidační minerál je užitečný pro ženskou i mužskou plodnost a často se zjistí, že je nízký s faktorem mužské plodnosti. Selen pomáhá podporovat zdraví štítné žlázy a poruchy štítné žlázy jsou připisovány předčasnému potratu. Altrient B obsahuje lipozomální selen.
  • Zinek – důležitý pro mužskou i ženskou plodnost od podpory klíčových hormonů, jako je estrogen, progesteron a testosteron, až po podporu zdravého donošeného těhotenství. Zinek také hraje klíčovou roli ve zdraví spermií a nízké hladiny zinku byly spojeny s nízkými hladinami spermií, špatnou pohyblivostí a morfologií. Altrient B obsahuje lipozomální zinek.
  • Omega-3 – tyto „dobré“ tuky pomáhají podporovat hormonální rovnováhu a jsou nezbytnou součástí nutričního plánu plodnosti. Stav omega-3 byl také spojen s mužskou plodností, protože bylo prokázáno, že když je pohyblivost spermií a jejich počet nízká, může to také korelovat s nízkou hladinou omega-3.

Altrient B a Altrient C jsou praktickým dvojím aktem, pokud jde o prekoncepční výživu, ale ty by měly být vždy užívány spolu se zdravou stravou a zdravým životním stylem pro holistický přístup k plánování rodiny.

Angela Heapová

Angela absolvovala studium na College of Naturopathic v roce 2005 a od ukončení studia se specializuje na plodnost, hormonální management a těhotenství. Angela používá mnoho diagnostických nástrojů na podporu své práce, přičemž se silně zaměřuje na testování a genetiku jako klíč, který otevírá zámek neplodnosti. Angela nedávno představila na největší konferenci o Fertility and Pregnancy v Londýně svého druhu „Gestational Journey“ a hovořila na téma „Výživa a klinický přístup k plodnosti“ spolu s mnoha mezinárodními odborníky na plodnost.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *