Ultimate Guide Process Cell Death v roce 2020

Proces buněčné smrti, při kterém dochází ke ztrátě starých buněk v těle v důsledku určitých příčin, zahrnuje řadu kroků, které vedou k procesu buněčné smrti a existuje mnoho příčin a komplikací buněčné smrti.

Může to být škodlivé nebo prospěšné pro tělo, záleží na povaze buněčné smrti, ve skutečnosti je patologická příčina buněčné smrti tak stará jako historie lidstva na zeměkouli, ke škodlivé buněčné smrti dochází z určité příčiny, kterou může být z důvodu


ischemie

jednoduše to znamená, že v důsledku toho, že v důsledku buněčné smrti dochází k menšímu přísunu kyslíku do živé tkáně, je důležité si uvědomit, že toto je nejčastější příčina buněčné smrti.

U mnoha onemocnění postihujících plíce může dojít k nedostatečnému zásobení živé tkáně kyslíkem v důsledku odumření živé tkáně nebo buňky.

Infekční agens

mnoho typů patologických agens může způsobit buněčnou smrt, například viry, houby, bakterie, prvoci atd

Imunologické látky

imunitní systém označuje obranný mechanismus těla, který zabraňuje patologickému onemocnění, které může poškodit nebo poškodit živou tkáň.
například autoimunitní reakce proti vlastním tkáním, jako jsou alergické reakce, mohou poškodit smrt živých buněk

Genetické abnormality

existuje mnoho nemocí, při kterých dochází k buněčné smrti, například existuje Downův syndrom, což je chromozomální defekt, který způsobuje počet komplikací, které vedou k poškození buněk, k buněčné smrti také dochází další příklad nejčastější lékařské stránky je genetické onemocnění zvané srpkovitá anémie, při kterém se vyskytuje nejjemnější z jediné aminokyseliny, může vést ke smrti, pokud není včas léčena

Nutriční nerovnováha

Toto je nejčastější příčina buněčných poranění nebo buněčné smrti v rozvojových zemích, jako je Pákistán, Indie, Bangladéš atd. v důsledku nesprávné stravy vede k nárůstu počtu nemocí, které způsobují smrt biologického systému.
Například kashourové nemoci v kostech těla jsou náchylné k poškození

Fyzikální činitelé

Mohou také způsobit poškození buněk a buněčnou smrt, například trauma, záření, vysoká teplota atd

Toxiny

Mohou také způsobit poškození buněk a smrt buněk Insekticidy, cigaretový kouř atd

Stárnutí:

To způsobuje především menší reakci buňky na stres a smrt organismu
atd

Dejte nám vědět, jestli se vám příspěvek líbil. Jedině tak se můžeme zlepšit.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *