Udržujte si úžasnou paměť s malou pomocí Glutathionu

Nikdy jste neslyšeli o glutathionu? Mnoho lidí ne, a přesto je to jedna z nejdůležitějších molekul, kterou potřebujete, abyste byli zdraví a bez nemocí.

Zde doufáme, že vám osvětlíme výhody glutathionu a jak vám může pomoci maximalizovat vaši paměť.

Vešli jste někdy do místnosti a přemýšleli jste, co jste proboha chtěli, když jste tam přišli? Nebo si povídáte s někým na večírku a zoufale se snažíte vzpomenout si na jeho jméno, než bude příliš zřejmé, že nemáte ponětí!

Zapomínání jmen míst a lidí je běžnou a nevyhnutelnou součástí procesu stárnutí, ale není třeba propadat panice, nemusí to nutně znamenat, že jste na skluzu k demenci nebo Alzheimerově chorobě.

Proces stárnutí znamená, že se váš mozek, stejně jako vaše tělo, zpomalí a vy se stanete méně flexibilní fyzicky i psychicky. Takže jak stárnete, k výpadkům paměti dochází stále častěji,

Co způsobuje stárnutí mozku?

K nástupu a progresi kognitivního poklesu přispívá mnoho faktorů. Z nich hraje důležitou roli oxidační stres a zánět.

Co je oxidační stres? Podle lékařského slovníku Merriam Webster je definován jako:

„Fyziologický stres na těle, který je způsoben kumulativním poškozením způsobeným volnými radikály nedostatečně neutralizovanými antioxidanty a který je považován za spojený se stárnutím“

Jednodušeji řečeno, použití kyslíku pro dýchání a řadu dalších tělesných funkcí produkuje oxidanty. Ty napadají mozkové buňky a mohou být nesmírně škodlivé, pokud nejsou nepřetržitě neutralizovány antioxidanty.

Mozek je zvláště citlivý na oxidační stres. To se zvyšuje s věkem a je považováno za hlavní přispěvatel ke snižování mozkových funkcí.

Vědci se domnívají, že jak stárnete, vaše antioxidační obrana nefunguje tak dobře a ztrácíte schopnost produkovat vysoké hladiny antioxidantů, které potřebujete, abyste se vyrovnali s rostoucími environmentálními faktory, jako je znečištění, zpracované potraviny, kontaminanty a moderní stresory.

Navíc s věkem se zánět v mozku zvyšuje. Reakcí vašeho těla na to je uvolnění zánětlivých sloučenin na podporu hojení; ty však mohou být destruktivní i pro vaše zdravé buňky – což vede k podráždění a poškození tkáně.

Přestože ztráta paměti může být nedílnou součástí stárnoucího mozku, je možné zpomalit nebo dokonce zvrátit upadající mentální schopnosti a udržet váš mozek plně funkční a ve špičkové kondici.

Rostoucí vědecký výzkum poskytuje důkazy, že mnoho živin v potravinách nabízí ochranné faktory na podporu stárnutí mozku. Glutathion, zejména, je konečným ochráncem mozku.

Mozkové výhody glutathionu

Jak si pravděpodobně dokážete představit, váš mozek potřebuje dostatečné množství kyslíku, aby mohl vykonávat mnoho složitých úkolů. Ve skutečnosti spotřebuje asi 20 % kyslíku využitého tělem.

Důsledkem této vysoké závislosti na kyslíku je potenciál pro oxidační poškození molekulami známými jako reaktivní formy kyslíku (ROS). Mnoho vědců se domnívá, že oxidační stres je zodpovědný za řadu mozkových a duševních poruch, včetně špatné paměti a koncentrace.

Váš mozek musí být schopen čelit těmto škodlivým účinkům a k tomu závisí na dobrém přísunu antioxidantů, ale primárně používá glutathion.

Glutathion je velmi malý protein, který se generuje ve vašich buňkách ze tří aminokyselin, běžně získávaných buď z potravy, nebo suplementace.

Vysloužil si jméno ‚Master Detoxifier‘ a ne pro nic za nic! Jeho vynikající antioxidační vlastnosti jsou životně důležité pro ochranu vašeho mozku před škodlivými molekulami.

Glutathion má další výhodu v tom, že je schopen recyklovat další klíčové antioxidanty, které jsou skutečně důležité pro zdraví vašeho mozku, jako je vitamin C a E. Nejenže působí přímo jako prevence oxidačního poškození, ale také podporuje silný antioxidační tým.

Význam této silné živiny nelze přeceňovat. Nesčetné studie zjistily, že hladiny glutathionu jsou významně sníženy u stárnoucí populace a osob s duševními poruchami, jako je Alzheimerova choroba.

Udržování hladiny glutathionu je nezbytné, pokud chcete chránit svůj mozek, zlepšit funkci a udržet si vzpomínky!

Podejte svému mozku další pomocnou ruku s glutathionem

Váš mozek je jako každá jiná část vašeho těla v tom, že reaguje na řadu urážek, jako je stres, nedostatek pohybu, špatná strava, toxiny a nedostatek spánku.

Studie naznačují, že změny stravy, cvičení a duševní aktivity pomáhají snížit pravděpodobnost kognitivního poškození.

Nyní je to na vás – pokud jste odhodláni udržet si ostrou paměť a aktivní mozek, dodržujte tyto důležité tipy:

1. Pravidelně denně cvičte (doporučuje se 30 minut denně) – to ve skutečnosti zvyšuje produkci glutathionu v těle a posiluje váš imunitní systém.

2. Jezte dobře vyváženou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny bohatých na antioxidanty.

3. Snižte stres ve svém životě – k tomu je skvělá meditace nebo jóga.

4. Podporujte klidný spánek – vyhněte se zábavám, které zvyšují mozkovou aktivitu před spaním, jako je sledování televize, čtení nebo práce na počítači.

5. Najděte něco, co je výzvou pro váš mozek – studujte zcela nový předmět, jako je jazyk nebo hudební nástroj.

6. Jezte potraviny, které podporují produkci glutathionu, tj. česnek, cibuli, zelí, kapustu a brokolici.

7. Pokud vaše dieta nestačí, doplňujte glutathion, ale ujistěte se, že jste vybrali ten, který se opravdu dobře vstřebává. Altrient Liposomal Glutathion je zdaleka nejvíce biologicky dostupný produkt na trhu a zaručuje téměř 100% vstřebatelnost!

Nikdy není pozdě na pozitivní změny ke zlepšení zdraví vašeho mozku. Začněte hned a pomozte zachovat ty neuvěřitelné vzpomínky, které vytvářejí buňky.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *