Účinky angitidy, ohřívačů a dmychadel na zdraví dýchacích cest

Úvod

Ohřívače a dmychadla jsou velmi žádané kvůli třeskutým mrazům. Lidé ho nechávají dlouho doma, aby si celá místnost udržela tělesnou teplotu.

Zdravotníci zároveň nedoporučují používat elektronická zařízení k udržení těla v teple. Podle odborníků může teplo produkované abnormálním způsobem poškodit srdce, plíce a kůži. V důsledku jeho používání se řada pacientů dostává do nemocnic s kožními a respiračními problémy.

Lékaři uvedli, že několik pacientů, kteří si stěžují na suchou pokožku, uprostřed zimy výrazně přibývá. Většina z nich jsou uživatelé angiti, ohřívačů a dmychadel.

Ohřátý vzduch z ohřívače může způsobit suchou a červenou pokožku, protože absorbuje vlhkost v místnosti a zhoršuje kožní problémy. V důsledku toho se množství kyslíku v domě začne snižovat, což může být někdy fatální.

Umělé ohřívání vysušuje vzduch, který dráždí nosní průchod a plíce. V takových situacích mohou nastat problémy, jako je suchost, kašel a dehydratace.

Přečtěte si také: Vědět o nejčastějších příčinách, příznacích a léčbě infekce respiračním syncyciálním virem (RSV)

Pojďme si stručně představit topné zařízení:

Angithis

Angithis, také známý jako tradiční ohřívače, se v naší zemi běžně používá. Během zimy můžete tuto alternativu k moderním pokojovým topidlům vidět téměř všude. Lidé se shromažďují kolem ohňů, aby se v chladných zimních měsících zahřáli.

Hlavním zdrojem paliva pro angitu je uhlí, ale využívá se i dřevo ve formě větví stromů, větviček a příležitostně odpadků a starých papírů.

Ohřívače místností

Alternativa k angithis pro ty, kteří žijí ve městech a mají k angithi malý přístup, spoléhá především na pokojová topidla na elektřinu.

Jejich použití je neuvěřitelně jednoduché a k provozu nevyžadují žádné další palivo. Během zimy se zvyšuje prodej malých a přenosných ohřívačů místností.

Dmychadla

Liší se od ohřívačů. Dmychadlo se většinou používá k pohybu vzduchu do určitého místa nebo směru. Vzduch je normálně poháněn dopředu strojem pomocí ventilátoru. Tento vzduch může být nasměrován do nebo pryč ze stroje, ke kterému je ventilátor připojen.

Možnost udušení v důsledku angiti

Úmrtí způsobené angithi nebo pokojovými topidly nejsou neobvyklé. Před pár dny zahynuli v oblasti Ludhiana v Paňdžábu dva členové rodiny na udušení nebo udušení způsobené nedostatkem kyslíku. Zemřeli kvůli nedostatku kyslíku, protože v místnosti nebyl žádný otvor pro ventilaci podle zdrojů.

K několika takovým nehodám dochází během zimy, kdy lidé omylem umístí hořící angitu nebo pokojová topidla do pokojů a jdou spát.

Čtěte také: Popcorn Lungs; Vedlejší účinky vapingu

Jaká by mohla být nebezpečí používání angithis, ohřívačů a dmychadel v zimě?

  • Nepřetržité používání ohřívače snižuje hladinu kyslíku, což může způsobit potíže, jako je únava, nevolnost a bolest hlavy.
  • Ohřívače mohou způsobit dýchací potíže zvýšením hladiny oxidu uhličitého a tím způsobit pocit dušení.
  • Dlouhodobé používání ohřívače způsobuje hromadění hlenu v plicích pacientů s dýchacími cestami a v důsledku toho kašel a kýchání.
  • Nepřetržité používání ohřívače může také způsobit podráždění kůže, svědění a vyrážky.

Na co je třeba pamatovat při používání angithis, ohřívačů a dmychadel

  • Při každém použití ohřívače mějte v místnosti nádobu naplněnou vodou. To umožní odpařování a udržení úrovně vlhkosti.
  • Vždy nastavte ohřívač na vhodnou teplotu, aby bylo možné udržet pokojovou teplotu.
  • Při provozu ohřívače mějte dveře nebo okno místnosti otevřené. Tím se udrží teplota v místnosti a také úroveň čistého vzduchu.
  • Nikdy nenechávejte ohřívač/fukar zapnutý přes noc. Spěte se zapnutým topením 1-2 hodiny, poté jej vypněte.
  • Omezte používání pokojových ohřívačů v ložnicích dětí a starších osob.

Jak přivést teplo do těla?

Zázvorový čaj, jaggery, revdi, gajak, sezamový jaggery gajak, arašídy, pískavice řecké seno khichdi, mrkvový pudink, mandle, sezónní zelenina, proso a kukuřičná mouka, to vše jsou dobré doplňky vaší stravy.

Závěrečné myšlenky

Indický meteorologický úřad (IMD) předpověděl na nadcházející dny v mnoha částech země drsné zimní podmínky.

Lidé se nepochybně uchýlí k technikám, jak zůstat v teple, když teplota klesne, a pokojové ohřívače jsou velmi oblíbené.

Kromě toho se lidem doporučuje a měli by se chránit před chladným počasím pitím horkých nápojů. Mohou také pravidelně pít vlažnou vodu a před odchodem ven se teple obléct.

Také vám doporučujeme, abyste se rozhodli pro kompletní zdravotní prohlídku, pokud zaznamenáte jakékoli známky a příznaky respiračních potíží. Důkladná prohlídka vám umožní sledovat vaše nezbytné tělesné vitální funkce, abyste mohli přijmout včasná opatření a léčbu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *