Tráva není vždy zelenější!

1 ze 4 lidí v této zemi trpí sennou rýmoutaké známý jako sezónní alergická rýma, a je obvykle způsoben něčím tak neškodným, jako je pyl trav!

Bohužel tento alergen spouští poměrně extrémní imunitní odpověď. Chemické látky, které zahrnují histamin, jsou uvolňovány imunitním systémem do nosních cest, což vyvolává příznaky velmi podobné běžnému nachlazení. Většina postižených uvádí rýmu, neustálé kýchání, ucpané dutiny, sípání a svědění očí.

To může být velmi vysilující, ovlivňující schopnost člověka normálně pracovat a fungovat. Není divu, že se mnoho lidí uchýlí k řadě léků, aby čelilo symptomům. Při léčbě alergické rýmy se typicky používají antihistaminika, dekongestanty, anticholinergika a kortikosteroidy.

Zatímco tyto farmaceutické léky mohou mít značný vliv na zmírnění příznaků, u některých lidí ano vyvolávat nežádoucí vedlejší účinky jako jsou závratě, poruchy myšlenkových pochodů, ospalost, bušení srdce a rozmazané vidění.

Dobrou zprávou je, že mnoho lidí to považuje za své příznaky se zlepšují, jak stárnou. Přibližně polovina lidí uvádí určité zlepšení symptomů po několika letech. U přibližně 10–20 % lidí příznaky úplně vymizí.

Pokud se vám nelíbí uchýlit se ke konvenčním lékům, matka příroda má několik triků v rukávu, který by mohl klepat ošklivé příznaky na hlavu a udělat pylovou sezónu o něco snesitelnější. Správná volba výživy a zavedení některých pečlivě vybraných doplňků by mohlo být krokem správným směrem.

Probiotika:

Nejprve doplňte přátelské bakterie. Zajištění, že máte správná rovnováha střevní flóry podporuje váš imunitní systém pomáhá chránit vás před alergeny. Výzkum to zjistil Lactobacillus acidophilus zejména hraje roli při snižování alergických reakcí na pyl.

Probiotické doplňky přicházejí v mnoha formách, obvykle tobolky a prášky, ale zdravé bakterie lze nalézt také ve fermentovaných potravinách, jako je jogurt, sýr a kefír, nebo ve fermentované zelenině, jako je kysané zelí a okurky.

kvercitin:

Jezte hodně ovoce a zeleniny, zejména brusinky, paprika a cibule. Ty obsahují kvercitin; flavanoid, o kterém studie zjistily, že zastavuje produkci a uvolňování histaminu. Pokud užíváte doplněk, doporučená dávka pro alergickou rýmu je mezi 250-600 mg, třikrát denně asi 10 minut před jídlem.

bromelain:

Přidejte ananas do ovocného salátu. Obsahuje bromelain, přírodní enzym štěpící bílkoviny, u kterého bylo prokázáno, že zvyšuje účinnost kvercitinu. Bromelain je také a silný protizánětlivý který sám o sobě může být užitečný pro snížení zánětu, zejména nosu a dutin. Předpokládá se, že doplňková dávka 90 mg denně je prospěšná.

Vitamín C

Nezapomínejme na starý dobrý vitamín C, něco, co si již silně spojujeme s pomocí našeho imunitního systému. Zdá se, že je také prospěšný při léčbě senné rýmy. Studie naznačují, že může bránit sekreci histaminu.

Zdá se, že čím méně vitamínu C je v krevní plazmě, tím více se zvyšuje histamin. Předpokládá se, že dobrá dávka 2 g denně zmírňuje příznaky. K jeho zdravotním přínosům se přidává také vitamín C, který je netoxický a netoxický prakticky bez vedlejších účinků. K získání pouhého 1 g vitamínu C byste však potřebovali sníst přibližně 100 jahod, takže suplementace by v tomto případě mohla být jednodušší volbou!

Bohužel je pro tělo je obtížné absorbovat velké množství vitamínu C vše najednou díky přísně regulovanému řízení absorpce v těle. Při standardním perorálním požití vitaminu C dokážeme absorbovat přibližně 98 % z 200mg dávky, ale jakmile dávka překročí 1,2 g, klesne na pouhých 33 % a je rychle vylučován z těla močí.

To je důvod, proč je důležité zvolit způsob podávání, který obejde přísné kontroly absorpce ve střevech. * Altrient C – lipozomální vitamín C, to dokáže, protože je zapouzdřen v malých lipozomech, které přenášejí živiny přímo do buněk chrání jej před oxidací a degradací trávicími procesy. To optimalizuje účinky vitaminu C a přináší téměř 100 % buňkám, které ho potřebují.

Butterbur (Petasites hybridus)

Není to něco, co byste mohli běžně najít ve své lékárničce, ale tato bylina se již dlouho tradičně používá k léčbě astmatu a bronchitidy a ke snížení hlenu. Výzkum také zjistil, že může pomoci s alergickou rýmou, jedna studie zjistila, že an extrakt z kontryhelu byl stejně účinný jako běžně používaný lék.

Doporučená dávka je 500 mg denně po dobu maximálně 16 týdnů. * Butterbur by neměl být užíván, pokud jste těhotná nebo kojíte, protože může interferovat s jinými bylinami, doplňky a léky. Měl by být užíván pouze pod dohledem praktického lékaře.

Balení těchto výživových skvostů na několik měsíců před pylovou sezónou by vás mělo vyzbrojit dostatečnou ochranou, abyste si zajistili, že opravdu budete moci vyrábět seno, dokud slunce svítí!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *