Top – 7 nejlepších cvičení pro ženy nad 40 let!

Úvod

Pokud jde o ženy ve středním věku, většina žen pociťuje ztrátu hustoty kostí, pomalý metabolismus, sníženou hladinu estrogenu atd. Proto je udržování konzistentní kondiční rutiny prvořadé pro potlačení příznaků vnitřního a vnějšího stárnutí.

V tomto příspěvku sdílíme několik tipů na cvičení, které vám pomohou dosáhnout vašich vlastních fitness cílů, když už nemáte na své straně mládí.

Nejlepší cvičení pro ženy nad 40 let

Pro vaši dlouhodobou fyzickou a emocionální pohodu poté, co dosáhnete věku 40 let, je zavázat se k pravidelnému cvičebnímu režimu úkolem, který stojí za to přijmout. Není nutné být mladý, abyste se cítil mladý a silný. Takže, ať už vám bylo 40 nebo jste na cestě a chcete zlepšit své fyzické zdraví pomocí cvičení, zde jsou některé tipy.

1. Smíchat to

Nejlepší cvičební plány pro ženy nad 40 let jsou ty, které často kombinujete. Jinými slovy, nedokončujte každý den stejnou cvičební rutinu. Pokud se vám tréninkový režim začne opakovat, okořeňte ho přidáním dalšího prvku do tréninku. Pestrá cvičební rutina je nejen zajímavější, ale také vám pomůže dosáhnout nejlepších výsledků z vašich aktivit.

2. Zkuste rychlou chůzi po dobu 30 minut denně

Ženy jsou ve věku 40 let ohroženy různými zdravotními problémy. Je proto důležité udržovat své tělo aktivní a posilované pravidelným cvičením, abyste předešli nemocem a únavě. Nejjednodušší a nejúčinnější cvičení, které mohou ženy provádět, je chůze. I když vám pomůže zhubnout, zpevnit a pozvednout náladu, také nepoškodí vaše stárnoucí klouby, což je ve vašich 40 letech zásadní. Nezapomeňte věnovat alespoň 30 minut svého dne, 5 dní v týdnu rychlé chůzi, joggingu, běhu nebo v některých dnech se můžete rozhodnout pro jednoduchou procházku.

3. Zařaďte do svého tréninkového režimu cvičení s odporem

Odporový trénink je velmi užitečný pro zlepšení zdraví a spalování tuků jako kardiovaskulární cvičení pro ženy nad 40 let. To je způsobeno skutečností, že svalová hmota, která udržuje váš metabolismus a tvar vašeho těla, má tendenci se s věkem zmenšovat. Cvičení pro odporový trénink zahrnují zvedání závaží, používání odporových pásů a používání váhy vlastního těla.

4. Intervalový trénink s kardio cvičením

Studie ukazují, že na rozdíl od nepřetržité kardiovaskulární aktivity vám intervalový trénink může pomoci spálit překvapivé množství tuku za mnohem kratší dobu. To znamená, že ženy nad 40 let by měly kombinovat střídání mezi vysoce a nízko intenzivními záchvaty, spíše než cvičit konstantní rychlostí během kardiovaskulárních tréninkových režimů. Vyzkoušejte metodu intervalového tréninku, ať už dáváte přednost cvičení plaváním, joggingem, veslováním, jízdou na kole, skákáním přes švihadlo nebo chůzí.

5. Kickboxování

Ke snížení hmotnosti a zlepšení svalové definice je kickbox skvělým cvičením na spalování tuků pro ženy nad 40 let, protože tonizuje a zpevňuje nohy, zadek, paže a břicho. Chcete-li si namíchat svůj typický tréninkový režim, najděte si hodinu kickboxu ve své sousedské tělocvičně, podívejte se na filmy o kickboxu nebo si doma procvičte své vlastní techniky kickboxu.

6. Skákání na laně

Skákání přes švihadlo je skvělé cvičení pro ženy nad 40 let. Je to jeden z nejúčinnějších tělesných tréninků, který rozproudí váš metabolismus a zvýší počet kalorií, které vaše tělo spálí během dne. Výzkum ukázal, že skákání přes švihadlo spálí více kalorií než jízda na kole, plavání a dokonce i běh. Skákání přes švihadlo dokáže spálit až 700 kalorií za hodinu, více než plavání, jízda na kole nebo dokonce běh. Také minimálně zatěžuje vaše klouby, což vám umožní projít kompletním tréninkem bez zbytečné bolesti

7. Přidejte silový trénink

Silový trénink je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro osteoporózu udělat. Je to proto, že ženy jsou s přibývajícím věkem vystaveny zvýšenému riziku osteoporózy. To může způsobit, že se silový trénink jeví jako zastrašující a nebezpečný, ale důkazy ukazují, že ve skutečnosti pomáhá ženám s osteoporózou, zlepšuje jejich sílu a rovnováhu. Je důležité věnovat zvláštní pozornost zádům a bokům.

Závěrečné myšlenky

I když to může být obtížné, cvičení by pro vás mělo být příjemné. Doporučuje se dělat věci, které jsou zábavné a které se vejdou do vašeho rozvrhu. Je to proto, že budete spíše cvičit, pokud vás to baví. Zkuste tedy najít něco, co se vám líbí. Zapsat se na hodinu zumby pro vás nemusí být tím nejlepším rozhodnutím, pokud vás nebaví tanec. Možná jste vodní člověk a raději trávíte více času ve vodě než na zemi. Vyzkoušejte různé věci, dokud nenajdete něco, co vás skutečně osloví, a nebudete mít pocit, že byste to měli zaškrtnout ve svém seznamu věcí.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *