Tipy pro snížení známek stárnutí prostřednictvím péče o pleť

Jak stárneme, roste i naše pokožka. Nemůžeme vrátit hodiny. Je tu dobrá zpráva: poškození pokožky můžete omezit správnými kroky. Níže je uvedeno sedm doporučených technik proti stárnutí. Je nepravděpodobné, že by pojištění pokrývalo většinu metod proti stárnutí kvůli jejich kosmetické povaze.

1. Antitoxinová léčba botulotoxinem

Injekce botulotoxinu, někdy označované jako Botox, Xeomin a Dysportr, mohou zmírnit vrásky na čele a vrásky pod očima. Léčba funguje tak, že zabraňuje kontrakci svalů. Funguje to. Toto kosmetické ošetření obecně nevyžaduje žádné období zotavení, i když účinky mohou trvat až sedm dní. Tato metoda obvykle probíhá mezi 3 a 4 měsíci.

2. Termabraze

Peelingový kartáček se aplikuje k odlupování horní vrstvy buněk v určitých oblastech pokožky pokožky. Procedura se aplikuje na redukci vrásek, jemných linek a známek stárnutí. To se provádí výměnou hladší a mladistvější pokožky. Po zákroku budete po určitou dobu pociťovat zarudnutí nebo zrůžovění a je možné, že pocítíte nepohodlí nebo jizvy. Výsledky můžete vidět až za několik týdnů a měsíců. Je možné, že si budete muset vzít pár dní volna kvůli práci nebo jiným povinnostem. Průměrný člověk může potřebovat pouze jednu mikrodermabrazi, ačkoli lidé s výraznými jizvami nebo starší kůží mohou potřebovat více.

3. Kožní mikrodermis je

Tato technika odstraňuje nejsvrchnější vrstvu kůže, podobně jako mikrodermabraze. Specifické zařízení rozprašuje mikročástice na kůži místo použití rotačního kartáčku při dermabrazi. Mikrodermabraze je šetrnější a schne rychleji než jiné metody. Proces je účinný bez ohledu na typ pleti, i když k dosažení cíle může vyžadovat četné konzultace. Lidé často používají peeling k udržení mladistvého vzhledu pleti.

4. Peelingy vyrobené z chemikálií

Chemoterapie odlupuje horní vrstvu buněk kyselým roztokem. Skvrny stárnutí a nedokonalosti jsou zmenšeny, zatímco barva vaší pleti je zvýrazněna. Vaše pokožka bude potřebovat několik týdnů na zahojení po peelingu, takže bude na krátkou dobu červená. K dosažení nejlepších výsledků může trvat několik peelingů v závislosti na druhu peelingu, který máte.

5. Omlazení pleti lasery s modulací vlnové délky

K ošetření specifických oblastí kůže během tohoto postupu se lékař bude spoléhat na vysoce výkonný laser. Laserová terapie ovlivňuje nejhlubší vrstvy kůže, což vede ke vzniku nových kožních buněk. Po laserovém ošetření je tkáň jasnější a zdravější. Kromě odstranění vrásek a rozšířených pórů je čištění pórů femtosekundovým laserem účinné také při léčbě jizev po akné. Tento typ ošetření nebude potřebovat čas na opravu pokožky, i když můžete pociťovat podráždění, nepohodlí, odlupování nebo vyrážky. Může to trvat týden nebo dva, než dosáhnete svých cílů.

6. Dermatologické stříkačky

Lékařské produkty, které lze implantovat pod kůži za účelem vyhlazení rýh a záhybů, se označují jako výplně. Pro tyto účely lze použít kolagenový gel, HA gel nebo tuk. Můžete je použít pro vylepšení obličeje, úpravu těla a vylepšení rukou. Obvykle je po výplních potřeba minimální doba zotavení a účinky můžete vidět téměř okamžitě. Účinky jsou patrné po dobu dvou měsíců až roku, podle typu. Ve srovnání s tukovými injekcemi je tato látka účinná po omezenou dobu, zatímco injekce tuku jsou účinné jeden až tři roky.

7. Omlazení pleti bez ablativů

Lasery a různé úrovně zahřívání se používají pro neablační resurfacing kůže, aby se odstranily jizvy, změna barvy a ztráta textury kůže. Po tomto druhu procedury obvykle nepotřebujete žádné prostoje, protože postihuje pouze nejsvrchnější vrstvu pokožky. K dosažení optimálního výsledku může být zapotřebí několik ošetření a celý proces může trvat dlouho.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *