Těchto 5 doplňků je důležitých pro zimní sezónu!

Úvod

Zdravá a vyvážená zimní strava je zásadní pro vnitřní ochranu vašeho těla, abyste mohli bojovat proti silnému nachlazení a nemocem, které jsou s ním spojené. Zima přináší další stres a zátěž pro tělo a imunitní systém, protože zvyšuje naši náchylnost k nachlazení a kašli a může způsobit suchou a podrážděnou pokožku. Vzhledem k tomu, že vitamíny jsou nezbytné pro posílení imunity, musíte do svého jídelníčku zahrnout určité vitamíny, aby vaše tělo zůstalo zdravé po celou zimní sezónu. Měli byste zvážit zahrnutí zdravých doplňků do vaší stravy pro lepší zdraví a wellness během zimy.

Nejlepší vitamínové doplňky, které byste měli užívat během zimy, jsou diskutovány v tomto blogu spolu s několika radami na posílení imunity. Někteří z nás mají to štěstí, že žijí v klimatu, kde je běžné nošení lehké bundy nebo mikiny v noci po celou zimu.

Ale pro drtivou většinu tomu tak není. Vzhledem k tomu, že netrpělivě očekáváme příchod jara, je důležité udělat několik zásadních kroků, abychom zůstali během zimy zdraví.

Během těchto chladných měsíců je důležité konzumovat zdravou stravu, vřele se zabalit a hodně odpočívat. Nalezení správných zimních vitamínů a výběr vysoce kvalitních doplňků mohou být také skvělými způsoby, jak zajistit, že přežijete letošní sezónu bez úhony.

5 důležitých doplňků během zimy

Vitamín D

Pro zimní měsíce jsou suplementy vitaminu D klíčové. Obvykle se získává vystavením přímému slunečnímu záření. V ponuré a chladné zimě to však může být náročné.

V této situaci jsou užitečné doplňky obsahující vitamín D. Tento „sluneční vitamín“ napomáhá vstřebávání vápníku, přispívá ke zdraví kostí a podporuje veselou náladu.

V zimě je důležité zařadit do jídelníčku potraviny s vysokým obsahem vitamínu D, jako jsou:

  • Losos
  • Sardinky, sleď a makrela jsou příklady mastných ryb
  • červené maso
  • Játra
  • Žloutky
  • Tukové pomazánky jsou obohacená jídla

Vitamín C

S vitamínem C bude zima mnohem snazší vydržet. Vitamin C, silný antioxidant, chrání buňky našeho těla před toxiny, jedy a poškozením volnými radikály.

Potravinové zdroje vitamínu C lze snadno najít. Nejlepšími zdroji výživy jsou například citrusové plody, bobule, kiwi, ananas a jahody.

Pokud nekonzumujete tyto nutričně bohaté potraviny, můžete do svého jídelníčku přidat doplňky vitamínu C mnoha způsoby, od lahodných žvýkaček až po praktické pilulky.

kvercetin

Pro zimní měsíce je kvercetin skvělým vitamínem, který pomáhá s imunitou. Mnoho ovoce a zeleniny obsahuje tento silný antioxidant. Pro dosažení optimální síly a zdraví se však mnoho lidí rozhodne pro doplněk.

Doplněk kvercetinu může zlepšit kapiláry vašeho oběhového systému a pomoci vašemu tělu odrazit nebezpečné volné radikály. Tento dobře známý vitamín se také často používá ke zmírnění zánětu, zmírnění příznaků alergie, vyhnutí se hypertenzi a dalších.

vitamín B

Doplňky vitamínů B jsou v zimě klíčové z různých důvodů. Podle odborníků na zdraví jsou tyto živiny nezbytné pro dobré trávení, zdravá střeva a produkci neurotransmiterů, jako je serotonin v těle. Pomáhají také zlepšit náladu a snížit smutek a stres. Pokud jste ve velkém stresu, měli byste zvážit vitamíny B, protože jsou nezbytné pro produkci energie buňkami, a když se buňky pravidelně doplňují, budete se cítit více nabití energií.

Probiotika

Díky své schopnosti podporovat střevní/gastrointestinální zdraví a podporovat dobrou střevní flóru se probiotika stala jedním z nejoblíbenějších přírodních zdravotních produktů a několik výzkumníků sledovalo jejich příznivé účinky na imunitní systém. Probiotika mohou pomoci při obnově naší bakteriální populace, která může být narušena stresem, výživou, užíváním antibiotik a drsnými čisticími prostředky.

Doporučení: Tradiční fermentované potraviny včetně zeleniny (Kimchi a kysané zelí), mléčných výrobků a nápojů (kombucha) obsahují také tuny přirozeně se vyskytujících prospěšných bakterií (kefír).

Závěrečné myšlenky

Každý den se budete cítit nejlépe, když vaše tělo získá přístup k životně důležitým vitamínům, minerálům a živinám, které potřebuje. Je důležitější než kdy jindy poskytnout svému tělu správnou výživu během chladných zimních měsíců.

Ať už tyto živiny získáváte potravou nebo vitamínovými doplňky, vězte, že pozitivně přispíváte ke svému zdraví.

Přidejte tyto výše zmíněné vitamíny do svého jídelníčku v zimě, abyste měli dobrý imunitní systém, který dokáže bojovat se zimními neduhy.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *