Štědrý den je na obzoru, rychle – vezměte si trochu glutathionu a připravte se na každoroční přetížení jídlem a pitím!

Existuje jen velmi málo lidí, kteří mohou skutečně říci, že si na Štědrý den nepřejídají a proč ne? Jednou za rok si můžete dát výmluvu a vychutnat si lahodná jídla a svůj oblíbený nápoj s lidmi, které máte nejraději. Tak vykopněte svůj mikulášský svetr, oprašte kuchařky, odzátkujte Prosecco a připravte se na senzační Vánoce – ale hlavně buďte připraveni…

Vytěžit ze slavností co nejvíce, aniž byste z ní přišli horší pro nošení, vyžaduje skutečné odhodlání a pečlivé plánování. Průměrný člověk zkonzumuje na Štědrý den neuvěřitelných 8000 kalorií jídla a nápojů. Bylo by těžké přežít všechen tento přebytek, aniž byste přibrali pár kilo navíc nebo nezatížili játra.

Velká část důvodu, proč se po Vánocích cítíte tak strašlivě, je zcela způsobena nároky vašeho zažívání a jater – pokud ovšem nenarazíte i na sezónní brouky. Pokud si ale zásobíte pár ingrediencí navíc, vyberte si nějaké kvalitní doplňky a řiďte se našimi pět nejlepších tipůměli byste uniknout nejhorším následkům Vánoc a vykročit do nového roku svěží jako sedmikráska!

1. Snídejte zdravě, vydatně

Zkuste uhnout z obvyklého předsnídaňového bonboniéra a místo toho si s láskou připravte lahodnou, ale zdravou snídani. Stále může být lahodně shovívavý, ale mnohem méně nasycený cukrem, což vás potenciálně udrží sytější na delší dobu a přestane vás svačit „nezbednější“ jídla před velkým obědem.

Uzený losos a míchaná vejce jsou na Štědrý den vždy pochoutkou a jsou příjemným lehkým doplňkem po zdravé misce müsli namočené v pomerančové šťávě a přelité lesním ovocem a jogurtem. Obě tyto chytré snídaně vám dodají dostatek bílkovin, pořádnou dávku mozkových potravin a řadu základních živin, které zvýší vaši energetickou hladinu na další den.

Když si do müsli nasypete trochu lecitinových granulí, pomůže to vašemu tělu strávit a zpracovat nápor tučných jídel, která pravděpodobně budete jíst během svátečního období.

Dalším trikem je naložit si do müsli oříšky, fíky a datle, které jsou napěchované zinkem a železem – potřebnými k produkci trávicích šťáv, podpoře imunitních funkcí a dobití energie. Nízká hladina žaludeční kyseliny je jednou z hlavních příčin zažívacích potíží – časté stížnosti o Vánocích.

2. Vyhýbejte se cukru

Vím, že je to velký dotaz na Štědrý den, ale cukr má skutečně škodlivý účinek na váš imunitní systém, takže jste mnohem náchylnější k nakažení zimních brouků. Když přijdete s nachlazením nebo chřipkou, budete hůře schopni vyrovnat se s dalšími nepřetržitými sezónními povinnostmi a jen přispívá k tomu obecnému mizernému pocitu, který následuje po každoročních slavnostech.

Pokud absolutně neodoláte a ponoříte se do čokoládové krabičky, dopřejte si dodatečnou ochranu doplněním vitamínu C. Tento starý oblíbenec opravdu poskytuje zimní ochranu, ale pro dosažení maximálních výsledků je třeba pečlivě vybírat.

Nejlepším řešením je opravdu dobře vstřebatelný doplněk, jako je Altrient C. Toto jedinečné lipozomální složení je o krok napřed před standardním vitaminem C díky svému inovativnímu systému dodávání, který zajišťuje, že až 98 % vitaminu C se dostane přímo do buněk, které ho potřebují. .

Můžete se také ujistit, že jíte dobrou škálu potravin zvyšujících imunitu, jako jsou žluté, červené a oranžové papriky, sladké brambory, tmavě zelená a mrkev. Lze je snadno začlenit do chutných příloh k pečenému krůtímu masu a jsou zaručeným zdrojem karotenu, který je známý svými aktivitami podporujícími imunitu.

3. Podpořte trávení

Obecně platí, že přejídání může způsobit, že se budete cítit nafouklí a zpomalení se silným větrem a často také zácpou. Potraviny jako cibule, česnekový artyčok a pórek nabízejí pomocnou ruku, protože jsou skvělé pro podporu růstu přátelských bakterií, které pomáhají při trávení, omezují větry a podporují pravidelné vyprazdňování.

Přidání hořké zeleniny, jako je roketa a řeřicha, do vašeho salátu před večeří nebo vašich krůtích sendvičů může také pomoci, protože tyto druhy listů stimulují produkci enzymů, které podporují trávení. Jejich vysoký obsah vlákniny také pomáhá odstraňovat odpad trávicím traktem. Hořká zelenina navíc podporuje přirozenou detoxikaci jater, za což budete vděční po pár sklenicích prosecca!

Podpořte svá játra

Vaše játra jsou nejpracovitější orgán ve vašem těle, pokud jde o vylučování škodlivých látek z krve, a to zejména o Vánocích, kdy na ně kladete zvýšené nároky.

Pro podporu funkce jater je zapotřebí několik aminokyselin, ale zejména glutathion. Význam této specifické aminokyseliny nelze podceňovat, pokud jde o podporu detoxikace jater. Hraje zásadní roli při neutralizaci a odstraňování toxinů, které nepřetržitě denně procházejí vašimi játry.

Glutathion není něco, co se snadno získává z potravin, a proto se vyplatí investovat do opravdu dobře vstřebatelného suplementu v předvánočním období a během něj. Bylo zjištěno, že lipozomální doplňky fungují mnohem lépe než standardní doplňky a mohou dodávat základní živiny, jako je glutathion, přímo do buněk a tkání, které to potřebují. Z tohoto důvodu je Altrient Glutathion pevným favoritem mezi odborníky na výživu.

Omezte alkohol

Co?!!! Já vím…..Vánoce nejsou Vánoce bez láhve bublinek a Bailey’s nebo dvou, ale stále si můžete dát svůj dort a sníst ho (v rozumných mezích). Každý alkoholický nápoj stačí střídat se sklenicí vody, která alkohol výrazně naředí a vy si tak budete moci užít celý den, aniž byste se cítili zdrceni.

Pití velkého množství vody vás udrží hydratované a pomůže vašim játrům odfiltrovat více toxinů a škodlivých látek, což jim umožní pracovat rychleji a zvýšit vaši energetickou hladinu. Budete moci proplout večeří a dokonce zůstat vzhůru na šarády!

Nezapomeňte také pomalu popíjet svůj nápoj – to dává játrům čas na metabolizaci alkoholu a pomůže to snížit celkové množství vypitého alkoholu.

Pokud budete současně okusovat ořechy a semínka, sníží se také rychlost vstřebávání alkoholu a poskytne vám cenné živiny, jako je selen a vitamín E, které chrání a podporují funkci jater.

Můžete si také zkusit vyrobit svůj vlastní vánoční punč bez alkoholu smícháním pomerančové, jablečné a brusinkové šťávy a přidáním skořice, muškátového oříšku a hřebíčku. Jakmile to zahřejete, nikdo nepozná rozdíl!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *