Speciální péče o vlasy – Posiluje cibulová šťáva vaše vlasy?

Úvod

Den pro špatné vlasy je někdy v pořádku, ale týden nebo měsíc špatných vlasů je věcí k zamyšlení.

Udržování zdraví vlasů vyžaduje hodně úsilí a důslednosti. Každý jedinec má jedinečný soubor problémů s vlasy, včetně vypadávání vlasů, řídnutí vlasů, lupů, šedivění vlasů atd. Pravidelná péče o vlasy by měla být praktikována, aby se předešlo problémům s pokožkou hlavy a vlasy. Pomůže vám cibulová šťáva? Pojďme to zjistit.

Než začnete pečovat o své vlasy, měli byste se seznámit s několika základními pojmy péče o vlasy. Protein, keratin a síra jsou složky vlasů, které jim dodávají sílu tím, že zachovávají celistvost vlasových pramenů u kořínků. Protein, vitamína nedostatek vápníku se může projevit ve vlasech jako vypadávání vlasů, lupy a další problémy.

Používání různých olejů, šamponů a sér nemůže být vždy odpovědí na vaše problémy s vlasy; někdy dobře fungují přírodní řešení, jako je cibule.

Problémy s vlasy lze úspěšně léčit doma cibulí. Výhody konzumace a místního použití cibule mohou převážit její silný, štiplavý zápach. Od starověku se cibule používala jako velmi účinná léčba vypadávání vlasů a dalších problémů s vlasy. Protizánětlivé a antibakteriální sloučeniny obsažené v cibuli pomáhají prokázat, že jsou prospěšné pro vaše vlasy.

V tomto příspěvku vysvětlíme, proč a jak používat cibuli k získání silných a zdravých vlasů.

Proč je cibule zdravá pro vlasy?

Složky v cibuli mohou bojovat proti choroboplodným zárodkům a plísním a také pomáhají udržovat zdraví a přirozený lesk vlasů. Zde je několik důvodů, proč to opravdu funguje:

  • Síra, která je v cibuli bohatá, pomáhá zastavit vypadávání a lámání vlasů. Aby se vlasové folikuly regenerovaly, je nezbytná síra.
  • Antioxidanty, které se hojně nacházejí v cibuli, mohou pomoci oddálit nástup šedivění vlasů. Vaše vlasy budou mít prospěch z výživných sloučenin přítomných v cibuli a nebudou vypadávat.
  • Antibakteriální a protiplísňové vlastnosti cibule mohou pomoci snížit tvorbu lupů a zabránit infekcím pokožky hlavy.
  • Prokrvení pokožky hlavy lze zlepšit masáží cibulovou šťávou, která podporuje zdravý růst.

Jak vyrobit cibulovou šťávu?

Vezměte jednu cibuli a nakrájejte ji na malé kousky. Tyto nakrájené cibule rozmixujte a vytvořte z nich hladkou kaši. Nyní přefiltrujte pastu měkkým bavlněným hadříkem, aby ve šťávě nezůstaly žádné kousky cibule.

Jak lokálně používat cibulovou šťávu?

Namočte vatový tampon do cibulové šťávy. Pomocí vatového tamponu naneste šťávu na celou pokožku hlavy. Jakmile natřete celou pokožku hlavy, dopřejte jí několik minut lehké masáže konečky prstů. Šťávu nechte na vlasech a pokožce hlavy působit alespoň hodinu a poté ji opláchněte jemným šamponem a studenou nebo vlažnou vodou. Pro dosažení optimálních výsledků postupujte takto třikrát týdně.

Jaké jsou výhody cibule pro vlasy?

Kromě použití při vaření je cibule dobrá pro vaše srdce a vlasy. S vlasy dělá zázraky a udržuje je vyživené a zdravé.

Níže jsou uvedeny některé z hlavních výhod cibulové šťávy pro vlasy:

Cibule pomáhá zbavit se lupů

Nejčastějším a nejnepříjemnějším stavem jsou lupy. Lupy jsou způsobeny plísňovou infekcí, která je občas spojena s bakteriální infekcí. Lupy mohou způsobit suchou a podrážděnou pokožku hlavy. Má protiplísňové a antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci při odstraňování lupů.

Cibulová šťáva léčí svědění pokožky hlavy

Protizánětlivé vlastnosti cibulové šťávy mohou pomoci zmírnit suchou a podrážděnou pokožku hlavy. Zlepšuje také krevní oběh, čímž napomáhá hydrataci pokožky hlavy.

Cibule zabraňuje šedivění vlasů

Cibulová šťáva obsahuje katalázu, molekulu antioxidantu, která pomáhá snižovat peroxid vodíku u kořínků vlasů. Protože peroxid vodíku může podporovat šedivění vlasů, snížení jeho koncentrace může šedivění zabránit.

Na výživu suchých vlasů je nejlepší cibulová šťáva

Vyživuje vaše suché, lámavé vlasy díky přítomnosti několika vitamínů. Obsahuje flavonoidy, antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti, které zvyšují průtok krve ke kořínkům vlasů.

Cibule zabraňuje vypadávání vlasů

Cibule obsahuje síru, takže je docela účinná při prevenci vypadávání vlasů. Je to klíčová složka pro posílení vašich vlasů. Síra může napomáhat tvorbě kolagenu, který napomáhá rozvoji více vlasových folikulů a také pomáhá při čištění pokožky. Také se tvrdí, že masáž cibulovou šťávou může zlepšit vývoj vlasů zvýšením krevního oběhu pokožky hlavy.

Závěrečné myšlenky

Pokud jde o problémy s vlasy, ať už jde o domácí kúru nebo profesionální ošetření, cibule je vysoce účinným prvkem. I když se vám nemusí líbit vůně cibule, její konzumace a místní aplikace může mít několik zdravotních výhod. O cibuli je již dlouho známo, že je účinná při léčbě vypadávání vlasů a dalších problémů souvisejících s vlasy. Prostřednictvím tohoto článku jsme vám řekli o výhodách cibulové šťávy a o tom, jak s ní získat skvělé vlasy.

Než však vyzkoušíte cibulovou šťávu na pokožce hlavy, je vždy lepší provést záplatový test. Pokud jste alergičtí na cibuli, pak je lepší tyto prostředky nezkoušet. Protože ignorování jakýchkoli alergických příznaků vám může způsobit podráždění nebo zánět kůže.

FAQ (často kladené otázky)

Otázka: Jak dlouho by měla cibulová šťáva zůstat ve vlasech?

Před opláchnutím nechte cibulovou šťávu na vlasech a pokožce hlavy alespoň hodinu působit.

Otázka: Kolikrát nanesu cibulovou šťávu na vlasy?

Pro lepší výsledky aplikujte cibulovou šťávu třikrát týdně.

Otázka: Mohu nechat cibulovou šťávu přes noc?

Ne, nedoporučuje se uchovávat jej déle.

Otázka: Jaká doba je nejlepší pro cibulovou šťávu?

Cibulovou šťávu můžete aplikovat kdykoli během dne.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *