Sezóna bobulí! Úžasné zdravotní přínosy borůvek

Úvod

Bobule, která vyléčí vaše blues, král bobulí, borůvky, je lahodně sladká a plná kyselin.

Borůvky jsou velmi oblíbené a chutné ovoce, které je oblíbené po celém světě. Komerčně se pěstuje jak v Americe, tak v Evropě. Mají velmi málo kalorií a jsou velmi výživné, především skvělé při regulaci hladiny cukru v krvi a zlepšují zdraví srdce a mozku.

Borůvky, které jsou často považovány za superpotravinu, jsou skvělým zdrojem celé řady vitamínů, vysoce výživných složek a antioxidantů.

Chuť borůvek je příjemná a sladká. Běžně se konzumují syrové, i když mohou být také zmrazené nebo odšťavněné. Mohou být použity jako ochucovadlo v řadě pečených výrobků, džemů a želé.

Zde vám pomáháme s výhodami borůvek, které musíte znát, abyste je přidali do svého každodenního jídelníčku.

Zdravotní přínosy borůvek

Snižuje riziko srdečních onemocnění

Vysoké hladiny LDL cholesterolu lze zvládnout konzumací borůvek. LDL je také známý jako špatný cholesterol, který se může hromadit v tepnách a způsobit ucpání. Riziko nebezpečného srdečního onemocnění, známého také jako onemocnění koronárních tepen, lze konzumací těchto plodů snížit. Podle studie může konzumace jednoho šálku borůvek denně snížit riziko srdečních onemocnění až o 15 %.

Silné antioxidanty obsažené v ovoci borůvky (anthokyan) výrazně snižují hladinu škodlivého cholesterolu v těle. Navíc zlepšuje schopnost tepen plynule přenášet krev. Kromě toho čistí krev od volných radikálů a chrání před řadou nemocí.

Vlastnosti proti stárnutí

Konzumace borůvek pomáhá tělu bojovat proti stárnutí. Je důsledkem přítomnosti anthokyaninu a pterostilbenu. To je tajemství podpory tvorby kolagenu, aby pokožka mohla být i nadále elastická a hladká. Udržuje mladistvý a zdravý vzhled pokožky a zároveň urychluje opravu poškození buněk.

Vychutnejte si tedy misku čerstvých borůvek jako svačinu a rozlučte se s vráskami a vráskami.

Borůvky pomáhají bojovat proti depresi

Jednou z mnoha zdravotních výhod borůvek je to, že působí jako zlepšovač nálady. Borůvky vám tedy mohou pomoci zbavit se pondělního blues. Studie ukazují, že borůvky jsou bohaté na flavonoidy. Celkově borůvky dělají zázraky nejen s tělem, ale i s myslí. Pomáhá tedy při léčbě deprese a úzkosti a také při zmírnění stresu.

Takže až se příště budete cítit špatně, snězte si syrové borůvky, abyste si zlepšili náladu.

Sílu kostí posilují borůvky

Toto ovoce je bohaté na minerály, jako je mangan, železo, vápník, fosfor a zinek. Tyto prvky zvyšují nutriční hodnotu borůvek.

Aby kosti a klouby zůstaly pružné a pevné, je nezbytné železo a zinek. Vápník také pomáhá zvyšovat hustotu kostí. Díky tomu zejména u žen nad 40 let snižuje pravděpodobnost osteoporózy.

Slabé kosti se mohou lámat rychleji a jejich léčení trvá déle. Vitamin K z borůvek bohatých na živiny pomáhá urychlit hojení a posilovat kosti.

Závěrečné myšlenky

Nejzdravější způsob konzumace borůvek je dát si je syrové nebo je přidat do smoothie. Jogurt a zdroje zdravých tuků, jako jsou chia semínka, lze zkombinovat a vytvořit tak lahodné smoothie.

Borůvky můžete také konzumovat ve svém ovocném salátu ráno nebo jako dezert večer. Kromě toho můžete před spaním jíst borůvky. Vzhledem k tomu, že borůvky jsou vynikajícím zdrojem silných antioxidantů, jejich konzumace před spaním vám pomůže cítit se celkově méně stresovaní a také zažijete lepší spánek a bystřejší paměť. Cokoli v přebytku může být nebezpečné, takže je důležité sledovat příjem.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky (FAQ)

Q Spalují borůvky břišní tuk?

Podle výzkumu mohou mít borůvky vliv na geny, které řídí spalování a ukládání tuku, a tím snižují břišní tuk a snižují hladinu cholesterolu.

Otázka: Mám jíst borůvky každý den?

Protože jsou borůvky tak zdravé, jejich každodenní konzumace nemá žádnou nevýhodu. Ale měli byste pamatovat na to, abyste je konzumovali čerstvé a nevařené, protože jen tak získáte nejvíce výhod.

Otázka: Jsou borůvky dobré na vlasy?

Sloučeniny v borůvkách stimulují vlasové folikuly a urychlují tvorbu nových vlasů. Vyrobte si doma borůvkovou vlasovou masku, která zamezí vypadávání vlasů, a to kombinací jedné polévkové lžíce olivového oleje a medu s jednou čtvrtinou šálku borůvek.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *