Řekněte ‚Sbohem‘ křečovým žilám s přírodními léky

Úvod

Stydíte se za modré žilky viditelné na vašich nohách? Nemůžete nosit svůj oblíbený kousek oblečení kvůli nevzhledným křečovým žilám? Narušuje tento problém váš klid? Pak se nebojte; máme pro vás pár tipů, jak se těch modrých žilek zbavit.

Křečové žíly, známé také jako křečové žíly nebo varixy, se objevují, když vaše žíly otečou, rozšíří se a přeplní krví. Tyto žíly jsou vyvýšené, mají modrofialový nebo červený vzhled a jsou často bolestivé.

Související příznaky jsou:

Pocit pálení v noze

Zanícené kotníky a chodidla

Těžký nebo bolestivý pocit v nohou

Suchá nebo svědivá kůže na křečových žilách nebo kolem nich

Svalové křeče

Onemocnění je velmi časté, zejména u žen. Postihuje přibližně 25 % dospělých a typicky se vyskytuje na bércích.

Z jakéhokoli důvodu možná nejste připraveni podstoupit neinvazivní postup k odstranění křečových žil. Rozumíme.

Čtěte také: Nedostatek draslíku; Příčiny, příznaky a léčba

Dnes se tedy zaměříme na věci, které můžete udělat doma, abyste zmírnili příznaky křečových žil a zpomalili jejich progresi.

Top 10 přírodních způsobů, jak zmírnit a zmírnit křečové žíly

Cvičit, cvičit, cvičit

Pravidelné cvičení podporuje lepší prokrvení nohou. Lepší krevní oběh a napumpování lýtkového svalu (které má v nohách podobný účinek jako srdce) pomáhá vytlačit krev zachycenou v žilách zpět k srdci.

Cvičení může také pomoci snížit váš krevní tlak, který je častou příčinou křečových žil. Nemusíte se zapojit do vysoce účinného fitness režimu, abyste viděli zlepšení.

Cvičení s nízkým dopadem, jako je plavání, chůze, jízda na kole a jóga, jsou všechny dobré strategie, jak napumpovat lýtkové svaly a rozproudit krev.

Řekněte „ne“ potravinám bohatým na sodík

Potraviny bohaté na sodík způsobují, že tělo zadržuje vodu. Abyste minimalizovali zadržování vody, omezte slaná jídla bohatá na sodík.

Inculujte potraviny bohaté na draslík

Draslík je základní živina, která minimalizuje zadržování vody tím, že buňky uvolňují vodu ve formě moči.

Chcete-li zvýšit draslík v těle, přidejte tyto zdravé potraviny do stravy, jmenovitě; čočka a bílé fazole, brambory, listová zelenina, mandle, pistácie a některé ryby, jako je losos a tuňák.

Při pohybu se vyhněte namáhání

Namáhání při pohybu může zhoršit nebo zhoršit poškozené chlopně. Vždy jezte potraviny bohaté na vlákninu, aby vaše střeva plynule proudila. Mezi tyto potraviny patří pšenice, semena, ořechy, oves, lněné semínko, luštěniny a celozrnné výrobky.

Jezte více flavonoidů

Flavonoidy jsou skupinou přírodních látek, které zvyšují krevní oběh a snižují tak pravděpodobnost, že se bude hromadit v žilách. Flavonoidy mohou také pomoci zmenšit křečové žíly snížením krevního tlaku v tepnách a uvolněním krevních cév.

Jeden by měl zahrnovat potraviny, které obsahují flavonoidy, a to jsou cibule, česnek, špenát, brokolice, kakao, paprika, citrusové plody, jablka, hrozny, třešně a borůvky.

Vyberte si neomezující oblečení

Chápeme, že to pro některé z vás může být obtížné, ale přiléhavé oblečení může bránit průtoku krve a poškozeným chlopním ztěžovat pumpování krve zpět do srdce.

Nošení volného oblečení může pomoci s krevním oběhem. Nošení plochých bot místo podpatků může také pomoci s křečovými žilami na nohou, protože je pro vaše tělo jednodušší cirkulovat krev, když jsou vaše nohy na zemi.

Udržujte nohy zvednuté

Zvednutí nohou na stejnou úroveň nebo nad srdce pomůže zlepšit krevní oběh. Uvolňuje napětí ve vašich nohou a umožňuje gravitaci, aby pomohla snadno transportovat krev zpět do vašeho srdce.

Pokud budete sedět delší dobu, držte nohy co nejvíce zvednuté.

Pravidelně masírujte

Masáž nejen rozproudí krev, ale také vám pomůže relaxovat. Pokud se rozhodnete pro jemnou domácí masáž, netlačte přímo na citlivé tkáně na křečových žilách nebo kolem nich.

Místo toho použijte klidné, jemné pohyby kolem žil, abyste přivedli krev zpět do srdce. Pro dosažení nejlepších výsledků lze použít masážní oleje nebo zvlhčovače.

Existují také esenciální oleje, které se doporučují speciálně k léčbě křečových žil nebo které byly přimíchány do masážních olejů pro stimulaci krevního oběhu.

Nezastavuj se

Dlouhé sezení nebo stání zhoršuje křečové žíly. Pokud musíte v práci sedět delší dobu, věnujte každou hodinu několik minut vstávání a chůzi, nebo pokud to není možné, pravidelně měňte polohy, aby krev mohla volně proudit.

Pokud musíte stát delší dobu, rozhýbejte své tělo co nejvíce krátkými procházkami nebo prováděním dřepů.

Kompresní punčochy

V neposlední řadě můžete zkusit pomocí kompresních punčoch vyvinout větší tlak na nohy než klasické ponožky nebo hadice. Tlak zabraňuje shromažďování krve a pomáhá svalům a žilám při návratu krve do srdce. Kompresní punčochy jsou k dostání ve většině lékáren a dokonce i online.

Studie z roku 2018 zjistila, že používání kompresních punčoch po kolena s tlakem 18 až 21 mmHg po dobu jednoho týdne snížilo tíhu, bolestivost a bolesti spojené s křečovými žilami.

Když jste vyzkoušeli všechno, ale nic nefunguje!

Pokud varikozity způsobují intenzivní bolest a kvůli tomu ztrácíte spánek, můžete také hledat neinvazivní lékařské ošetření včetně endovenózní tepelné ablace nebo laserové chirurgie, skleroterapie a endoskopické operace žil.

Endovenózní termální ablace/laserová operace: V tomto postupu se laser používá k aplikaci tepla na křečové žíly, aby se snížil nebo zmizel vzhled těchto modrých žil.

skleroterapie: Při tomto postupu se roztok vstříkne přímo do žil, což způsobí zjizvení těchto modrých žil a tím napomůže průtoku krve v blízkých zdravých žilách.

Endoskopická operace žil: Při tomto postupu je vložen endoskop, aby se získal pohled na vnitřní část. K odstranění křečových žil se provádějí malé řezy.

Závěrečné myšlenky

Křečové žíly mohou být nepříjemné a způsobit, že se člověk cítí sebevědomě. Je možné léčit tyto žíly doma a úpravy stravy a životního stylu mohou příznaky zmírnit.

Lidé s těžkými varikozitami se mohou rozhodnout vyhledat lékařskou léčbu, aby pomohla zmírnit jejich vzhled a příznaky onemocnění.

Každý jedinec je však jiný. Diskuse o vašem konkrétním problému s lékařem vám pomůže učinit nejlepší rozhodnutí o správné léčbě, abyste minimalizovali progresi křečových žil.

Kromě toho byste se měli také rozhodnout pro prohlídku celého těla, abyste získali podrobné informace o svých tělesných vitálech, aby jednotlivec mohl dostat správnou lékařskou péči včas.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Jaká bylinka vás zbaví křečových žil?

Ans. Triterpenická frakce Centella asiatica (TTFCA) je látka nacházející se v Gotu kola. TTFCA je velmi prospěšná pro křečové žíly, protože podporuje vývoj kolagenu a elastinu. Tyto pojivové tkáně jsou nutné k posílení vnitřní výstelky a stěn vašich žil.

Q2. Jaké potraviny léčí křečové žíly?

Ans. Potraviny, které jsou bohaté na draslík, jsou prospěšné pro hojení křečových žil. Vyhněte se konzumaci potravin bohatých na sodík, protože to způsobuje, že tělo zadržuje více sodíku, což vede ke zvýšení množství tekutin v těle.

Q3. Jak se mohu zbavit žil na nohou pomocí domácích prostředků?

Ans. Cvičení, kompresní punčochy, dieta a výživa, masírování a udržování těla v pohybu jsou některé přirozené způsoby, které mohou pomoci vyléčit křečové žíly.

Q4. Jaký olej je nejlepší na křečové žíly?

Ans. Heřmánek, cypřiš, eukalyptus, helichrysum, levandule, neroli a máta peprná jsou některé esenciální oleje, které pomáhají redukovat křečové žíly.

Q5. Jaký nedostatek vitamínů způsobuje křečové žíly?

Ans. Nízké hladiny vitaminu K2 mají za následek kalcifikaci elastinu, která je příčinou chlupů, dvojité brady a křečových žil.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *