Proč mě bolí ohýbání nebo kroucení zápěstí?

Nepohodlí v zápěstí může být způsobeno řadou problémů nebo dlouhodobým poškozením. Přepracování je jedním z nejdůležitějších ukazatelů nepohodlí zápěstí. Některé příznaky zahrnují bolest při ohýbání a kroucení zápěstí. Odpočinek by byl ideální léčbou nepohodlí v zápěstí. Pokud se však nepohodlí stane nesnesitelným, musíte vyhledat lékařskou pomoc.

Zápěstní klouby jsou jedním z nejintegrálnějších typů pohybu, a když někdo není schopen ohnout zápěstí, omezí to všechny jeho každodenní aktivity. A pokud jste někdo, kdo pracuje celý den před monitorem, pak vás musí hodně bolet zápěstí. Mohou existovat určité základní problémy související s bolestí zápěstí, a pokud ji pacient snáší déle než několik týdnů, když správné léky nezabírají, první věcí, kterou musíte udělat, je vyhledat ortopeda pro bolest ramene v mé blízkosti.

Příčiny bolesti zápěstí

Zde uvádíme některé z příčin bolesti zápěstí.

Osteoartróza

Tato porucha obvykle postihuje starší osoby. Zánět kloubů je v tomto případě kritický. Chrupavka, která spojuje klouby a kosti, se časem zhoršuje. V důsledku toho je pohyb paží, nohou nebo kloubů zápěstí mučivě nepohodlný. Osteoartróza většinou postihuje osoby, které mají toto onemocnění v rodinné anamnéze.

Zranění

Pokud nemáte v rodinné anamnéze autoimunitní onemocnění, může se objevit nepohodlí v zápěstí v důsledku náhlého zranění nebo opakovaného stresu. Když jste měli nehodu a ještě jste se úplně nezhojili, může to být kvůli tomu zranění. Zranění, například trpíte problémy s vbočeným chodidlem. Tyto tipy jsou vynikajícím průvodcem po nejlepších botách po operaci vbočeného kloubu, které stojí za to si přečíst a prodiskutovat se svým lékařem, abyste překonali zranění. Zlomeniny a natažení způsobují nepohodlí zápěstí a nebudete moci snadno pohybovat rukama.

Syndrom karpálního tunelu

Příznaky tohoto stavu jsou primárně spojeny s prsty a zápěstím postižené ruky. V této části je cítit bolest a necitlivost v pažích a zápěstích. Pokud dojde k nahromadění tlaku na střední nerv rukou, nerv se dostane do karpálního tunelu, kde se střetává zápěstí a dlaň, a nemoc se projevuje jako syndrom karpálního tunelu. Účinnou terapií tohoto stavu jsou léky proti bolesti a fyzická aktivita.

Ganglionová cysta

Většina lidí s těmito cystami necítí bolest, ale mohou způsobit úzkost při ohýbání a kroucení rukou. Gangliová cysta je cysta naplněná tekutinou, která se objevuje na hřbetu ruky. Cysta je měkký tkáňový materiál a zmizí bez jakékoli léčby. Ale pokud ne, doporučujeme vám navštívit ortopeda.

Avaskulární nekróza

Pokud lunáty nebo kůstky na zápěstí ztratí průtok krve, centrální kost nemůže správně fungovat, což má za následek značné nepohodlí v zápěstí. To je běžný jev u mladých jedinců a je často důsledkem vážného úrazu paže. Mezi klíčové příznaky tohoto onemocnění patří otok a nepohodlí v zápěstí.

Návštěva lékaře kvůli nepohodlí v zápěstí je většinou zbytečná. Na pomoc přichází odpočinek a léky proti bolesti. Pokud je však necitlivost a bolest již delší dobu a pohyby paží jsou obtížné, měli byste co nejdříve navštívit ortopeda.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *