Proč byste měli mít ovoce bohaté na bílkoviny?

Úvod

Většina lidí, kteří se zajímají o své zdraví, si uvědomuje, jak zásadní jsou bílkoviny a ovoce bohaté na bílkoviny pro udržení dobrého zdraví, síly a kondice.

Existuje mnoho studií, které podporují příznivý vliv této makroživiny na energetickou hladinu, svalovou sílu a regeneraci, imunologické zdraví a mnoho dalšího. Dobrou zprávou je, že mnoho druhů ovoce je účinným zdrojem bílkovin.

I když možná nemají tolik bílkovin jako jiné potraviny, můžete zvážit jejich spárování s jinými zdravějšími zdroji libových bílkovin, abyste vytvořili uspokojující, bílkovinami nabitý pick-me-up.

Tento článek vám poskytne užitečné informace o ovoci bohatém na bílkoviny, které vám může dodat extra proteinovou podporu, spolu s některými neuvěřitelnými zdravotními výhodami.

Čtěte také: Nejlepší ovoce pro lidi s psoriatickou artritidou

10 nejlepších druhů ovoce s vysokým obsahem bílkovin, které můžete přidat do svého jídelníčku

1. Kvajáva

Guava má korunu, pokud jde o ovoce bohaté na bílkoviny. Přirozeně supersladké ovoce doplňuje vaši stravu o přibližně 4,2 g bílkovin, abychom byli přesní v každé porci. Tropické ovoce má také velmi vysoký obsah dalších prospěšných živin, jako je vitamín C, vláknina a obsahuje spoustu antioxidantů.

2. Avokádo

Ovocné avokádo je nutností na seznamu ovoce s vysokým obsahem bílkovin. Jeden šálek nakrájeného avokáda obsahuje přibližně 3 g bílkovin. Avokádové pyré má 4,6 g bílkovin. Tolik bílkovin v ovoci je poměrně vysoké. Avokádo je také bohaté na vlákninu, draslík a je nabité zdravými nenasycenými tuky, takže je chytrým doplňkem jakéhokoli jídla.

3. Jackfruit

Přestože je obsah bílkovin mnohem nižší než u masa, je jackfruit oblíbenou veganskou alternativou masa díky vysokému obsahu bílkovin a jednoduchosti přípravy. Všestranné ovoce obsahuje téměř 3 g bílkovin na porci 1 šálku.

4. Kiwi

Kiwi je jedním z oblíbených druhů ovoce bohatého na bílkoviny, které obsahuje 2 g bílkovin na šálek, což z něj dělá jednu z pěti nejlepších výběrů bílkovin v ovoci. Ovoce je bohaté na flavonoidy, antioxidanty a vitamín C.

5. Meruňky

S téměř 2 g bílkovin na porci 1/2 šálku jsou meruňky nepostradatelným ovocem na seznamu ovoce bohatého na bílkoviny.

6. Maliny

Pokud jde o měření obsahu bílkovin v ovoci, maliny se řadí na přední místo mezi bobule (druhé po ostružinách). Jeden šálek malin má působivé množství bílkovin, zhruba 1,5 g bílkovin. Maliny jsou fantastickou volbou, pokud máte rádi ovoce, ale chcete omezit příjem cukru, protože mají nízký obsah cukru a vysoký obsah vlákniny.

7. Rozinky

Rozinky jsou skvělou volbou, pokud chcete doplnit svůj jídelníček o ovocné bílkoviny. Porce 100 g rozinek, což jsou dehydratované nebo sušené hrozny, má 3 g bílkovin, plus tuny vlákniny a draslíku. Téměř 1 g bílkovin lze nalézt v přibližně 30 g, tedy zhruba 60 rozinkách. Můžete je zamíchat do salátů pro sladkou, delikátní pochoutku, sníst je s ořechy nebo je posypat na kaši ke snídani.

8. Banán

Pravděpodobně už víte, že banán je výborným zdrojem draslíku, ale věděli jste, že obsahuje také bílkoviny? Kromě toho, že banány jsou vhodným zdrojem vlákniny, prebiotik, vitamínů A, B6 a C a hořčíku, obsahují také značné množství bílkovin. Jeden velký banán může poskytnout asi 1,3 g bílkovin a je z nich neuvěřitelně zdravá, pohodlná a lahodná svačina pro ty, kteří chtějí zůstat zdraví.

9. Grapefruit

Stejně jako ostatní citrusové plody jsou grapefruity nabité vitaminem C posilujícím imunitu. Kromě toho je grapefruit jedním z druhů ovoce s nejvyšší hladinou bílkovin, s více než 2 g v každém šálku. Vzhledem k tomu, že grapefruit má relativně nízký obsah cukru v ovoci, často jej volí ti, kdo se snaží snížit váhu. Je to fantastická volba pro podporu zdraví pokožky, protože obsahuje také biotin a vitamín C.

10. Třešně

Nejchutnější letní pochoutka je také skvělým zdrojem bílkovin. Toto tmavě červené ovoce obsahuje širokou škálu základních živin. Mají zdravé dávky antioxidantů, minerálů a vitamínů spolu s 1,6 g bílkovin.

Závěrečné myšlenky

Zahrnutí ovoce do vaší stravy je skvělý způsob, jak zvýšit příjem bílkovin a zároveň snadno dosáhnout svých fitness cílů. Tak do toho a zařaďte letos do svého jídelníčku výše zmíněné ovoce bohaté na bílkoviny.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *