Připravte se na sezónu senné rýmy s Neutrient Total C

Miliony lidí trpí sennou rýmou každý rok, ale úžasné nové doplňky jako Celkový obsah živin C může nabídnout novou naději pro kýchající.

Podle Met Office existují tři hlavní pylová období, takže pokud vaše senná rýma spadne na zhruba stejný měsíc (měsíce) každý rok, můžete snadno odhadnout, na jaký typ pylu vaše tělo reaguje.

  • Pylová sezóna stromů bývá od konce března do poloviny května. Mezi typické pyly stromů, na které lidé reagují, patří líska, tis, olše, jilm, vrba, topol, bříza, jasan, platan, dub, lípa a borovice.
  • Sezóna travního pylu bývá od poloviny května do července a všechny trávy zapadají do čeledi lipnicovitých. 95 % nemocných sennou rýmou je alergických na pyl trav.
  • Sezóna pylu plevele bývá od konce června do září a mezi běžné plevele vyvolávající sennou rýmu patří šťovík, pelyněk, kopřiva, řepka olejná a jitrocel.

Histaminové spojení

Histamin je uložen ve vysoce specializovaných žírných buňkách, které se nacházejí ve slizničních tkáních dýchacích cest. Žírné buňky chrání před napadajícími patogeny a když jsou aktivovány, uvolňují velké množství histaminu, aby varovaly tělo, že si do těla nachází cestu potenciálně nebezpečná látka. Senná rýma je standardní alergická reakce, ke které dochází, když je hladina pylu detekována žírnými buňkami, které vystýlají dýchací cesty.

Uvolňování histaminu přitahuje do dýchacích cest speciální imunitní buňky, které fungují tak, že ničí pyl a co nejrychleji odplavují co nejvíce pylu z těla. Hlen se používá k mytí pylu z očí a nosu a kýchání je zahájeno k vypuzení pylu z plic. Histamin také spouští zánět a otok, který funguje tak, že zadržuje pyl a brání mu v pronikání do jiných oblastí těla. To způsobuje zarudnutí, bolestivost a dokonce i bolesti hlavy.

Podpora imunitního systému

Vitamin C má skvělou pověst pro poskytování ochrany během sezóny senné rýmy a je to pravděpodobně kvůli jeho příspěvku k normální funkci imunitního systému a jeho schopnosti chránit buňky před oxidačním stresem. Právě antioxidační vlastnosti vitaminu C pomáhají chránit imunitní buňky před volnými radikály, které vznikají při alergické zánětlivé reakci.

Ačkoli je histamin v době hojení kritickou molekulou posla, nadbytek histaminu může mít negativní dopad na imunitní rovnováhu a může zhoršit stavy, jako je senná rýma.

Svědění očí, bolest v krku, tečení z nosu a záchvaty kýchání, to vše jsou příznaky, že probíhá zánětlivá reakce, což naznačuje, že vaše sezóna senné rýmy mohla začít – je to histamin, který spouští tyto alergické reakce na pyl.
Některé živiny, jako je vitamín B6 a vitamín C, však působí jako enzymatické kofaktory látky zvané diaminoxidáza (DAO), která pomáhá odbourávat přebytečný histamin, a jako taková může nabídnout cennou nutriční podporu spolu s antihistaminovou dietou během vaší senné rýmy. sezóna.

Nepřetržitá výživa

Pokud jde o výběr dobrého produktu s vitamínem C do sady nástrojů na sennou rýmu, ujistěte se, že jste zvolili formu vitamínu C, kterou lze snadno užívat přes den. Neutrient Total C je kombinací pufrovaných minerálních askorbátů s formou vitaminu C rozpustnou v tucích zvanou askorbylpalmitát. Ty jsou šetrné k žaludku a nemají tendenci spouštět typické návaly střev spojené s užíváním vysokých dávek kyseliny askorbové (standardní vitamín C).

Kvercetin a bioperin

Neutrient Total C obsahuje také další užitečné živiny, jako je D-ribóza, DHQuercetin a extrakt z černého pepře zvaný bioperin. DHQuercetin je flavonoid hojně se vyskytující v ovoci a zelenině, který doplňuje působení vitaminu C a bioperin je patentovaný extrakt z černého pepře, který může pomoci podpořit vstřebávání vitaminu C.

Šest tipů pro jednodušší sezónu senné rýmy

1. Použijte zábranu

Je prakticky nemožné odfiltrovat pyl ze vzduchu, který dýcháte, ale není nemožné snížit množství pylu vstupujícího do vašich dýchacích cest.
Existuje spousta přírodních bariérových krémů z včelího vosku, které lze použít v nosních dírkách, které zachycují pyl vstupující do nosu a brání mu v kontaktu s vašimi buňkami. Mnoho pacientů to považuje za dobrý způsob, jak zmírnit své příznaky.

2. Sladký med

Odvěkou tradicí v boji proti senné rýmě je zařadit do svého jídelníčku místně vyrobený med. To pomáhá vašemu tělu vybudovat přirozenou obranu proti pylům, kterým jste vystaveni ve vaší oblasti.

3. Omezte alkohol

Víno, alkohol a pivo zhoršují příznaky senné rýmy, a to proto, že všechny tyto alkoholické nápoje obsahují také histamin, chemickou látku, která přirozeně vyvolává alergickou reakci na pyl.

4. Omega 3 zaměření

Podle výzkumu publikovaného v European Journal of Clinical Nutrition snižuje strava bohatá na omega-3 tuky riziko senné rýmy. Proto je důležité, abyste do svého každodenního jídelníčku zařadili tučné ryby, vlašské ořechy, lněná semínka a chia semínka, abyste získali omega-3 mastné kyseliny v sezóně senné rýmy!

5. Uklidněte se!

Je také třeba připomenout, že stres může zvýšit citlivost těla, což znamená, že nižší hladiny pylu, které by normálně byly tolerovány, náhle začnou spouštět příznaky. Jiné látky znečišťující ovzduší, jako jsou dopravní výpary, mohou také dráždit nosní průchody, což usnadňuje sennou rýmu uchopit.

6. Mléčné hodinky

Potraviny, jako jsou mléčné výrobky, povzbuzují tělo, aby produkovalo více hlenu, což by mohlo zvýšit závažnost vaší alergické reakce.

Připravte se na letošní sezónu senné rýmy, abyste mohli skutečně začít zvládat své příznaky a převzít kontrolu nad létem!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *