Přejídáte se suchým ovocem? 7 Strana

Úvod

Ořechy a sušené ovoce jsou pravděpodobně nejstarší a tradiční superpotraviny, které se doporučují pro optimální zdraví a pohodu. Tyto nutriční zdroje, které jsou nabité blahodárnými účinky bílkovin, železa, hořčíku, zdravých tuků, vitamínu B a vlákniny, jsou ve vaší stravě nezbytností.

Existuje však spousta lidí, kteří věří, že suché ovoce je nezdravé a má vysoký obsah cukru. Pravda nebo lež? V tomto blogu se dozvíme, jak špatné je přejídání suchým ovocem.

Vedlejší účinky – Účinky konzumace příliš velkého množství sušeného ovoce na tělo

Většina odborníků na zdraví a dietologů radí lidem, aby si pravidelně dávali hrst sušeného ovoce, ořechů a semínek. Není pochyb o tom, že sušené ovoce je perfektní alternativou pro svačinu. Jsou velmi zdravé a zároveň výživné, ale to neznamená, že se můžete bezmyšlenkovitě pídit po sušeném ovoci, protože pokud je nekonzumujete s mírou, mohou být zdraví škodlivé:

Zde je stručný přehled toho, jak se nadměrná konzumace sušeného ovoce může podepsat na vašem zdraví a přejídání sušeného ovoce může způsobit velké vedlejší účinky.

Hyperkalémie

Ořechy, jako jsou mandle, kešu, lískové ořechy, vlašské ořechy a pistácie, jsou nejlépe známé pro svůj prospěšný obsah tuků a bílkovin. Nicméně, několik suchých druhů ovoce, jako jsou meruňky a švestky, také obsahuje draslík. Nadměrná konzumace zvyšuje hladinu draslíku v tělesných tekutinách, a tím způsobuje diabetes mellitus, renální insuficienci, arytmii a související chronické stavy.

Zažívací neduhy

Vysoký obsah vlákniny v sušeném ovoci může způsobit zkázu ve střevní výstelce při nadměrné konzumaci. Může způsobit zvýšený tlak na trávení a metabolismus organismu, což má za následek zvýšenou tvorbu plynů, nadýmání, bolesti břicha, zácpu nebo někdy i průjem. Mírná konzumace sušeného ovoce po určitou dobu může zvýšit příjem vlákniny, aniž by to ohrozilo vaše zdraví.

Astma

Oxid siřičitý se často používá ke konzervaci suchého ovoce, jako jsou zlaté rozinky a meruňky. Studie ukázaly, že tato konzervační látka není příliš škodlivá, pokud se konzumuje v omezeném množství. Ale podle odborníků na bezpečnost potravin, pokud je konzumujete nad povolené limity, je mnohem pravděpodobnější, že u jednotlivce vyvolá astma, alergickou reakci a kožní vyrážky. Lidem s astmatem se doporučuje, aby byli opatrní při konzumaci sušeného ovoce.

Přibývání na váze

Výzkum ukázal, že k přibrání 1 libry je potřeba asi 3500 kalorií. Avšak příjem pouze 250 kalorií denně ze sušeného ovoce může způsobit, že jedinec přibere více než 2 kila za jediný měsíc. Sušené ovoce totiž obsahuje relativně vyšší zásoby kalorií než ovoce čerstvé. Náhlý nárůst hmotnosti je spojen s dalšími komplikacemi, jako je obezita, vysoký krevní tlak, menstruační potíže u žen atd. Je proto nutné zajistit minimální příjem sušeného ovoce.

Problémy související s kůží

Studie prokázaly, že sušené ovoce je bohaté na bílkoviny a tuky a může aktivovat mazové žlázy v pokožce, zejména ty na obličeji. Pokud denně sníte hodně sušeného ovoce a ořechů, může to způsobit nadměrnou tvorbu kožního mazu, což vede ke zvýšenému počtu ucpaných pórů a následně k vyššímu riziku akné. Také nadměrné množství mandlí, kešu, pistácií, datlí a vlašských ořechů může vést k nadměrnému tělesnému teplu, což vede k ošklivým pupínkům a vyrážkám.

Nárůst produkce tělesného tepla

Zatímco si občas dáte hrst suchého ovoce, nezpůsobíte si mnoho škody, jeho nadměrná konzumace vede k ohromné ​​tvorbě tepla v těle, které není vhodné pro metabolické enzymy v těle. Omezte příjem mandlí, kešu, vlašských ořechů a rozinek, zejména v létě.

Cukrová havárie

Většina sušeného ovoce je obalena cukrem. Suché ovoce jako rozinky, datle, fíky atd. má navíc vysoký glykemický index, který okamžitě zvyšuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje energetickou hladinu. Pacienti trpící vysokým tlakem by proto neměli konzumovat více, než je doporučená denní dávka.

Závěrečné myšlenky

Suché ovoce jako fíky, rozinky, meruňky, borůvky, brusinky, datle, sušené švestky a ořechy jako vlašské ořechy, pistácie, para ořechy a mandle jsou jednou z nejzdravějších pochoutek, které můžete mít. Mohou být nejlepší náhradou za nezdravé svačiny, jako jsou bramborové lupínky, čokoládové tyčinky, bonbóny a čokoládové koláče. A jejich obsah živin jistě dokáže porazit svačiny z rafinované mouky, jako jsou krekry, cereální tyčinky a preclíky. Jsou skvělou svačinkou na hubnutí, protože zabraňují záchvatovitému přejídání. Překročení však může mít následky. Proto je důležité dodržovat velikost porcí a vyvarovat se přejídání suchým ovocem.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *