Potraviny a nápoje, které vám pomohou detoxikovat vaše plíce

Úvod

Vaše plíce jsou nezbytnou součástí dýchacího systému. Absorbují kyslík, odstraňují znečišťující látky ze vzduchu a zajišťují, aby vaše tělo dostávalo krev bohatou na kyslík, aby vyživovala všechny buňky a tkáně.

Vzhledem k rostoucímu znečištění ovzduší a zhoršování životního prostředí se stalo nutností udržovat zdravé a funkční plíce. S rychlostí, jakou dnes narůstá znečištění ovzduší, začalo mnoho lidí hlásit respirační zdravotní problémy ve velmi mladém věku. Špatná kvalita vzduchu, který dýcháte v důsledku znečištění, znečištěných plynů a průmyslových znečišťujících látek suspendovaných ve vzduchu ucpává; malé komory ve vašich plicích.

Existuje mnoho potravin, které mohou působit jako čističe plic a posílit vaše plíce. Zahrnutí takových položek do vašeho jídelníčku je účinný způsob, jak zlepšit stav vašich plic.

Čtěte také: Jednoduchá dechová cvičení pro zlepšení kapacity plic

Potraviny na čištění plic

Aby vaše plíce správně fungovaly, je životně důležité, aby vaše dýchací cesty byly bez zánětu, otoků a blokád, jako je přebytek hlenu. Čtěte dále a zjistěte některé z nejlepších potravin pro čištění plic, které jsou také prospěšné pro celkové zdraví.

Zelená listová zelenina

Mnoho chemických látek obsažených v zelené listové zelenině je vynikajících pro zachování zdravých plic. Většina brukvovité a zelené listové zeleniny obsahuje antioxidanty, které pomáhají očistit vaše tělo od škodlivých znečišťujících látek. Zelenina včetně květáku, kedlubny, brokolice, kapusty a zelí může pomoci zlepšit funkci plic u lidí s plicními onemocněními, včetně CHOPN a plicní hypertenze, což je onemocnění, které způsobuje vysoký krevní tlak v plicích. Studie navíc ukazují, že příjem výše uvedené brukvovité zeleniny je spojen s nižším rizikem rakoviny plic.

Česnek

Česnek je superpotravina, která obsahuje rostlinnou sloučeninu zvanou allicin, která podporuje zdraví plic. V těle allicin funguje jako silné přírodní antibiotikum, které může pomoci vymýtit respirační infekce, které by mohly zablokovat vaše plíce. Důkazy naznačují, že konzumace syrového česneku může také pomoci proti rakovině plic. Vědci zjistili, že česnek může pomoci při obnově poškození plic způsobeného kouřením, znečištěním a špatnou kvalitou ovzduší.

Zelený čaj

Studie také ukázaly, že pravidelné pití zeleného čaje je jedním ze způsobů, jak udržet plíce bez přebytečného hlenu a v dobrém zdraví. Podle výzkumu mají extrakty zeleného čaje silné antioxidanty, které jsou silnější než vitamín C. Zdraví prospěšné vlastnosti zeleného čaje jsou také prospěšné pro podporu mozkových funkcí, boj proti několika malignitám a podporu kardiovaskulárního zdraví. Zelený čaj navíc pomáhá napravit poškození plic způsobené kouřením.

Zrzavý

Zázvor je přírodní protizánětlivá potravina, která vám pomáhá lépe dýchat. Zvýšené používání zázvoru může zabíjet bakterie, které spouštějí život ohrožující plicní infekce. Je to jeden z nejpoužívanějších domácích prostředků k léčbě respiračních problémů, jako je kašel a nachlazení, protože zázvor účinně posiluje imunitní systém. Studie a výzkumy ukazují, že doba zotavení z respirační infekce může být urychlena a množství hlenu, který ucpává vaše průdušky, může být sníženo díky schopnosti zázvoru zmírňovat zánět. Podle přehledu terapeutických přínosů zázvoru jej lze použít ke zmírnění příznaků astmatu a dalších respiračních stavů. Další vědecké výzkumy protizánětlivých vlastností zázvoru ukázaly možnosti snížení růstu buněk rakoviny plic.

Klikněte sem a dozvíte se o: Kompletní průvodce, který vás ochrání před nepříznivými účinky znečištění ovzduší

Rajčata

Rajčata jsou nabitá vitamínem C, který je skvělý pro fungování vašich plic. Jsou nejlepším zdrojem lykopenu, pigmentu spojeného se zdravím plic. Konzumace rajčat a produktů na bázi rajčat, jako je rajčatová šťáva, je dobrá pro zdraví dýchacích cest. Může snížit komplikace spojené s chronickými stavy postihujícími dýchací systém, jako je chronická obstrukční plicní nemoc, astma a cystická fibróza. Strava bohatá na rajčata může působit proti poškození plic způsobenému kouřením.

Červená řepa

Červená řepa je úžasná na detoxikaci plic. Jsou extrémně bohaté na hořčík, vitamín C, draslík a karotenoidy, které přispívají k dobrému zdraví plic. Výzkumné studie prokázaly, že červená řepa je bohatá na dusičnany, které pomáhají zlepšit funkci plic. Dusičnany napomáhají relaxaci krevních cév, snížení krevního tlaku a lepšímu příjmu kyslíku.

Závěrečné myšlenky

Začlenění potravin na čištění plic do vaší stravy spolu s úpravami životního stylu může pomoci chránit vaše plíce a dokonce snížit poškození plic a příznaky plicních problémů, jako je CHOPN. Takže nezapomeňte přidat tyto potraviny do své každodenní stravy, aby se vám lépe dýchalo a zlepšilo se vám zdraví plic v dlouhodobém horizontu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *