Potravinové tipy pro matky k prevenci cukrovky u dětí

Úvod

Diabetes u dětí je v dnešní době vážným problémem. Může to mít nebezpečný dopad na jejich zdraví a nadále je navždy pronásledovat a způsobovat četné zdravotní komplikace. Pokud není cukrovka pod kontrolou, může způsobit řadu vážných zdravotních problémů. Je proto velmi důležité, aby rodiče vzali na vědomí toto závažné onemocnění a podnikli kroky k prevenci takového nebezpečného onemocnění u svých dětí. Je také důležité být si vědom časných známek a příznaků diabetu u dětí a přijmout nezbytná opatření, která pomáhají při zmírnění onemocnění. Dieta hraje důležitou roli v prevenci diabetu u dětí.

Můžete zkusit povzbudit své dítě od raného věku, aby přijalo zdravé návyky, jako je jíst zdravá jídla a vyhýbat se smaženým jídlům, jako jsou hranolky nebo hranolky.

Podle výzkumu bylo v Indii zjištěno asi 98 000 dětí s diabetes mellitus 1. typu. Chronické onemocnění známé jako dětský diabetes je definováno neschopností těla produkovat inzulín v důsledku autoimunitní smrti beta buněk, které produkují inzulín.

Vaše dítě nemusí konzumovat žádné speciální potraviny, ale jako maminka můžete svému dítěti připravovat lahodná jídla pomocí široce dostupných produktů, které mohou cukrovce předcházet. V tomto příspěvku na blogu probereme pár tipů na potraviny, které mohou v prevenci diabetu u dětí výrazně pomoci.

Rychlé tipy na jídlo, jak se vyhnout cukrovce u dětí

Extra ovoce a zelenina

Jíst ovoce a zeleninu je opravdu zdravé, jak všichni víme. Vždy se snažte zahrnout do jídla ovoce a zeleninu, nebo pokud mají vaše děti mezi jídly hlad, nabídněte jim ovoce jako svačinu. Díky tomu mohou být schopni získat vitamíny, minerály a vlákninu, které jejich tělo každý den potřebuje, aby podpořilo jejich celkové zdraví.

Pokud přemýšlíte o tom, zda je třeba se vyhnout ovoci, protože obsahuje cukr, pak Ne, je odpověď. Celé ovoce prospívá všem a výjimkou nejsou ani lidé s cukrovkou. Ačkoli je cukr obsažen v ovoci, je to přírodní cukr. Přidaný cukr, také známý jako volný cukr, který se nachází v potravinách, jako je čokoláda, sušenky a koláče, se od toho liší.

Vyhýbejte se slazeným nápojům

Slazeným nápojům je třeba se za každou cenu vyhnout. Dnešní trh nabízí různé nápoje, které by vaše děti mohly přilákat; zvolte raději vodu. V mnoha druzích perlivé vody je přítomno jen málo náhražek cukru. Zkuste vyluhovat vodu s čerstvým ovocem a bylinkami, abyste ji ochutili, aniž byste svým dětem přidali další cukr nebo kalorie. Občas lze dát křišťálově světlé limonády bez cukru nebo neslazené přírodní šťávy.

Zdravé jídlo

Možnosti snídaně pro vaše děti mohou zahrnovat besan cheela nebo chléb s tvarohem a zeleninou. Poměr sacharidů k ​​bílkovinám je tedy příznivý. Poha je také dobrá volba, ale ujistěte se, že přidáte hodně zeleniny, včetně fazolí a mrkve.

K obědu si můžete připravit výživný oběd se salátem ze čtvrt talíře, miskou raita, vámi vybranou zeleninou, jako je bhindi (okra), a jednou miskou dalu s rýží.

Ne že by děti s cukrovkou nemohly jíst v restauraci. Aby se zabránilo nadměrnému požitkářství, je třeba při jídle venku zvážit velikost porcí.

Závěrečné myšlenky

Přizpůsobení se změně může nějakou dobu trvat. Pokud však začnete nyní, vaše dítě bude i v budoucnu dodržovat zdravé stravovací návyky. Také uvidíte, jak vaše dítě kráčí po zdravé a dobré životní cestě.

Pro zdravou výživu dětí odborníci radí tradiční domácí thali, které obsahuje vyváženou směs neškrobové zeleniny, bílkovin a komplexních sacharidů. Nemusíte pro své dítě shánět exotickou zeleninu. Je to nejlepší způsob, jak mohou matky poskytnout svým dětem, ať už s diabetem nebo ne, výživnou a zdravou stravu.

Je důležité, aby rodiče pravidelně sledovali hladinu cukru v krvi svého dítěte a vyhledali lékařskou pomoc, pokud mají podezření, že jejich dítě má cukrovku. Včasnou diagnózou a léčbou lze cukrovku zvládnout a předejít jejím komplikacím. Pokud si myslíte, že vaše dítě má příznaky cukrovky, kontaktujte svého lékaře.

Pokud je vaše dítě diabetik, pak jeho léčebný plán musí také brát v úvahu psychosociální aspekty života s diabetem, jako je sledování duševní a emoční pohody. Pro děti s dlouhodobými zdravotními problémy může být obtížné najít si přátele, mít ze sebe dobrý pocit a cítit se zahrnuty a podporovány doma i ve škole.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *