Nenechte chladné a mrazivé zimní dny vykolejit vaši fitness rutinu. Zde je několik nejlepších fitness tipů, jak udržet venkovní fitness režim, když ztrácíte hodiny denního světla.
Během jarních, letních a podzimních měsíců je mnohem snazší zařadit se na kolo, běhat nebo chodit před prací nebo po ní. Probouzení se do tmavých rán a ztráta denního světla u čaje však znamená, že váš venkovní fitness režim by se během soumraku mohl začít cítit méně žádoucí nebo dokonce nebezpečný.
Outdoorové vybavení pro vynikající trénink
Ve srovnání s dlouhými suchými teplými letními dny na vás může příroda zasáhnout zcela novou sadou fitness výzev. Tajemstvím toho, jak pokračovat v tréninku v divokém zimním terénu místo přechodu na běžecký pás, je investovat do zimního fitness vybavení. Pokud jste běžec, pak si udržte tempo tím, že investujete do páru tenisek s voděodolnou horní membránou, která odolá zimním lijákům. Integrovaná vysoká ponožka pomáhá zabránit dešťové vodě, sněhu a kalu, aby se dostaly do vašich tenisek a udrží vaše nohy při tréninku v suchu a teple. Dále se poohlédněte po trenažéru s tvrdou a odolnou podrážkou navrženou tak, aby přilnula k měkkému a bahnitému povrchu, aby se minimalizovalo uklouznutí a zakopnutí, které by mohlo vést ke zranění.
Odrazte a osvětlete pro bezpečnost silničního provozu
Pokud svůj běh nebo jízdu na kole přizpůsobujete pracovnímu nebo rodinnému rozvrhu, můžete trénovat ve tmě, takže si vyberte tenisky a oblečení s odrazkami pro větší zimní bezpečnost na silnicích. A když už mluvíme o tmě – může být nápadem investovat do dobré fitness svítilny – věci, které je třeba zvážit, jsou lumeny (jas), doba hoření (doba před dobitím), dosah (délka paprsku) a hmotnost. Přibližným cílem je 300+ lumenů, minimální doba hoření 2-3 hodiny, dosah 70+ metrů a hmotnost kolem 100 g. Výběr dobíjecí čelové svítilny pomáhá šetřit peníze za baterie, ale také udržuje váš zdroj světla šetrnější k planetě.
Toastové ruce pro extra sílu pedálů
Pokud jste spíše cyklista než běžec, pak je čas zaměřit se na své prsty, protože tyto číslice na řídítkách by mohly na vaší zimní cyklostezce mít mrazivý zásah. Tepelné cyklistické rukavice s extra přilnavostí a odrazkami jsou nezbytnou součástí zimní cyklistické výbavy. Pro další vrstvu toastového pohodlí investujte do některých tepelných ohřívačů rukou, tyto samolepicí podložky poskytují 8hodinové pohodlí v rukavicích, které vám pomohou prodloužit dobu šlapání.
Pohodlné sacharidy pro zimní metabolismus
Jídlo je klíčem k podpoře jakéhokoli tréninkového režimu a bez dostatečného množství sacharidů by vaše tělo mohlo mít potíže s výrobou veškerého tepla a energie potřebné k udržení a posílení vašeho venkovního zimního tréninku. Omezování sacharidů je známá strategie pro letní regulaci hmotnosti, ale pokud trénujete venku, musíte si uvědomit, že zimní trénink může vyžadovat zdravou porci pohodlných sacharidů. Stále je dobré vyhýbat se rafinovaným sacharidům (bílý chléb, bílá rýže, těstoviny, koláče, sušenky, croissanty a pečivo), sladkým svačinám a sladkým nápojům, protože tyto potraviny obvykle nepodporují rovnováhu krevního cukru a mohou vytvářet energetické maxima následované energií. propady. Zahrnutí velkého množství čerstvého ovoce a zeleniny a komplexních sacharidů, jako je čočka, luštěniny a celozrnné výrobky (celozrnný chléb, celozrnné těstoviny, hnědá rýže, červená rýže, quinoa, oves a žito), pomáhá dodávat trvalou energii a zimní pohodu.
Nechte si zkontrolovat štítnou žlázu
Není nic neobvyklého, když v zimních měsících zasáhnete pár nízkých dnů, kvůli kterým budete chtít pověsit tenisky a vydat se do hluboké zimní hibernace. Doufejme, že je to jen letmý pocit, který se zabaví ve dnech, kdy je počasí obzvlášť tvrdé. Pokud však tyto pocity přetrvávají a doprovázejí je studené ruce a nohy, pocit chladu, únava, suchá kůže, přibírání na váze, svalová slabost a vypadávání vlasů, pak je vhodné zamířit ke svému praktickému lékaři na kontrolu štítné žlázy. Štítná žláza produkuje hormon tyroxin, který pomáhá podporovat metabolismus a tvorbu energie. Minerály selen a jód přispívají k normální funkci štítné žlázy. Mezi potraviny bohaté na selen patří para ořechy, chia semínka, lněná semínka, slunečnicová semínka, tuňák a tofu. Zatímco jód se nachází v mořských řasách, tresce, mléce a krůtě. Zahrnutí těchto potravin do vašeho jídelníčku je důležité pro všechny sportovce s intenzivním tréninkovým plánem.
Přeměna sacharidů na buněčnou energii
Jíst správné sacharidy je jen jedna část energetické rovnice. Během procesu trávení se z potravin obsahujících sacharidy uvolňuje cukr a škrob. Jakmile jsou tyto živiny vstřebány do těla, vstupují do buněk, kde je enzymy a buněčné složky přeměňují na jednotky energie zvané ATP v komplexní sérii reakcí souhrnně nazývaných metabolismus. Tyto enzymy však potřebují kyslík a určité živiny, aby fungovaly efektivně, a proto hořčík, železo, mangan a vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12 pomáhají podporovat normální energetický metabolismus.
Vitamíny B se přirozeně nacházejí v potravinách, které nejsou rafinované, jako jsou komplexní sacharidy a celozrnné výrobky – dokonalá přirozená synergie. Hořčík, železo a mangan se nacházejí v zelené listové zelenině, ořechách, semenech a ovsu. Mnohé z těchto živin jsou také obsaženy v Altrient Liposomal Vitamin B and Mineral Complex, vysoce vstřebatelném doplňku, který by mohl pomoci doplnit dietní hladinu některých základních živin potřebných pro metabolismus během intenzivních tréninkových režimů.
Udělejte z Acetyl L-karnitinu svůj zimní trénink BFF
Nabrat energii, abyste se mohli cítit motivováni vzdorovat zimnímu počasí a chodit na tréninky ven, může být těžké projevit, když se cítíte unavení a zastrčení v útulném interiéru. Přírodní látka zvaná karnitin by mohla být odpovědí, která vám pomůže vstát z pohovky a do tenisek. Karnitin je přirozeně se vyskytující látka odvozená od aminokyseliny a nachází se téměř ve všech buňkách v těle, zejména v srdci a kosterních svalech, které využívají tuk pro energii. Hladiny karnitinu přirozeně klesají, jak stárneme, takže je důležité věnovat pozornost živinám, čím jste starší!
Karnitin hraje klíčovou roli při výrobě energie v mitochondriích – elektrárnách buněk, kam dopravuje mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které se spálí nebo „zoxidují“ na výrobu energie. Tato energetická živina se přirozeně vyskytuje v dobrém množství v červeném mase a mléčných výrobcích a malé množství je také přítomno v pšenici, avokádu, chřestu, tempehu a arašídovém másle. Pokud tyto potraviny nepatříte do vašeho každodenního jídelníčku nebo jste vegani či vegetariáni, pak může být doporučeným doplňkem k podpoře výživy při zimním tréninku suplementace lipozomální formou Acetyl L-karnitinu.