Pomáhá masážní terapie snížit úzkost? Nejlepší průvodce 2020

Masážní terapie může být prominentní metodou relaxace, ale její výhody jdou daleko za to. Četné studie ukázaly, že masáž může být užitečná v boji proti široké škále onemocnění, od spánkové apnoe a bolesti sedacího nervu až po závažnější problémy, jako jsou srdeční choroby a vysoký krevní tlak.

Masážní terapie může mít také různé výhody pro naše psychické zdraví; dokáže zmírnit každodenní stres a může být užitečným nástrojem v boji proti úzkosti. Stručná odpověď na otázku v názvu tedy zní, ano, masážní terapie pomáhá při snižování úzkosti.

co je úzkost?

Jednoduše řečeno, můžete říci, že úzkost je přirozenou reakcí těla na stres. Stres je však do určité míry normální a každý pociťuje čas od času úzkost, například když má zkoušku nebo pracovní pohovor.

Když mluvíme o úzkosti jako o psychickém stavu, máme na mysli generalizovanou úzkostnou poruchu, což je přehnaná forma normální úzkosti a je jako chronický stav. Lidé postižení generalizovanou úzkostnou poruchou pociťují neustále úzkost a stres, což může být velmi špatné pro jejich zdraví.

Podle statistik GAD postihuje přibližně 6,8 milionu Američanů a ženy jsou jím postiženy dvakrát častěji než muži.

Léčba úzkosti:

Úzkost se nejčastěji léčí kognitivně behaviorální terapií a léky proti úzkosti. Ačkoli je CBT užitečným nástrojem pro její léčbu, farmaceutické pilulky proti úzkosti mohou mít mnoho nebezpečných vedlejších účinků, což je to, o čem jsou alternativní způsoby léčby zvažovány pro boj s úzkostí.

Masáž se ukázala jako jedna z nejúčinnějších alternativ léků. Pokud se provádí v kombinaci s CBT, může to být velmi životaschopná léčba generalizované úzkostné poruchy.

Podle nedávných zpráv z Mayo Clinic může 60minutová masáž přispět k 305% snížení úrovně stresu.

V nedávné studii publikované v časopise o depresi a úzkosti bylo zjištěno, že účastníci, kteří byli pravidelně masírováni po dobu 12 týdnů, zaznamenali průměrný 50% pokles příznaků úzkosti. Kromě toho symptomy zůstaly nízké po značnou dobu i po ukončení masážní terapie. Proto lze pravidelnou masáž využít jako dlouhodobé řešení úzkosti.

Kromě uklidňujících účinků je masáž také velmi užitečná při spočítání několika příznaků úzkosti. Například masážní terapie může být prospěšná v boji proti nespavosti a spánkové apnoe. Sehnat masážního terapeuta, který vám pomůže spát každou noc, však není tak snadné.

Investici do masážního křesla byste proto měli zvážit. Můžete najít mnoho úžasných robotická masážní křesla které vám pomohou lépe spát. Masážní křesla vám navíc mohou pomoci uvolnit svalové napětí, které je dalším běžným fyzickým příznakem úzkosti.

Vliv masážní terapie na stres:

Odborníci se shodují, že chronický stres je primární příčinou generalizované úzkostné poruchy a studie také ukázaly, že masáž je prospěšným nástrojem proti stresu. Kromě snížení hladiny kortizolu v našem těle může masáž také vyvolat uvolňování dopaminu, který je také známý jako hormon potěšení. Masáž navíc snižuje srdeční tep, krevní tlak, což také pomáhá předcházet stresu a nakonec i úzkosti.

Další léčba úzkosti:

Přestože je masáž jednou z nejpříjemnějších přírodních léčebných postupů při úzkosti, existuje několik různých přirozených způsobů, jak lze stresu a úzkosti čelit. Například akupunktura, jóga, cvičení a dokonce i úprava stravy a opuštění špatných návyků, jako je pití a kouření, vám mohou pomoci v boji proti úzkosti.

Závěrem lze říci, že úzkost je vážná nemoc, která, pokud není pod kontrolou, může vést k nevyléčitelným nemocem a může být škodlivá pro vaši kariéru a kvalitu života. Masáž je však velmi účinný způsob, jak čelit úzkosti; tak to zkus.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *