Plánujete nakoupit? Důležité body, které si nemůžete dovolit přeskočit

Úvod

Tetování je v současnosti nejmódnějším trendem, který volí lidé bez ohledu na věkovou skupinu, povolání a životní styl. Nechat se tetovat není úplně jednoduché. Kromě toho, že je to bolestivý proces, je to volba, kterou uděláte, abyste si umělecké dílo ponechali na svém těle trvale. Je důležité se ujistit, že jste na takový proces připraveni. Musíte být připraveni nejen utrácet peníze za proceduru, ale také se o tetování náležitě starat, pokud o tetování uvažujete.

Tetování je trvalé znaménko nebo vzor, ​​který se vytvoří na kůži vložením pigmentů přes malé vpichy do epidermis. Typicky ruční zařízení podobné šicímu stroji používá tatér k opakovanému propíchnutí kůže jednou nebo více jehlami. Jehly při každém vpichu vstříknou malé kapičky inkoustu.

Do značné míry však ignorujeme hygienické hledisko ve prospěch designu a barvy tetování.

Lidé se stále nechávají tetovat a dělají to z různých důvodů. Je však důležité si uvědomit všechna nebezpečí, než se rozhodnete nabarvit si kůži.

Alergické reakce

I když jste v minulosti měli tetování, barviva nebo tetovací inkoust mohou způsobit, že vaše pokožka bude alergicky reagovat. Projevuje se jako svědivá vyrážka. Pro citlivé dospělé představuje vážné riziko. Nejlepší je otestovat inkoust na malé ploše pokožky a nechat jej 30 minut před tetováním. Můžete bezpečně jít, pokud nedojde k žádné alergické reakci.

Komplikace s MRI

Existuje malá možnost, že by vyšetření MRI mohlo narušit vaše tetování, pokud to váš lékař povolí. Mezi následky patří svědění a otoky. Pokud bylo vaše tetování napuštěno inkoustem s použitím méně kvalitních pigmentů nebo pokud se jedná o starší tetování, vaše pravděpodobnost, že zažijete takové reakce, může být vyšší.

Pokud se obáváte, že vaše tetování bude rušit vyšetření magnetickou rezonancí, doporučuje se to nejprve sdělit lékaři.

Mohlo by to ovlivnit, jak se potíte

Tetování může zasahovat do toho, jak se vaše pokožka potí – ve srovnání s kůží bez inkoustu. Tetovaná kůže uvolňuje asi o 50 % méně potu. Některé studie také zjistily, že sodík v potu byl koncentrovanější, když se uvolnil z tetované kůže.

Může skrývat rakovinu kůže

Potenciál pro skrytí důkazů o rakovině kůže nebo jiných kožních onemocněních je dalším problémem spojeným s tetováním. Patří mezi ně odhalení mateřských znamének, červených skvrn a dalších náznaků, že kožní problém může existovat, ale zůstat bez povšimnutí.

Opatření, která musíte udělat po tetování

  • Nedotýkejte se tetované kůže. Používejte jemné čisticí prostředky, vodu a měkký dotek. Vyvarujte se používání přímých proudů vody ve sprše na čerstvě potetovanou pokožku. Osušte oblast poklepáním, nikoli třením.
  • Nechat si tetovat je podobné jako podstoupit kosmetickou operaci. Musíte dodržovat vše, co vám tetovací umělec doporučí, abyste se co nejrychleji zotavili, stejně jako byste poslouchali doporučení svého lékaře o následné péči. Pokud budete ignorovat jeho pokyny, můžete utrpět komplikace.
  • Zabraňte kontaktu s vodou.
  • Pokud po tetování dostanete alergickou reakci, infekci kůže nebo infekci přenášenou krví, okamžitě se poraďte s lékařem, aby bylo možné co nejdříve léčit.

Závěrečné myšlenky

Navzdory nástupu moderních technologií v tetování je stále důležité správně zkoumat a kontaktovat odborníka na tetování. Chcete-li snížit riziko zjizvení a dalších vedlejších účinků, musíte dodržovat řádnou následnou péči a preventivní opatření.

I když tetování s sebou nese jakékoli riziko, pravděpodobnost nepříznivých následků lze snížit tím, že si je uvědomíte předem.

Pro některé lidi může být tetování stresující, takže je důležité se před nabarvením pořádně najíst.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky

Q Má tetování dlouhodobé účinky?

Tetování může způsobit autoimunitní a zánětlivá onemocnění kůže.

Q Ovlivňuje tetování vaši krev?

Nemoci přenášené krví, jako je rezistence na meticilin Staphylococcus aureus (MRSA), hepatitidu B a hepatitidu C lze získat, pokud bylo tetovací zařízení kontaminováno infikovanou krví.

Q Jaké jsou výhody tetování?

Bylo prokázáno, že inkoust zvyšuje sebevědomí a sebevědomí. Někteří lidé věří, že díky tetování mohou lépe vyjádřit své vnitřní já.

Q Jaký je správný věk na tetování?

Nejlepší možností je odložit tetování do 18 let, ale pokud se prostě nemůžete dočkat, existují různé způsoby, jak si tetování se souhlasem rodičů pořídit.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *