Pět nejlepších tipů pro zdraví mužů

Moderní muž sice vyměnil oblek za džíny a hipsterský plnovous, ale i když je kancelářské oblečení uvolněnější, hodiny práce jsou, přiznejme si, ještě náročnější. Jak tedy sakra muži najdou čas nebo energii navíc, aby si odpočinuli, stýkali se nebo se zavázali ke fitness plánu? Zde je několik tipů pro zdraví a životní styl, které vám pomohou vyřešit některé běžné mužské zdravotní problémy…

1. Mysl fit

Náročné kariéry mohou mít jistě své problémy, které mohou být pociťovány fyzicky, mentálně a emocionálně. Pokračující tlak spojený s dlouhými pracovními dny, dojížděním, častým cestováním na dlouhé vzdálenosti napříč různými časovými pásmy, snahou o splnění prodejních cílů, oslovováním nových klientů a zodpovědností za řízení a inspirování týmu zaměstnanců složených z různých osobností přispívají ke stresujícímu pracovnímu prostředí. Pokračující stres a únava mohou mít dopad na vaši schopnost podávat nejlepší výkony a běžným zvykem na pracovišti je obrátit se na kofein, abyste se během dne cítili rozrušeni. Kofeinové bzučení je však často krátkodobé a může být následováno výrazným poklesem energie. Živiny, jako jsou vitaminy B, které se nacházejí v celozrnných obilovinách, čočce a luštěninách, spolu s omega-3 tuky, které se nacházejí v tučných rybách, jako je losos, makrela, čerstvý tuňák a pstruh, přispívají k normálním kognitivním funkcím. Minerál hořčík plus vitamín C a vitamíny B také pomáhají podpořit tělo v období stresu. Pokud vám dlouhá pracovní doba často ztěžuje dosažení zdravé vyvážené stravy, pak je chytrým tahem zvážit suplementaci lipozomálními vitaminy B a minerálním komplexem a samostatným lipozomálním vitaminem C.

2. Super buff

Pokud se cítíte na hubenou postavu a rádi byste prozkoumali, jak vyvinout více alfa postavu, pak stojí za to vyhledat místního osobního trenéra, který vám sestaví realistický program posilování, abyste mohli chodit do posilovny s cílem nabrat síly. na svalové hmotě. Napumpování železa je klíčovou součástí kulturistického programu, ale pokud se chcete zaměřit na získání superbuffu, pak je dobrý nápad podpořit váš režim v posilovně dietou s vysokým obsahem bílkovin. Nezapomeňte vyvážit své svalové tréninky dostatečným protažením a relaxací, abyste předešli svalovému napětí, výronům a křečím. Nyní je na výběr spousta rostlinných proteinových prášků, které lze snadno přidat do ranních nebo potréninkových smoothies. Izolované hrachové, rýžové nebo konopné proteinové prášky mají tendenci poskytovat dobrou škálu aminokyselin, které jsou stavebními kameny pro tělesné proteiny. Minerál hořčík je dobře známý pro svou roli při napomáhání svalům uvolnit se a relaxovat. Mezi potraviny, které poskytují přirozený zdroj hořčíku, patří zelená listová zelenina, ořechy a semena, takže je můžete začít zařazovat do svého týdenního obchodu. Pokud je však váš režim v posilovně obzvláště intenzivní, může vám prospět doplnění zásob hořčíku ve stravě pomocí lipozomálního hořčíkového doplňku.

3. Břišáky

Pokud jde o zdraví mužů, je dobré dávat pozor na velikost svého břicha, protože poměr mezi boky a pasem poskytuje silný ukazatel rizika kardiovaskulárních onemocnění. Jak ženy stárnou, mohou očekávat, že zaznamenají nárůst hmotnosti kolem boků a pasu, ale u mužů je rozšíření středního věku typičtější právě kolem pasu. Čím větší je váš pas v porovnání s obvodem vašich boků, tím větší je riziko zdravotních problémů souvisejících se srdcem.

Podniknout kroky k přechodu na zdravou stravu a vyměnit slazené nealkoholické nápoje za vodu je pozitivním krokem vpřed pro vaše celkové zdraví a pohodu a dobrou strategií, která vám pomůže podpořit zdravou regulaci hmotnosti. Prověřte si alkoholovou realitu tak, že sečtete jednotky alkoholu, které vypijete za týden, a opakujte to po celý měsíc. Možná vás čeká překvapení, protože možná vracíte zpět více jednotek alkoholu, než si myslíte. Ve skutečnosti tyto kalorie v pivu mohou být vzdušnou čarou pro vaše břicho, takže si svůj typ alkoholického nápoje vybírejte moudře.

Pokud jde o spalování tukového (břišního) tuku, možná zjistíte, že přerušovaný půst vám může přinést výsledky, ve které doufáte. Tato dietní metoda zahrnuje výběr dvou po sobě jdoucích dnů v týdnu a jedení během osmihodinového okna, což v konečném důsledku znamená, že držíte půst 16 hodin denně. Většina z tohoto půstu může proběhnout přes noc, což pomáhá učinit tento styl stravování mnohem dosažitelnějším. Například, pokud máte své první jídlo dne v 10:00 a večeři dokončíte v 18:00, po zbytek času se postíte. Teorie je taková, že během 16 hodin půstu vaše tělo začne mobilizovat tukové zásoby pro energii. Jakmile si zvyknete jíst během osmihodinového okna, můžete během těchto dvou dnů snížit kalorie až na 1 000 kalorií denně, což je úroveň kalorií, která je podle výzkumu nejužitečnější pro spalování tuků a hubnutí pro přerušované postní dny.

4. Podpora termogeniky

Některé potraviny a živiny pomáhají přirozeně podporovat proces termogenity, což je spalování uloženého tuku na energii. Zelený čaj, MTC (triglyceridy se středním řetězcem), které se nacházejí v kokosovém oleji, a acetyl L-karnitin, všechny mají rozsáhlé věrohodné klinické studie a jsou dostupné jako doplňky výživy. Pokud jde o L-karnitin, vyplatí se zvolit lipozomální doplněk, protože se ukázalo, že tato forma má lepší míru vstřebávání. Dobrou zprávou je, že všechny tři tyto živiny doplňují principy přerušovaného půstu, takže mohou přispět k tomu, že během dvou dnů v týdnu budete držet půst navíc trochu nutriční podpory.

5. Pozor na manopauzu!

Výzkumy začínají naznačovat, že manopause je skutečná věc. Jak muži stárnou, hladiny testosteronu začínají klesat a to může mít dopad na náladu, energii, pud, ambice, libido, spánek a soustředění. Tělu nějakou dobu trvá, než se přizpůsobí novým hladinám hormonů, a během tohoto přechodu je důležité udržet svůj životní styl a pohodu v rovnováze s dostatečným odpočinkem, zdravým jídlem a jemným cvičením. U některých mužů manopauza zvýrazňuje přibírání na váze, takže je důležité hlídat si velikost porcí, omezit škrobové sacharidy a alkohol a přiklonit se více ke zdravému středomořskému stylu stravování.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *