Pět jednoduchých tipů na péči o vlasy na začátku zimy

Úvod

Není nic lepšího než zima, když se můžete schoulit u topení s šálkem horkého čaje a útulnou vlněnou dekou. Při zimních radovánkách můžete své vlasy ignorovat. Vzhledem k tomu, že zimní období způsobuje suchý a chladný vzduch, vaše vlasy se stávají křehkými a náchylnými k lámání.

Je zajímavé poznamenat, že zatímco mnoho jedinců se soustředí na zimní péči o pleť, vlasy jsou z velké části ignorovány, díky čemuž jsou vaše vlasy suché a křehké a hrozí jejich lámání.

Chcete-li si osvojit účinný režim péče o vlasy s chladnějším a chladnějším obdobím, pokračujte ve čtení a zjistěte, co byste měli dělat.

Top 5 výhod přijetí tipů zimní péče o vlasy

Pravidelné mazání

V těchto mrazivých zimních měsících pravidelná masáž vlasů a pokožky hlavy přírodními oleji, řekněme jednou nebo dvakrát týdně, posílí vlasové folikuly, vyživí kořínky a zvýší prokrvení vlasových kořínků.

Mějte na paměti, že během zimy se kutikuly vašich vlasů extrémně vysušují, což způsobuje roztřepené konečky a lámání. Proto byste měli během zimního období věnovat svým lasům zvýšenou pozornost pravidelnými masáží horkým olejem.

Příjem vody a zdravých tuků

Vyhněte se dehydrataci a konzumujte dostatek zdravých tuků obsažených v ořeších, jako jsou mandle, kešu oříšky, arašídy a dýňová semínka, aby byly vaše vlasy zdravé od kořínků ke konečkům. Zdravé tuky mohou poskytnout protein, který vaše vlasy potřebují, díky čemuž jsou zevnitř silnější a zdravější. Nejen, že mohou snížit riziko lámání, ale mohou také zlepšit lesk vašich vlasů a snížit krepatění, které je důsledkem nedostatku bílkovin.

Hluboké podmiňování

Co je lepší než vlasová maska ​​pro dodatečnou péči o extra suchost vašich vlasů? Můžete si koupit nebo vytvořit vlastní hloubkově kondicionující vlasovou masku. Jednoduše smíchejte trochu jogurtu, kapslí vitamínu E, medu a olivového oleje a nechte směs 15 až 20 minut. Olivový olej a med vlasy vyživí a jogurt poslouží jako přírodní kondicionér.

Změňte způsob mytí vlasů

Nelze popřít skutečnost, že během suchých zimních měsíců vaše vlasy vyžadují více maštění, protože přírodní oleje vylučované pokožkou hlavy nestačí. Tyto ochranné oleje dodávají pokožce hlavy životně důležitou vlhkost, která se může z vlasů ztratit přílišným šamponováním. Používejte jemný šampon, který je vhodný pro váš typ vlasů a vlasové pokožky a omezte množství mytí vlasů na jeden až dvakrát týdně.

Kromě toho se vyhněte mytí vlasů pohyby tam a zpět, protože to může podporovat zacuchání, lámání a oslabení vlasových folikulů.

Pečlivě pročešte

Suché zimní vlasy mají tendenci se strašně cuchat. Myšlenka je tedy opatrně postupovat směrem dolů od středu délky vlasů a používat hřeben se širokými zuby, abyste se vyhnuli lámání a snížili tlak na pokožku hlavy.

Závěrečné myšlenky

Aby vaše vlasy přežily zimu, potřebují své přírodní oleje. Nezáleží na tom, kolik kondicionéru nebo oleje použijete, čím více ho smyjete, tím se stane sušším. Během chladného počasí se snažte umýt prádlo častěji.

A při mytí používejte jemné šampony, které jsou šetrné k vlasům. Výše jsme zmínili několik užitečných tipů zimní péče o vlasy, které byste měli mít na paměti pro zdravé vlasy.

Kromě toho se ujistěte, že vybíráte produkty, které jsou pro vaše vlasy výživné, a pečlivě si přečtěte etiketu všech produktů, které používáte. Vybírejte přírodní a čisté produkty.

Kromě toho byste také měli absolvovat preventivní zdravotní prohlídky, pokud pociťujete nadměrné vysušení vlasů nebo lupy. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě. Kromě těchto zdravotních testů byste se měli také rozhodnout pro genetické testování, abyste věděli o všech základních zdravotních stavech.

Q1. Jak mohu získat hedvábné vlasy v zimě?

Vždy aplikujte kondicionér spíše na tělo vlasů než na pokožku hlavy; před opláchnutím jej nechte na místě ne déle než 30 sekund.

Q2. Jak mohu pečovat o své vlasy doma?

Používejte šampony bez chemikálií.
Vysušte si vlasy přirozeně.
Správně naolejujte vlasy.
Pro přirozený styling vlasů použijte hřeben se širokými zuby.

Q3. Jak mohu mít krásné vlasy každý den?

Vyberte si správný šampon
Vyhněte se horké vodě
Nemyjte si vlasy často
Aplikujte aloe vera.

Q4. Jak mohu přirozeně posílit vlasy?

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *