Pět hlavních výhod vitamínů B

Vitamíny B jsou životně důležité pro tolik funkcí v těle, že bez nich by bylo těžké udržet si optimální zdraví. Významně se podílejí na podpoře mozkových funkcí a nervového systému a v době stresu tyto vitamíny pracují mimořádně tvrdě, aby vám pomohly udržet je pohromadě – fyzicky, emocionálně i mentálně!

Rizikové faktory pro nedostatek vitaminu B

Pokud jíte zdravou a pestrou stravu, měli byste dostávat všechny vitamíny B, které potřebujete, ale z nejrůznějších důvodů to nemusí být vždy možné. Volba životního stylu, osobní preference v jídle, některé léky a různé zdravotní stavy mohou ovlivnit váš stav vitaminu B a v některých případech dokonce narušit vstřebávání vitaminů B.

Protože vitamíny B jsou ve vodě rozpustné látky, při některých způsobech vaření se snadno ztrácejí. Potřebujete denní příjem vitamínů B, protože se v těle neukládají, rychle se používají pro mnoho tělesných procesů a jsou snadno vyloučeny močí. Takže užívání denního doplňku má smysl, aby se zabránilo nedostatku.

Jak poznat vitamín B…

Možná jste obeznámeni s jejich číselnými přezdívkami, ale zde je návod, jak zjistit jejich vědecká jména na nutričních informacích na baleném doplňku nebo na etiketě potravin.

Mnoho funkcí vitamínů B

Thiamin, riboflavin, niacin, pyridoxin, kyselina pantotenová a biotin hrají klíčovou roli v metabolismu energie, a to nejen během cvičení, ale také v klidu. Vitamíny B5 a B6 se podílejí na tvorbě nadledvinových (stresových) hormonů a jsou rozhodující pro udržení hormonální rovnováhy. B5 je zvláště důležitý pro optimální funkci nadledvin a je často označován jako „antistresový“ vitamín. Folát a B12 jsou nezbytné pro tvorbu červených krvinek a opravu tkání, stejně jako pro syntézu proteinů a DNA. Tyto kombinované funkce znamenají, že při efektivní spolupráci mají vitamíny B významný vliv na energii, metabolismus, obnovu a regeneraci buněk a kognitivní funkce.

Pět nejlepších zdravotních výhod vitamínů B

1. Pocit štěstí!

Vitamin B12 a kyselina listová hrají klíčovou roli při výrobě neurotransmiterů, jako je serotonin (hormon štěstí), epinefrin, norepinefrin, acetylcholin a dopamin. Tyto mozkové posly přispívají k vaší náladě, paměti, soustředění, pozornosti a porozumění.

Vitamín B6, B12 a kyselina listová společně pomáhají snižovat riziko zvýšeného homocysteinu, o kterém je známo, že poškozuje drobné krevní cévy a buňky v mozku. Ze studií je zřejmé, že nízké hladiny vitamínů B, které by za normálních okolností pomohly udržet homocystein na uzdě, jsou spojeny s depresí a poklesem kognitivních funkcí.

Vědci zjistili, že nedostatek vitamínu B6 a kyseliny listové je u deprese běžný. Pozitivní je, že klinické důkazy naznačují, že suplementace B6 je zvláště prospěšná pro řešení deprese u žen před menopauzou.

2. Podpora zdraví srdce

Některé observační studie zjistily, že jedinci s vyšším příjmem folátu mají snížené riziko kardiovaskulárních onemocnění a vysokého krevního tlaku. Četné klinické studie potvrdily, že niacin je pozoruhodně účinný při snižování celkové hladiny cholesterolu v krvi. Bylo také prokázáno, že doplňky zvyšují hladiny HDL – lipoproteinu, který pomáhá transportovat přebytečný cholesterol z těla. A co víc, niacin brání produkci sloučeniny, která transportuje a ukládá cholesterol do poškozených oblastí v tepnách a inhibuje rozpad sraženin. Důkazy naznačují, že niacin může být dokonce účinnější při snižování hladiny cholesterolu než předepsané léky a nemá žádné toxické vedlejší účinky.

3. Udržujte své motory v chodu!

Vitamíny B-komplexu působí především jako koenzymy, pracují ruku v ruce s enzymy, které regulují četné život udržující chemické reakce, zejména energetický metabolismus. Na základě toho by bylo možné říci, že vitamíny B hrají zásadní roli při získávání energie ze sacharidů, tuků a bílkovin v jídle, které jíte. Tato energie pohání jak svalové kontrakce, tak buněčné funkce.

Není tedy divu, že nedostatky způsobují letargii a únavu. Zdá se, že nedostatek adekvátních vitamínů B se podílí na extrémní únavě. To potvrzují výsledky výzkumu, který zjistil, že pacienti trpící chronickým únavovým syndromem mají snížený status B, zejména vitamín B6. Mezi zjevné příznaky nedostatku vitaminu B patří popraskané rty, vředy v koutcích úst a bolavý jazyk. To je způsobeno sníženou produkcí buněčné energie, která ovlivňuje buňky s vysokým obratem, jako jsou buňky v ústech.

4. Hormonální rovnováha

Vitamin B6 je často doporučován pro redukci premenstruačních problémů. To je založeno na rostoucích vědeckých důkazech týkajících se důležité role B6 v hormonální rovnováze, funkci nervového systému a normální chemii mozku, které jsou všechny relevantní pro mnoho běžných premenstruačních symptomů. Dřívější výzkum zjistil, že suplementace B6 by mohla zmírnit řadu premenstruačních příznaků včetně deprese, nadýmání a citlivosti prsů účinněji než placebo. V poslední době studie uvádějí, že suplementace B6 během časného těhotenství snižuje závažnost nevolnosti související s hormony.

5. Stresová odolnost

Vitamíny B jsou životně důležité pro toleranci stresu a jsou nezbytné pro normální funkci nervového systému. Specifické vitamíny B jsou také potřebné pro funkci nadledvin a tvorbu hormonů, takže jejich nedostatek je často spojen s úzkostí a nervovými poruchami. Nízké hladiny vitaminu B6 a B12 byly pozorovány u lidí trpících záchvaty paniky a úzkostí. Vědecké studie také prokázaly, že suplementace komplexem vitamínů B má významný vliv na snížení stresu na pracovišti.

Výběr správného B komplexu

Lipozomální doplňky, jako je Altrient, mají mikroskopickou velikost, což jim dává výraznou výhodu oproti standardním perorálním doplňkům, pokud jde o křížení buněčných stěn. A co víc, jejich velikost také snižuje pravděpodobnost, že budou zničeny imunitním systémem. Tyto výhody jsou dále umocněny fosfolipidovou vnější vrstvou, která chrání obsah před degradací trávicími šťávami na cestě k cílovým buňkám a tkáním. Pozoruhodná technologie zodpovědná za lipozomální doplňky, jako je Altrient vitamín B a minerální komplex, zajišťuje produkt, který je vysoce vstřebatelný, prakticky nezničitelný, rychle působící a mnohem déle vydrží.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *