Period Hacks – Jak se cítit lépe během menstruace

Úvod

Od příšerného premenstruačního syndromu (PMS), který vám způsobuje změny nálad, bolesti hlavy a nesnesitelné žaludeční křeče, až po vypořádání se s nepohodlím tam dole, těch pět dní vaší menstruace vám jistě dá zabrat.

Emocionální vzestupy a pády způsobené hormonálními abnormalitami jsou jen některé z věcí, které vaše tělo právě zažívá. Premenstruační syndrom může způsobit, že se tak budete cítit ještě před začátkem menstruace. Chápeme, že to všechno může být náročné.

Je tu ještě jeden stejně znepokojivý aspekt, o kterém většina lidí obvykle nediskutuje. Máme na mysli nevyzpytatelné emoce, které způsobují, že se jednu minutu cítíte v depresi a v další se zlobíte prakticky na všechno. Naštěstí níže jsou některé dobové vychytávky, které vám poradí, jak se během menstruace uvolnit a cítit se lépe.

5-období hacky, které vám pomohou cítit se lépe během menstruace

Voda je tvůj přítel

Může se zdát zvláštní, že byste měli pít více vody, když se již cítíte nafouklí, nafouklí a plní, ale čím více vody zkonzumujete, tím lépe vám pomůže se zvýšením průtoku krve a uvolněním napjatých svalů.

Menstruační křeče může zmírnit i pití teplé vody. Noste s sebou láhev s vodou, pokud jste stále na cestách, a zkuste ji během dne několikrát naplnit.

Jezte zdravá jídla

Pokud si nejste jisti, co jíst, když máte menstruaci, zvažte, zda si vzít nějaké ovoce a zeleninu nebo jiné svačiny s nízkým obsahem sodíku, které vám nezpůsobí nadýmání. Váš žaludek vám poděkuje, že nejíte průmyslově zpracované potraviny a konzumujete nadměrné množství soli. Proteiny jako ryby a kuřecí maso a zdravé tuky jako ořechy a avokádo jsou další bezpečnější sázky na vyváženou stravu. Zpracované potraviny mohou mít někdy vysoký obsah soli a přispívat ke zvýšenému nadýmání.

Můžete si dopřát svou preferovanou tabulku hořké čokolády

Již jsme vás informovali, že konzumace hořké čokolády je prospěšná vašemu zdraví. Čokoláda s vysokým obsahem kakaa nabízí kromě zmírnění menstruačních křečí i další zdravotní výhody. Může současně pomoci při snižování stresu a stabilizaci nálady.

Cukr, který je přítomen v hořké čokoládě, může skutečně zvýšit hladinu serotoninu. Hormon, který reguluje vaši náladu a díky kterému se cítíte šťastní.

Vyhněte se kofeinu

Během menstruace se doporučuje vyhýbat se kofeinu, protože by mohl podráždit váš žaludek a způsobit, že se budete cítit bolestivě, křeče a nafouknutí. Kromě vyhýbání se kofeinu je skvělý nápad vyhýbat se sladkým a šumivým nápojům, které mohou zhoršit nadýmání. Bylinný čaj je skvělou alternativou nápoje bez kofeinu. Chcete-li zmírnit nadýmání a cítit se lépe po celou dobu menstruace, dejte si šálek horkého čaje (jako je malinový list, zázvor, zelený čaj, máta peprná nebo levandule).

Zacvičte si

Pravděpodobně to nechcete udělat. Rozumíme. I když malá aktivita může zlepšit průtok krve, což může pomoci zmírnit příznaky menstruace, jako je nadýmání a křeče. Existuje mnoho mylných představ o cvičení během menstruace, ale bylo prokázáno, že cvičení prospívá řadě problémů souvisejících s menstruací. Jedním z běžných příznaků je pocit únavy ve dnech před začátkem menstruace. Pravidelná kardiovaskulární aktivita může být skvělá při snižování těchto bolestí.

Podle studií cvičení podporuje uvolňování endorfinů, což zlepšuje náladu. Endorfiny jsou navíc přírodní léky proti bolesti, které by mohly pomoci snížit bolest při menstruaci.

Závěrečné myšlenky

Menstruace vám může způsobit potíže, zvláště pokud máte bolestivé křeče během měsíčního menstruačního cyklu. Jediné, co chcete, je lehnout si na postel s vakem s horkou vodou.

Pravidelné cvičení a udržení hydratace jsou hlavní tipy, které můžete dodržovat pro lepší fyzické a duševní zdraví. Neexistuje žádný vědecký důvod k tomu, abyste během menstruace vynechávali každodenní cvičení, pokud nemáte závažné příznaky.

Je důležité dodržovat dobrou hygienu a čistotu. Pokud zapácháte nebo se cítíte nečistí, často vyměňujte hygienickou vložku. Dopřejte svým rukám pořádné čištění studenou vodou a lehkým mýdlem. Také se doporučuje měnit si tampony nebo ubrousky každých šest hodin.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *