Oslava Lohri zdravějším způsobem

Úvod

Duch Indie jsou její svátky. Každý rok dodržujeme různé svátky, ale Lohri je prvním svátkem, který následuje po novém roce. Lohri, který je také známý jako festival sklizně, je pozorován jako přivítání živého jara a je považován za poslední zimní den. V Tamil Nadu a Maháráštře je tato událost známá také jako Pongal a Makar Sankranti.

Burácející požár označuje začátek oslav Lohri. U tradičního ohně lidé zpívají, tančí a baví se a zároveň si užívají lahodné hody a slavnosti. Lohri je naprosto jedinečná a ve skutečnosti je zdravá až do morku kostí. Na oslavu tohoto šťastného dne se připravuje široká škála sladkých i slaných jídel, včetně popcornu, Makki-di-roti, gajaku a rewri.

Zde je seznam některých zdravých dobrot, které si můžete během festivalu Lohri dopřát bez viny a neohrozit své zdraví ani oslavy:

Využijte arašídy na maximum

Vzhledem k tomu, že arašídy jsou nyní často dostupné, má smysl tyto levné ořechy využít na maximum. Jsou skvělým zdrojem životně důležitých aminokyselin, folátu a manganu. Je dobře známo, že arašídy pomáhají zlepšit metabolismus a kontrolovat hladinu cukru v krvi. Dále pomáhá tělu vstřebávat vápník a udržuje zdraví kloubů.

Doporučuje se také zvolit pražené arašídy, abyste si v tomto svátečním období užili jejich výhod, než solené arašídy k utišení hladu. Obvykle můžete také jíst arašídové chikki, což je pochoutka vyrobená z arašídů a jaggery, která vám dodá energii i spokojenost.

Atta Ladoo

Nejenže se atta ladoo často podávají během oslav Lohri, ale také patří mezi nejoblíbenější v severní Indii. Mohou být vyrobeny pouze ze tří ingrediencí: mouky, jaggery a ghí. Dožínková hostina je silně závislá na jaggery. Navíc každá složka použitá v receptu je zdravá a výživná. Pro zlepšení chuti tohoto receptu lze použít sušené ovoce.

Oko na popcorn

Když uslyšíte slovo Popcorn, okamžitě se vám vybaví obrazy kin. Pokorné jídlo však nabízí mnohem víc, než jen si ho užívat při sledování filmu. Je to velmi vysoký zdroj vlákniny a má velmi nízkou kalorickou hodnotu, pokud jde o jeho nutriční hodnotu. Je to celozrnná svačina bohatá na antioxidanty, která chrání tělo před volnými radikály a zánětlivými onemocněními, protože je vyrobena z celých zrn.

Kromě toho vás může udržet sytější na delší dobu a zabránit vám v nadměrném vyžívání, zejména během slavnostních událostí. A pokud se snažíte zhubnout a zvažujete, jak v letošní sezóně dodržet předsevzetí, popcorn by měl být vaší oblíbenou svačinou.

Držte se sezamových semínek

Bez lahůdek jako Rewri a Gajak by oslavy Lohri nebyly úplné. Ty se často vyrábějí ze sezamových semínek a jaggery a jsou oblíbené po celou sezónu, protože mají tolik zdravotních výhod. Patří mezi ně zmírnění menstruačních křečí, čištění krve, zlepšení trávení a snížení nepohodlí v kloubech.

Tato semena jsou dobrým zdrojem železa, které zvyšuje hladinu hemoglobinu a chrání před anémií. Spolu s nabídkou různých živin vám tato semena také pomáhají udržet vás v teple během zimního období.

Pozor na talíř

Najděte si svůj zdravý styl stravování a rozvíjejte jej po celý život, jak to symbolizuje váš talíř. Jde o správnou kombinaci potravin ve správném množství, které vás mohou učinit zdravějšími, nyní i v budoucnu:

  • Na polovinu talíře zahrňte různé druhy zeleniny a ovoce.
  • Udělejte si celá zrna, jako je rýže, pšenice, bajra nebo jowar, na polovinu vašeho talíře, ať už ve tvaru chapati nebo rýže.
  • Změňte svůj proteinový režim.
  • Přejděte na mléko nebo jogurt bez tuku

Závěrečné myšlenky

To vše bylo o tradičních jídlech a občerstvení, které si na Lohri vychutnáváme; své hosty můžete přivítat výběrem sušeného ovoce nebo domácích dobrot, jako je til chikki nebo arašídové ladoos nebo jinými zdravějšími variantami.

Mějte však na paměti, že všeho nadbytku škodí zdraví. Hra na změnu mysli je úzce spojena se zdravým tělem a duší, i když pochoutky, které jíme na Lohri, jsou zdravé. Pravidelné cvičení pomůže ovládnout hormonální nutkání flámovat a přestat cvičit. Bylo také zjištěno, že meditace je pro vás výhodná a může vám pomoci držet se vašich cílů. Doufáme, že si oslavu Lohri užijete naplno a vyzkoušíte také výše zmíněné zdravé pochoutky. Dejte nám vědět, který se vám líbil nejvíce.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *