Nový výzkum ukazuje, že lipozomální vitamin C pomáhá překonat post-covidní příznaky

Dva roky poté a velká část populace se stále snaží vzpamatovat z dlouhodobých následků globálně rozšířené a obzvláště nepříjemné virové infekce. Ti, kteří se zotaví z akutních příznaků, čelí přetrvávajícím problémům různého druhu, včetně:

 • chronická únava
 • duševní mlha
 • poruchy spánku
 • bolesti hlavy
 • tlak na hrudi
 • horečka
 • ztráta vlasů
 • vyrážka
 • úzkost
 • Deprese
 • snížená chuť k jídlu
 • svalová slabost
 • bolest svalů
 • přetrvávající kašel
 • dušnost
 • bušení srdce
 • průjem

Nový objev pro zotavení

Pokud pociťujete některý z těchto příznaků a vaše dlouhodobé zdraví je po ošklivé virové infekci stále nestabilní, možná vás zajímá, kdy se budete znovu cítit jako své pravé já. Naštěstí nový výzkum vědců z Itálie osvětluje klíčovou roli, kterou má vitamín C v protokolech po virové obnově.

Výsledky personalizovaného rehabilitačního programu vedeného Dr. Matteo Tosato na klinice v Římě, který zahrnoval úpravu životního stylu a používání kombinovaných živin, naznačují, že lipozomální vitamín C může být jedním z klíčových vitamínů, které pomáhají urychlit proces obnovy.

Sada nástrojů pro obranné živiny

Lékařští vědci po celém světě zahájili v posledních měsících desítky výzkumných projektů, které hodnotí různé živiny, které mohou být účinné pro překonání postvirových komplikací. Vitamin C, aminokyseliny a řada dalších obranných vitaminů a živin jsou přezkoumávány pro jejich slibnou terapeutickou hodnotu.

Na základě důkazů získaných z těchto zjištění Dr. Tosato a jeho tým zavedli na své klinice úspěšný program obnovy. Obecná zlepšení symptomů pozorovaná pomocí jejich postvirového protokolu podnítila vzrušující novou studii, která v současnosti probíhá v nemocnici Gemelli v Římě.

Pozitivní výsledky pro lipozomální vitamín C

Tato probíhající klinická studie je sponzorována univerzitou v Miláně a zahrnuje použití lipozomálního vitaminu C a L-argininu. Pozitivní výsledky byly hlášeny již po 30 dnech, což je skvělá zpráva pro ty, kteří hledají jednoduchý a účinný lék.

5 žhavých témat výzkumu vitamínu C

Během posledních několika let vzbudil vitamín C zájem v lékařské komunitě a další výzkumníci také odhalují nové zasvěcené způsoby, jak vitamín C podporuje imunitní systém a pomáhá při regeneraci.

Ochranná role vitaminu C v léčbě COVID-19: Přehled – tato studie zkoumala hodnotu přidání vitaminu C do klinických protokolů pro COVID-19.

Vysoká dávka nitrožilního vitaminu C pro prevenci zhoršení středně těžké pneumonie COVID-19. Tato studie porovnávala výsledek a klinický průběh skupiny pacientů se středně závažným onemocněním COVID-19 léčených vysokými dávkami intravenózního vitaminu C po dobu jednoho týdne s kontrolní skupinou. Pacienti ve dvou skupinách byli porovnáni v poměru 1:1 podle věku a pohlaví.

U pacientů s koronavirovým onemocněním je nutná suplementace vitaminu C: Nález ultravysokoúčinné kapalinové chromatografie-tandemové hmotnostní spektrometrie – V této studii byly hodnoceny hladiny vitaminu C u 31 pacientů s COVID-19 a 51 zdravých dobrovolníků a účinná dávka byl vypočítán vitamín C.

POSLECHNĚTE – Seriál Bojovníci proti chřipce – Ep 6 – Může vitamín C v kritickém Covidu zachránit životy?

WATCH – Cenově dostupný vitamín C pro Covid | Rozhovor s Patrickem Holfordem Vynikající podcast od světově proslulého nutričního terapeuta Patricka Holforda hodnotící nejnovější výzkum vitamínu C.

Vitamin C, skutečný hrdina protokolu obnovy

Lékařští odborníci naznačují různé důvody přetrvávajících příznaků po závažné virové infekci. Mezi faktory, které mají vliv na obnovu, patří

 • čas potřebný k zotavení poškozených orgánových systémů, který se u jednotlivých jedinců liší.
 • vliv chronického zánětu, ke kterému došlo během nemoci
 • špatná imunitní odpověď a komplikace s tím spojené

Optimalizovaná podpora imunity

Jedním z nejdůležitějších aspektů boje proti dlouhodobému dopadu virové infekce je mít optimalizovaný imunitní systém. Aby váš imunitní systém dobře fungoval, potřebuje širokou škálu specifických nutričních kofaktorů, jedním z nich je vitamín C.

Tato silná obranná živina je všeobecně známá pro svou hodnotu pro lidské zdraví, zejména pro svůj příspěvek k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem.

Jak se poškozují zdravé buňky

Zvýšený oxidační stres je klíčovým znakem mnoha virových onemocnění, který se často zhoršuje příliš horlivou imunitní reakcí, zatímco tělo bojuje s infekcí. Důsledkem tohoto imunitního útoku jsou vysoké hladiny volných radikálů a cytokinů (silné zánětlivé proteinové molekuly), které mají potenciál poškodit okolní zdravé buňky a tkáně.

Prevence a zablokování této destruktivní cesty je logickou a účinnou strategií pro omezení poškození, které vytváří scénu pro chronické postvirové příznaky.

Neutralizace problémových oblastí

Některé z nejnovějších výzkumů ukázaly, že kyselina vitaminu C může být užitečná v boji proti oxidativnímu stresu a tlumení cytokinové bouře, která se často vyskytuje během vážné virové infekce2. Vědci se domnívají, že hladiny vitaminu C mohou být během aktivní infekce podstatně sníženy, protože tato živina je rychleji využita3. Ve světle toho má smysl zvýšit příjem vitaminu C během infekce a suplementace lipozomálním vitaminem C je chytrou volbou.

Nadechni se

Vědecké zprávy také naznačují, že vysoké dávky vitaminu C mohou podporovat imunitní funkci těch, kteří trpí plicními onemocněními, jako je syndrom akutní respirační tísně a další respirační onemocnění, včetně sepse. Tyto výhody na podporu imunity dělají z lipozomálního vitaminu C hlavní prioritu doplňku balíčku na podporu výživy.

Proč lipozomální vitamín C?

Aby bylo možné skutečně těžit ze všech terapeutických aspektů, které vitamín C nabízí, potřebuje dostatek vitamínu C k dosažení a nasycení buněk a tkání. To je důvod, proč mnoho vědeckých studií na lidech dodává vitamín C intravenózně, aby se dosáhlo terapeutických přínosů. Intravenózní vitamin C zajišťuje dosažení vysokých sérových koncentrací a jejich udržení po delší dobu.

Další nejlepší věc

Zatímco nitrožilní vitamínové injekce jsou dostupné bohatým a slavným, vitamín C dostupný většině z nás se nachází v potravinách, které jíme, nebo v doplňcích výživy, které užíváme. Ale ne všechny doplňky vitaminu C jsou stejné a kardiolog Dr. Thomas Levy říká, že lipozomální vitamin C je nejbližší formou vitaminu C intravenóznímu vitaminu C. Pomocí lipozomální technologie je možné dosáhnout dostatečně vysoké úrovně vstřebávání vitaminu C, aniž by bylo nutné intruzivní intravenózní injekce.

Bioaktivní vitamín C

Lipozomální doplňky se stále více používají ve wellness průmyslu ke zvýšení biologické aktivity živin. Důvodem, proč jsou tak účinné, je to, že aktivní složky jsou zapouzdřeny do dvoustěnné lipidové struktury, která obklopuje a chrání vitamín C na jeho cestě drsným prostředím žaludku. Jakmile se lipozom dostane do střeva, rychle se vstřebává a neporušený vstupuje do krevního řečiště, kde cirkuluje po těle a dodává se do tkání a buněk těla, kde je to nejvíce potřeba.

Výběr lipozomální formy vitaminu C pro klinickou studii, která hodnotí postvirovou terapii, dává dokonalý smysl. Tato forma podávání se snadno aplikuje a zaručuje pacientovi komplianci, nabízí maximální absorpci a zabraňuje žaludečnímu nepohodlí spojenému s vysokými dávkami standardního doplňku vitamínu C obsahujícího kyselinu askorbovou.

Autentické lipozomy

Kvalitní, vysoce vstřebatelné lipozomální doplňky vitaminu C, jako je Altrient C, je těžké sehnat, přestože trh s doplňky stravy je zaplaven produkty, které se prohlašují za lipozomy.

Špičkový lipozomální vitamin C společnosti Altrient byl prvním doplňkem lipozomálního vitaminu C na světě, který vstoupil na trh se zdravou výživou v roce 2004. Každý produkt Altrient stráví nejméně dva roky výzkumem a vývojem, přičemž dodržuje nejvyšší kvalitu a bezpečnost v tomto odvětví. Totéž nelze říci o mnoha dalších suplementech vitaminu C, které se v současnosti prodávají pod hlavičkou liposomů.

Patentovaný proces Altrient používá pouze ty nejkvalitnější ingredience k výrobě toho, co odborníci považují za nejčistší a nejdokonalejší lipozomální doplněk vitaminu C na světě. Těžko budete hledat lepší

Dr. Levyho „Jak“ rozpoznat pravý lipozom

Dr Thomas Levy, jeden z předních světových odborníků na vitamín C, odhaluje, jak rozpoznat falešný lipozomální produkt a na co si dát pozor při nákupu skutečného lipozomálního doplňku vitamínu C.

1. KONTROLA CENY

Za prvé je to cena produktu. Pokud se vám něco zdá levné nebo příliš dobré na to, aby to byla pravda, je pravděpodobné, že to tak je.

Jak říká Dr Levy: „Altrient a LivOn, ve srovnání s jinými doplňky vitamínu C, si mnozí myslí, že jsou trochu drahé. Je to proto, že vytvoření Altrientu je neuvěřitelně složitý proces, nejen při výrobě lipozomů, ale také při kontrole kvality a testování každé šarže na čistotu, velikost lipozomů a vše ostatní.“

2. KONTROLA ŠTÍTKU

Zkontrolujte obal, zda neobsahuje logo renomovaného výrobce (LivOn) a důkazy o přísných testovacích standardech – hledáte certifikaci od NSF, GMP nebo Informed Sport. Zkontrolujte také základní složky jako indikaci čistého složení a vysokou hladinu fosfolipidů. LivOn – kvalita, zaručena.

3. KONTROLA VELIKOSTI

Skutečné lipozomální lipozomy vitaminu C mají v průměru méně než 100 nanometrů. To splňuje regulační požadavky, takže jsou vyšší, a produkt by nebyl průmyslovým standardem.

4. KONTROLA ROZPUSTNOSTI

Lipozomální produkty se nerozpouštějí ve vodě a nelze je míchat ani míchat s horkými nápoji.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *