Nitové žíly: co to je?

Tyto cévy jsou viditelné přes kůži a obvykle se nacházejí na tvářích a nohou. Žíly nití mohou být červené, modré nebo fialové a mohou se zdát zkroucené. Svědění a mírná bolest jsou běžné příznaky žilní nitě, i když jsou obvykle kosmetického charakteru.

Kromě nitkových žilek, červených žilek, třešňových angiomů a stařeckých skvrn mohou cévní lasery výrazně zlepšit vzhled pomocí kandelových laserů. Candela YAG Laser Vein Treatment je k dispozici na Park Private Clinic pro léčbu:

 • Zlomy v obličejových kapilárách/nitních žilách
 • Větve (maximálně 1,5 mm v průměru) na nohách
 • Arachnid Nevi
 • Třešňové angiomy
 • Lacs (na rtech) Venous
 • Theresa Rose

Proč se tyto věci dějí?

K žilkování nití přispívá řada faktorů, včetně stárnutí, extrémních teplot, slabých chlopní nebo žilní nedostatečnosti. Mezi další rizikové faktory patří:

 • Těhotenství
 • Spotřeba antikoncepčních pilulek
 • Hormonální vlivy (jako je puberta nebo menopauza)
 • Obezita
 • Dědičnost
 • Poranění/trauma kůže
 • Genetika/dědičné faktory

Co je laserová léčba žil?

K laserovému ošetření žil se používá laserový paprsek intenzivního světla, který se zaměřuje na žíly a zároveň chrání horní vrstvy vaší pokožky. Při laserovém ošetření je na cévy aplikováno teplo, které způsobí kontrakci kolagenu podél cévní stěny a nakonec cévu zničí. V průběhu času tělo znovu vstřebá cévu a vyloučí ji. Jednoduše ztratíte nitkové žíly!

Lasery mohou odstranit žilky nití pomocí tří typů technologií. Podle intenzity a průměru žíly se používají různé typy laserů. Zjišťuje se měřením hloubky a velikosti cévy pomocí žilního měřidla. Následně se určí, jaká laserová technologie a vlnová délka je vhodná k ošetření žilek.

Léčba fialových, modrých nebo tmavě modrých žilek zahrnuje dlouhé vlnové délky. Díky tomu, že poskytují cévě konzistentnější teplo, mohou pronikat hlouběji do tkáně a do větších cév. Těmito lasery lze ošetřit cévy do maximálního průměru 3 mm, na základě jejich průměru

Velikost skvrny by měla být také zohledněna při ošetřování závitových cév, protože se vztahuje na úroveň kontroly a hloubku pronikání laseru. Ve skutečnosti existují různé body, kam laser proniká. Větší cévy například potřebují větší velikost skvrny, aby mohly proniknout hlouběji, zatímco menší cévy potřebují menší velikost skvrny, aby omezily pronikání.

Trvají ošetření cévním laserem dlouho?

Větší žíla vyžaduje delší trvání laserového pulsu a delší časové úseky, než je laserové světlo absorbováno, a trvání laseru závisí na jeho průměru a velikosti. U žil o průměru 0,5 – 1,5 mm mohou být vyžadovány pulzy trvající asi 20-50 milisekund. Intenzita nitkové žíly a oblast ošetření určují čas a úsilí potřebné k jejímu úplnému odstranění. Jednotlivci mohou také vyžadovat více než jedno sezení, protože každé je jiné.

Jak se mohu na ošetření připravit?

Abyste předešli podráždění pokožky, ujistěte se, že ošetřovaná oblast je před ošetřením zcela suchá a čistá. Součástí jsou krémy na opalování, obličeje atd. Je také důležité omezit pobyt na slunci alespoň 4-6 týdnů před ošetřením.

Je ošetření bolestivé?

Teplo používané k ničení tkání a cév se používá pouze k ničení žilek nití, přičemž zbytek kůže zůstává nedotčený. V důsledku toho může postižená oblast lehce brnět a mít pocit tlaku. Pokud se během ošetření cítíte nepříjemně, použijeme zklidňující gel nebo anestetikum. Profesionál s vámi může také mluvit, pokud máte obavy z pocitů během léčby.

Co mohu po léčbě dělat?

Abyste předešli hyperpigmentaci po ošetření v Nottinghamu po odstranění nitkových žilek, doporučujeme vám zcela se vyhýbat slunci a několik dní poté používat opalovací krém SPF 30. Kromě toho necvičte namáhavě po dobu 48 hodin po ošetření a nenoste kompresivní punčochy, pokud byly vaše nohy ošetřeny.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *