Neuvěřitelné zdravotní přínosy kešu ořechů

Úvod

Kešu ořechy, které jsou také známé jako badam kešu jsou hlavním členem rodiny ořechů. Do Indie jej přivezli Portugalci, kteří ho vzali do Goa, a pochází z Brazílie a Jižní Ameriky. Kešu ořechy mají zdravotní výhody, které sahají od hlavy až k patě. V minulosti byla považována za potravinu s vysokým cholesterolem. Některé výzkumy však naznačují, že obsahuje výhradně dobrý cholesterol. Stálezelený tropický strom produkuje kešu ořechy, které jsou krémové a sladké.

Kešu ořechy se dodávají v několika variantách, včetně syrových, pražených, solených a nesolených. Navíc zvládá jít do široké škály receptů. Některá jídla, jako je kari, kheer, biryani a dokonce i Kaju Katli, jsou nedílnou součástí indických tradic a oslav. Kromě toho lidé vyrábějí konkrétní mléčné náhražky, jako je kešu mléko, kešu máslo a kešu sýr pomocí kešu ořechů.

Kromě toho má také různé zdravotní výhody, jako je pomoc při žaludečních a břišních onemocněních. Kešu ořechy také zajišťují, že můžete získat zdravé vlasy a pokožku, protože obsahují vitamíny a minerály.

Některé neuvěřitelné zdravotní přínosy kešu ořechů

Kešu pomáhají při hubnutí

Podle studie pravidelná konzumace kešu ořechů pomáhá kontrolovat hubnutí. Přichází jako výsledek Omega-3 mastných kyselin nalezených v kešu, které pomáhají zvýšit metabolismus. V důsledku toho podporuje odstranění přebytečného tuku. Kešu ořechy mají také vysoký obsah bílkovin a vlákniny, díky čemuž se budete cítit déle sytí.

Zlepšete zdraví srdce pomocí kešu

Několik studií ukázalo, že ořechy jako kešu jsou skvělým zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny, antioxidantů, bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Tyto živiny podporují prevenci rakoviny, zánětů a srdečních chorob. Kromě toho mohou tyto ořechy zmírnit vaskulární reakce a záněty.

Nenasycené mastné kyseliny, které jsou také přítomny v kešu, pomáhají při snižování hladiny cholesterolu. V důsledku toho dále snižuje rizika, jako jsou infarkty, mrtvice a kardiovaskulární poruchy.

Kešu oříšky podporují zdravou pokožku a vlasy

Selen, železo, fosfor, zinek a hořčík jsou v kešu oříšky bohaté a jsou skvělé pro vaši pokožku. Navíc obsahuje proteiny, antioxidanty a sloučeniny pocházející z rostlin. Pomáhají tedy udržovat vaši pokožku zdravou a předcházejí vráskám. Kešu pomáhají podporovat růst nových buněk, protože mají vysoký obsah antioxidantů, které pomáhají udržovat pokožku pružnou.

Podle studií může konzumace kešu a masírování pokožky hlavy olejem z kešu ořechů podporovat produkci melaninu. Je to proto, že kešu ořechy obsahují měď. Navíc kyseliny olejová a linolová, které se nacházejí v kešu oříšcích, dodávají vlasům hedvábný vzhled a zlepšují barvu.

Kešu oříšky posilují vaše kosti a zlepšují zdraví kostí

Kešu ořechy podporují zdraví kostí díky vysokému obsahu hořčíku a manganu. Hořčík je stejně jako vápník nezbytný pro silné kosti. Jak nervová kontrola, tak tonizace svalů mohou být zlepšeny dosažením rovnováhy mezi nimi.

Hořčík také pomáhá kontrolovat hladinu vápníku, což je skvělé pro posílení kostí.

Závěrečné myšlenky

Ve skutečnosti jsou kešu ořechy super výživnou svačinkou, která má velké zdravotní výhody. Tyto ořechy ve tvaru ledvin mohou léčit řadu stavů, od srdečních onemocnění po zažívací problémy. Častá konzumace kešu ořechů vám navíc poskytne potřebné živiny.

Tyto lahodné pochoutky můžete mít po celý rok, pokud kešu oříšky správně skladujete v uzavřené sklenici. Tyto lahodně krémové ořechy jsou tou nejlepší volbou, ale mějte na paměti, že přemíra čehokoli je špatná.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky (FAQ)

Q Kolik kešu ořechů mohu sníst denně?

Doporučený denní příjem kešu ořechů je 15 až 18 pro maximální přínos pro zdraví. Ve skutečnosti kešu ořechy nabízejí řadu dalších nutričních výhod. Tyto ořechy jsou výborné jako zdravé svačiny.

Q Je dobré mít kešu každý den?

Podle výzkumu mají osoby, které každý den konzumují malé množství kešu ořechů, mírný pokles LDL „špatného“ cholesterolu, čímž se snižuje riziko srdečních onemocnění v důsledku vysoké koncentrace hořčíku v kešu.

Q Můžeme jíst kešu na prázdný žaludek?

Konzumace kešu ořechů nalačno se nedoporučuje, protože by mohly zvýšit hladinu pH žaludku. Navíc to může vyvolat gastrointestinální alergie.

Zvyšují kešu oříšky hladinu cukru v krvi?

Při mírné konzumaci kešu ořechy pravděpodobně nezvýší hladinu cukru v krvi.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *