Některé běžné problémy s líčením očí a jejich prevence

Úvod

Kosmetika hraje důležitou roli v ženské kráse již od pradávna. Ženy rády zvýrazňují oči jako jednu ze svých nejlepších vlastností. Od nejstarší éry egyptské říše ženy ze všech společenských vrstev hojně používaly kohl a malachitový prášek (zelený minerál) pro líčení očí.

Trendy v líčení se vyvíjely s dobou. Zatímco moderní ženy nadále používají kosmetiku k vylepšení svých očí, styly a barvy se vyvinuly.

Problémy s očním make-upem jsou minimální, pokud je make-up používán správně, může udržovat vaše oči zdravé a vaše oči jiskří; při nesprávném použití však může zničit vaše zdraví očí a způsobit, že vaše oči budou náchylné k očním infekcím.

Zdraví očí: Oční problémy spojené s očním make-upem

Přestože kosmetický průmysl učinil pokroky v zavádění netoxických, organických a hypoalergenních produktů, většina make-upu obsahuje škodlivé dráždivé látky, jako je nikl, vůně a saze. Při umístění kolem očí může způsobit vážné poškození.

Oční problémy, které mohou vzniknout v důsledku očního make-upu, zahrnují:

Poškrábaná rohovka

Také se nazývá abraze rohovky, tento stav nastane, když náhodně poškodíte průhlednou vnější vrstvu oka (rohovku) při aplikaci řasenky nebo oční linky. Pokud se abraze neléčí, může vážně infikovat oko a vést k vředu známému jako vřed na rohovce.

Virová nebo bakteriální konjunktivitida

Když se make-up nebo jiné kosmetické produkty, jako jsou krémy, pleťové vody, oční linky nebo řasenky, dostanou do kontaktu s okem, spojivka, povlak, který chrání oční bulvu, se zanítí, cévy se rozšíří a oko zčervená. Mohlo by to být způsobeno dráždivými látkami nebo chemikáliemi v make-upu, které jsou příliš toxické pro oči, aby je zvládly. Mohlo by to být také způsobeno vystavením bakteriím v samotném make-upu, které jsou často zachyceny sdílením make-upu.

Ječné zrno

Stye je bolestivá červená boule, která se vyvíjí pod víčkem nebo na bázi řas. Styes, které se tvoří, když bakterie infikují mazové žlázy, mohou být bolestivé a dráždivé. Nejčastější příčinou je starý make-up a nesprávné odstranění starého make-upu z očí.

Alergické reakce

Některé chemikálie nebo přísady přítomné v kosmetických přípravcích mohou způsobit alergickou reakci. Například malé částečky nebo třpytky přítomné v očním make-upu mohou způsobit alergickou konjunktivitidu, která může vést k příznakům svědění, slzení a podráždění očí.

Způsoby, jak se vyhnout Problémy s očním make-upem

· Nikdy s nikým nesdílejte svůj oční make-up, protože jsou živnou půdou pro mikroby, které se přenášejí do očí.

· Před aplikací jakéhokoli starého produktu si přečtěte datum expirace uvedené na vašem produktu.

· Vyhněte se aplikaci očního make-upu blízko okraje očního víčka.

· Make-up skladujte na chladném a suchém místě. Teplo a vlhkost podporují mikrobiální růst tím, že zkracují trvanlivost konzervačních látek.

· Vyhoďte své staré nebo prošlé produkty, protože mohou způsobit růst bakterií a plísní na make-upu poté, co produkt dosáhne expirace.

· Po oční infekci vyměňte oční make-up, abyste zabránili šíření bakterií.

· Pravidelně čistěte všechny make-up nástroje. Štětce a další nástroje pro líčení očí mohou nést bakterie, které mohou zvýšit riziko očních infekcí.

· Na konci dne nezapomeňte odstranit make-up stejně jako kontaktní čočky.

· Vyhněte se používání levných kosmetických přípravků, které obsahují škodlivé chemikálie nebo přísady. Držte se make-upu s co nejmenším množstvím škodlivých přísad. Vyberte si receptury, které jsou bez minerálů a hypoalergenní.

· Pokud jste podstoupili operaci očí, vyhněte se nošení jakéhokoli očního make-upu.

Závěrečné myšlenky

Není pochyb o tom, že oční make-up oživí náš vzhled a dodá našim očím různé odstíny, třpytky a glam. Díky tmavým kohlovým tahům vypadají naše oči odvážně a krásně. Pokud však make-up způsobuje bolest očí, zarudnutí, podráždění nebo výtok z očí, okamžitě jej ošetřete, abyste udrželi zdraví očí a předešli dalším problémům s líčením očí. Většina infekcí nebo zánětů způsobených očním make-upem je léčitelná. V závažných případech může způsobit poškození oka, což má za následek částečnou nebo úplnou ztrátu zraku. Tomuto problému se lze snadno vyhnout, pokud používáte správný oční make-up a přijmete správná opatření, pokud jde o make-up očí.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *